Troderm Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Troderm krem genel olarak ciltteki maya, küf ve mantar enfeksiyonlarını iyileştiren bir ilaçtır. Eğer Troderm krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Bu krem hem reçetesiz satılan hem de reçeteli bir ilaçtır. Reçetesiz satılan formlar, cilt ve vajinadaki maya enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Reçete formları, ağız ve derideki maya enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu ilaç sayfası, bu kremin reçeteli formlarına atıfta bulunmaktadır.

Bu krem, antifungaller adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Bunlar, enfeksiyona neden olan mayanın oluşumunu ve çoğalmasını engelleyerek çalışır.

Bu ilaç topikal bir çözelti, topikal bir krem ​​ve bir merhem formunda gelir. Bu ilacın ne sıklıkla kullanıldığı, kullanım endikasyonuna bağlı olarak değişecektir. Bu krem yaygın yan etkileri, uygulama yerinde kızarıklık, batma, kabarma, soyulma, şişme, kaşıntı, yanma ve tahriştir.

Troderm Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 23.59 liradır.

Troderm Krem Muadili

Bu kremin muadilleri arasında Albacort Krem, Dermo-Rest solüsyon, Fugisid krem, Fuggy krem, Fungoid krem, Funocord krem, İzocort krem, İzosol krem, İzovef krem, Mantazol krem, Oly Plus krem, Tevoral krem, Tinagen deri kremi, Tiozone krem, Tracovol krem, Travazol krem ve Travacort krem vardır.

Troderm Krem Bebeklerde Kullanımı Nasıldır?

Bu krem bebeklerde kullanılmamalıdır.

Troderm Krem Ne İçindir?

Bu krem tinea cruris adı verilen kasık mantarı, tinea corporis adı verilen yüzeyel mantar enfeksiyonları tinea versicolor adı verilen güneş mantarı, tinea pedis adı verilen ayak mantarı ve kutanöz candidiasis gibi cilt rahatsızlıkların tedavi için uygulanan bir ilaçtır. 

Troderm Krem Faydaları

Bu krem tinea cruris adı verilen kasık mantarı, tinea corporis adı verilen yüzeyel mantar enfeksiyonları tinea versicolor adı verilen güneş mantarı, tinea pedis adı verilen ayak mantarı ve kutanöz candidiasis dahil olmak üzere çeşitli kutanöz mantar enfeksiyonlarının tedavisi için uygulanan bir üründür.

Troderm Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremin etken maddesine ya da yardımcı maddelerine karşı herhangi bir alerjiniz varsa bu kremi kullanmayın.
  • Bu kremi kullanmadan önce herhangi bir maddeye karşı alerjiniz varsa mutlaka doktorunuza bildirin.
  • Bu kremi kullanmadan önce kullandığınız reçeteli ilaçları, reçetesiz ilaçları, vitaminleri, gıda takviyelerini, bitkisel takviyeleri, hamilelik, yakın zamanda yapılacak ameliyatlar gibi durumlar ile ilgili bilgi verin.
  • Bu kremi hamilelik döneminde doktor kontrolünde kullanmanız gerekir.
  • Bu kremin gebelik kategorisi C’dir. Genel olarak kabul edilebilir. Hamile kadınlarda yapılan kontrollü çalışmalar fatal risk kanıtı göstermemektedir. Bu kremi emzirme döneminde doktor kontrolünde kullanmanız gerekir.

Troderm Krem Kullanımı

Bu krem ve solüsyonu, ayak mantarı, yüzeyel mantar enfeksiyonları, kasık mantarı ve saçkıran gibi cildin maya enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılan reçeteli ilaçlardır. Bu kremi günde iki ila üç kez, etkilenen bölgeye ince bir tabaka halinde sürün ve hafifçe ovalayın.

Troderm Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında ciltte tahriş, yanma hissi, maserasyon ve alerjik kontakt dermatit gibi belirtiler vardır. Bu yan etkilerden herhangi birisini görürseniz hemen bu kremi kullanmayı bırakın ve acil olarak doktorunuza başvurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir