Prospan Şurup Nasıl Kullanılır?

Prospan şurup genel olarak oldukça etkili bir öksürük şurubudur. Peki Prospan şurup nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Prospan Şurup Nedir?

Prospan öksürük şurubu, tıkanmış göğüs öksürükleri için etkili bir tedavidir. Bu şurup, solunum yollarındaki mukusu sıvılaştırmaya ve temizlemeye ve konvulsif öksürüğü rahatlatmaya ve sakinleştirmeye yardımcı olan aktif madde hedera helix (sarmaşık yaprağı ekstresi) içerir. Sorunlu ve ağrılı öksürük sakinleşir ve tıkanıklık iyileşir. 

Sarmaşık yaprağına sahip bu öksürük şurubu, aşırı yoğun mukoza ve soğuk algınlığı ile ilişkili öksürük oluşumlarında güvenilir yardım sağlar.

Özel bir ekstraksiyon yöntemi ve üretimde mutlak hassasiyet, bu öksürük şurubunu bu kadar etkili ve güvenli bir ilaç haline getiren kuru sarmaşık yaprağı ekstraktının kalitesidir.

Prospan Şurup Etken Maddesi

Bu şurubun etken maddesi tamamen bitkisel olan kurutulmuş hedera helix folium ekstresidir.

Prospan Şurup Muadili

Legalon Fort kapsül, Omeguard yumuşak jelatin kapsül, Fito İntertulle, Pursennid draje, Prostagood mono kapsül, Domingo tablet, Flaton, Piraldyne oral solüsyon ve Oraldin bu ürünün muadilleridir.

Prospan Şurup İçeriği

Bu şurubun etken maddesi tamamen bitkisel olan kurutulmuş hedera helix folium ekstresidir. Yardımcı maddeleri ise potasyum sorbat (koruyucu), susuz sitrik asit, ksantan sakızı, aroma verici, sorbitol çözeltisi ve arıtılmış sudur.

Prospan Şurup Eşdeğeri

Legalon Fort kapsül, Omeguard yumuşak jelatin kapsül, Fito İntertulle, Pursennid draje, Prostagood mono kapsül, Domingo tablet, Flaton, Piraldyne oral solüsyon ve Oraldin bu ürünün eşdeğerleridir.

Prospan Şurup Fiyatı

Bu şurubun güncel fiyatı 24.90 liradır.

Prospan Şurup Niçin Kullanılır?

Bu şurup genel olarak öksürükleri gidermek, mukus ve balgamı gevşetmek ve kronik bronşit semptomlarını hafifletmek için klinik olarak kanıtlanmış doğal kaynaklı, tıbbi bir öksürük şurubudur. 2014 yılında ülkemizde piyasaya sürülen bu şurup, çocuklar için oldukça ideal ve doğal bir öksürük şurubudur. 

Çocuğunuzun sarmaşık, sorbitol veya bu şurubun diğer bileşenlerine alerjisi varsa kullanmayın. 1 yaşın altındaki bebeklerde bu şurubu kullanmadan önce bir doktora danışın. Tavsiye edilen günlük dozu aşmayınız. Kalıcı semptomlar, ateş, nefes darlığı, irinli balgam veya kanlı balgam çıkarma durumunda, derhal bir doktora danışın.

Prospan Şurup Kullanımı Nasıldır?

Kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalayın. Bu şurubu mutlaka doktorunuzun belirttiği miktarda kullanmanız gerekir. 0-1 yaş arası bebeklere ve 1-5 yaş arası çocuklara günde üç kez kapalı ölçüm kabı ile 2.5 ml. şurup içirilmelidir. 6- 17 yaş çocuk ve ergenlere günde üç kez 5 ml. şurup verilmelidir. Yetişkinler ise bu şurubu günde üç kez 5-7.5 ml. arasında almalıdır.

Bu şurubu, oda sıcaklığında saklayın. Şişeyi ilk kez açtıktan sonra 6 aya kadar kullanabilirsiniz.

Prospan Şurup Ne İşe Yarar?

Bu öksürük şurubu geleneksel olarak öksürük, boğaz tahrişi ve balgamı azaltmak için kullanılır. Bu şurubun içinde uyuşturucu herhangi bir madde yoktur. Bu ilacın içinde şeker ve alkol yoktur. Tüm yaş grupları için uygundur.

Bu ilaç genel olarak sekretolitik, bronkospazmolitik ve öksürük giderici etkisi ile solunum yollarının nezle hastalıklarını tedavi etmek için kullanılan bitkisel öksürük şurubudur.

Bu öksürük şurubu, öksürük ve kronik enflamatuar bronş hastalıklarının semptomatik tedavisinde eşlik eden solunum yollarının akut nezle (iltihabı) için endikedir.

Bu şurup; öksürük, bronşit, boğaz ağrısı veya sulanan gözler ve diğer durumlar için kullanılır. Bu şurup, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Prospan Şurup Yan Etkileri

Bazı hastalarda bulantı, kusma, ishal ve/veya karın ve epigastrik (karnın üst orta kısmında) ağrıya neden olabilir. Herhangi bir yan etkiniz varsa veya belirtileriniz devam ederse veya kötüleşirse mutlaka acil olarak bir doktora danışın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir