Kombi Bakımı Nedir? Kombi Bakımı Ne Zaman Yaptırılmalı?

İklimlendirme teknolojisinin yaşam alanlarına getirmiş olduğu en önemli yeniliklerden birisi olan kombi cihazları son derece yoğun şekilde kullanılmaktadır. Kombi cihazları güçlü teknolojileri sayesinde en geniş alanlarda dahi en hızlı ve en verimli şekilde ısınma gerçekleştirebilmenize yardımcı olmaktadır. Diğer ısınma yöntemlerine göre çok daha ekonomik ve çok daha hijyenik olması nedeni ile kombi kullanımı son yıllarda altyapısının yaygınlaşmasıyla birlikte de yoğun şekilde tercih ediliyor. Kış aylarında ısınma ve sıcak su, yaz aylarında ise sıcak su ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılan kombilerde periyodik bakım yapılması uzun ömürlü bir kullanım açısından çok önemlidir. Kombinin filtrelerinde ve mekanik aksamında meydana gelen birikintiler ve yıpranmalar performans sorunlarına neden olur. Bu nedenle Kartal Baymak Kombi Servisi profesyonel hizmetleri ile mutlaka  periyodik bakım uygulamalarının yerine getirilmesi gerekmektedir.

Kombi Bakımı Temizliği Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?

Kombi cihazları yoğun şekilde kullanımına bağlı olarak doğalgaz kalıntıları, suyla gelen kireç ve daha pek çok farklı çevresel faktöre bağlı olarak kombi cihazlarının performansında düşüşlere neden olmaktadır. Bu nedenle kombilerin periyodik olarak bakımının yapılması çok önemlidir. Kombi bakımı periyodik bakım dönemleri için belirlenmiş olan uzman Çekmeköy Baymak Kombi Servisi teknikerlerince tavsiye edilen periyotlar bulunmaktadır. Bu kapsamda kombi cihazlarındaki bakım uygulamalarının uzman teknikerler tarafından yapılması oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Uzman teknikerler kombi bakımının özellikle yoğun kullanım gerçekleştirilecek kış aylarına girmeden önce gerçekleştirilmesini önermektedir. Bu nedenle de eylül ayı içerisinde kombi bakımı yapılmalıdır. Kombi bakımının yılda en az 2 defa olacak şekilde yapılması tavsiye edildiğinden yoğun kullanımın söz konusu olduğu kış aylarından çıkılan mart ayı içerisinde de kombi bakımı yaptırılması tavsiye edilir.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi bakımı içerisinde yer alan tüm filtre ve kanalların tıkanıklıklara karşı kontrol edilmesi ve mevcut olan tıkanıklıkların gerçekleştirilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde kombinin gaz, soğuk ve sıcak su akışında herhangi bir performans sorununun meydana gelmemesi sağlanabilmektedir. Bu işlemler teknik bilgi gerektirdiğinden profesyonel Acıbadem Baymak Kombi Servisi desteği alınması ise ayrıca önem taşımaktadır.

1 thought on “Kombi Bakımı Nedir? Kombi Bakımı Ne Zaman Yaptırılmalı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir