Antimax Krem Ne İşe Yarar?

Antimax krem genel olarak çeşitli mantar enfeksiyonlarını tedavi eden bir ilaçtır. Eğer Antimax krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Antimax 30 gr Krem Nedir?

Bu krem mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Mantarı öldürerek veya mantarın oluşumunu önleyerek çalışır. Bu krem genel olarak tinea pedis olarak bilinen ayak mantarı, tinea cruris olarak bilinen kasık mantarı, tinea corporis olarak bilinen saçkıran ve tinea versicolor olarak bilinen göğüs, sırt ve omuz derisinde oluşan mantar enfeksiyonu gibi dermatolojik rahatsızlıkları tedavi etmek için cilde uygulanır. Bu krem sadece doktorunuzun reçetesi ile kullanılabilir.

Antimax Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 15.23 liradır.

Antimax Krem Muadili

Dermiton losyon, Diyenil losyon ve Purdox krem bu ürünün muadilleridir.

Antimax Krem Faydaları

Bu krem genel olarak hidroklorür sentetik bir benzilamin antifungal ajandır. Bu krem, mantar hücre zarlarında ihtiyaç duyulan sterollerin oluşturulmasından sorumlu bir enzim olan skualen epoksidazı inhibe ederek ergosterol sentezini inhibe ederek çalışır.

Bu krem, M. furfur, interdigital tinea pedis (ayak mantarı), tinea corporis (saçkıran) ve E. floccosum, T. mentagrophytes’e bağlı tinea cruris (kasık mantarı), tinea versicolor (pityriasis), T. rubrum ve T. tonsurans. (ayak mantarı) gibi dermatolojik enfeksiyonların topikal tedavisi için kullanılır.

Antimax Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Tam doz talimatları için ilaç üzerindeki etikete bakın.

Bu kremi, her gün aynı saatlerde kullanın böylece en iyi sonuçları alırsınız.

Öncelikle etkilenen bölgeyi yıkayın ve tamamen kurulayın. İlacı eşit olarak dağılana kadar hafifçe ovalayın. Etkilenen bölgeleri ve etkilenen bölgelere yakın sağlıklı cildi kapatmak için yeterli krem ​​kullanın. Bu kremi kullandıktan hemen sonra ellerinizi yıkayın. Doktorunuz talimat vermediği sürece, etkilenen bölgeyi bandaj veya diğer pansumanlarla kaplamayın.

Semptomlar iyileşmiş olsa bile, doktorunuz tarafından önerilen tam tedavi süresi boyunca bu kremi kullanmaya devam edin.

Bir doz bu kremi kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede kullanın. Bir sonraki dozunuzun zamanı gelmişse, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza geri dönün. Bir seferde iki doz kullanmayın. Bu kremin nasıl kullanılacağı hakkında sorularınız varsa mutlaka doktorunuza danışın.

Antimax Krem Yan Etkileri

Gerekli etkilerine ek olarak, bazı istenmeyen etkiler bu kremden kaynaklanabilir. Bu yan etkilerden herhangi birinin meydana gelmesi durumunda tıbbi yardım gerekir.

Bu kremi kullanırken etkilenen bölgede kabarcıklanma, yanma, kaşıntı, sızıntı, batma, şişlik, döküntü ve kızarıklık veya diğer cilt tahrişi belirtileri gibi yan etkilerden biri meydana gelirse, acil olarak ilacı kullanmayı bırakın ve mümkün olan en kısa sürede doktorunuza veya hemşirenize danışın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir