Oxezole Krem Ne İşe Yarar?

Oxezole krem farklı dermatolojik cilt rahatsızlıkları gideren bir üründür. Peki Oxezole krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Oxezole Krem Nedir?

Bu krem bir mantarın neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Mantarı öldürür veya oluşmasını engeller. Bu krem, tedavi etmek için cilde uygulanır. Bu krem saçkıran (tinea corporis), ayak mantarı (tinea pedis), kasık mantarı (tinea cruris) ve tinea versicolor (pityriasis) gibi cilt rahatsızlıklarını tedavi eder. Bu krem sadece doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Oxezole Krem Muadili

Bu kremin muadilleri arasında Dermoksin krem, Oceral krem, Oceral sprey, Oxezole sprey, Zolexol krem ve Zolexol deri spreyi vardır.

Oxezole Krem Fiyatı

Bu kremin şimdiki fiyatı 16.55 TL’dir.

Oxezole Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem genel olarak trichophyton rubrum, trichophyton mentagrophytes veya epidermophyton floccosuma bağlı tinea pedis, tinea cruris ve tinea corporis gibi dermal enfeksiyonların topikal tedavisi için kullanılır. Bu krem, malassezia furfur nedeniyle tinea (pityriasis) versicolor’un topikal tedavisi için uygulanır.

Bu krem pediatrik hastalarda tinea corporis yani saçkıran, tinea cruris yani kasık mantarı, tinea pedis yani ayak mantarı ve tinea (pityriasis) versicolor için kullanılabilir ancak bu kremin etkili olduğu gösterilen bu hastalıklar on iki yaşın altındaki çocuklarda nadiren görülür.

Oxezole Krem Faydaları

Bu krem, tinea pedis (ayak mantarı), tinea cruris (kasık mantarı), tinea versicolor (gövde ve proksimal ekstremitelerin enfeksiyonu) ve tinea corporis (saçkıran) gibi derinin mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır.

Oxezole Krem Kullanım Şekli

Bu kremi doktorunuzun belirttiği şekilde kullanın. Kesin dozlama talimatları için ilaç üzerindeki etiketi kontrol edin. Bu krem sadece harici kullanım içindir. Gözler, burun, ağız, genital bölge ve diğer mukoza zarlarıyla temastan kaçının.

Etkilenen bölgeyi sabun ve suyla temizleyin ve iyice kurulayın. Etkilenen bölgeyi kaplayacak kadar ilaç uygulayın. Yavaşça sürün. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe bölgeyi bandaj veya diğer kapatıcı pansumanlarla kapatmayın. Elleriniz tedavi edilen bölgenin bir parçası değilse, bu kremi kullandıktan hemen sonra ellerinizi yıkayın.

Enfeksiyonunuzu tamamen temizlemek için, tam tedavi süreci boyunca bu kremi kullanın. Birkaç gün içinde daha iyi hissetseniz bile kullanmaya devam edin.

Bir doz bu kremi kaçırırsanız ve düzenli olarak kullanıyorsanız, mümkün olan en kısa sürede kullanın. Birkaç saat geçtiyse veya sonraki doz için zaman yaklaşıyorsa, doktorunuz tarafından tavsiye edilmedikçe, dozu yakalamak için iki katına çıkarmayın. Aynı anda iki doz kullanmayın.

Sağlık uzmanınıza bu kremi nasıl kullanacağınızla ilgili tüm sorularınızı sorun.

Oxezole Krem Yan Etkileri

Gerekli etkilerinin yanı sıra, bu kremi, tıbbi müdahale gerektiren istenmeyen yan etkilere neden olabilir.

Bu kremi kullanırken yanma hissi, kaşıntı, deride kabarma, kabuklanma, kuruluk veya pullanma, deri kalınlaşması, şiddetli kızarıklık, ağrı veya ciltte şişme, ağrı, deri döküntüsü, karıncalanma ve acı, kıllı bölgelerde yanma, kaşıntı ve ağrı, saç kökünde irin ve cilt tahrişi gibi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse mümkün olan en kısa sürede doktorunuza veya hemşirenize danışın.

Bu kremin bazı yan etkileri herhangi bir tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayabilir. Vücudunuz ilaca alıştıkça bu yan etkiler ortadan kalkabilir. Sağlık uzmanınız bu yan etkileri önlemenize veya azaltmanıza yardımcı olabilir ancak aşağıdaki yan etkilerden herhangi birinin devam edip etmediğini veya bunlarla ilgili endişelerinizin olup olmadığını kontrol edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir