Ureacort Yağlı Krem Ne İşe Yarar?

Ureacort yağlı krem farklı cilt problemlerinde ve rahatsızlıklarında kullanılan etkili üründür. Peki Ureacort yağlı krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Ureacort Yağlı Krem Nedir?

Bu kremin içinde aktif maddeler olarak hidrokortizon asetat ve üre yani karbamid vardır. Yardımcı maddeler olarak ise katı parafin, siklometikon, eutanol g, setostearil alkol, sıvı parafın, arlacel 986, magnezyum sülfat, beyaz yumuşak vazelin, triklozan, klorheksidin hidroklorür, bütil hidroksianizol (e320) ve saf su içerir.

Bu krem cilt üzerinde ve haricen olarak uygulanan bir üründür. Zayıf etkili kortikosteroidlerle kombinasyonlar ilaç sınıfında olan bu krem beyaz renklidir.

Ureacort Yağlı Krem Ne İşe Yarar?

Ureacort yağlı krem cilt üzerinde enfeksiyonları iyileştiren, kaşıntıyı yok eden ve alerjik reaksiyonları gideren bir üründür. Kontakt dermatit, seboreik dermatit, egzamatöz cilt rahatsızlıkları, anal egzama, atopik dermatit, deri yanıkları, güneş yanıkları, meslek egzaması, böcek sokması ve sedef hastalığı gibi dermatolojik rahatsızlıkların tedavisinde uygulanan bir kremdir. 

Ureacort Yağlı Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremin aktif maddelerine ya da herhangi bir yardımcı maddesine karşı alerjik reaksiyonlarınız varsa bu kremi kullanmayın.
  • Cildinizde akıntılı lezyon şeklinde yaralar mevcutsa bu kremi kullanmayın.
  • Parazit, mantar, bakteri ve virüs enfeksiyonlarından dolayı oluşan dermatolojik rahatsızlıklarınız bulunuyorsa bu kremi kullanmayın.
  • Bu yağlı kremi gözleriniz, burnunuz, ağzınız, genital bölgeler, kulaklarınız veya iltihaplı yaralarla temas ettirmemeniz gerekir. 
  • Bu kremi bebekler ve çocuklarda kullanmadan önce doktorunuza danışın.
  • Karaciğer yetmezliğiniz varsa bu kremi kullanmayın.
  • Bu kremi yüzünüzde, vücudun nemli bölgelerinde, çatlamış bölgelerde ve cildin kıvrımlı alanlarında kullanmadan önce doktorunuza danışın.
  • Bu kremi cildin geniş yüzeylerinde veya kapalı bandajların altında kullanmamanız gerekir.
  • Bu kremi iki hafta boyunca düzenli kullandıktan sonra cilt probleminiz düzelmezse hemen doktorunuza danışın.

Ureacort Yağlı Krem Kullanımı

Bu kremi mutlaka doktorunuzun size tarif ettiği şekilde kullanmanız gerekir. Bu kremi kullanmadan önce ve sonra mutlaka ellerinizi suyla ve sabunla yıkayın. Ardından etkilenen alanı suyla temizleyin ve alanı kurulayın. Daha sonra bu kremden ince bir tabaka halinde etkilenen bölgeye uygulayın. Bu ürünü sağlık probleminiz geçene kadar günde iki defa uygulayın. 

Ureacort Yağlı Krem Yan Etkileri

Bu kremin cilt üzerinde yan etkileri vardır. Bu yan etkilerden bazıları ciltte şişme, yüz, dil, ağız, boğaz ve dudakta şişlik, deride döküntü, ciltte incelme, sivilce, akne, aşırı tüylenme, beyaz lekeler, soyulma, yanma ve batma hissi, ciltte kuruluk, solunum güçlüğü ve saç kökü iltihabıdır. Bu yan etkileri yaşarsanız hemen bu yağlı kremi hemen kullanmayı bırakın ve doktorunuza başvurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir