Anti Skab Krem Ne İşe Yarar?

Anti Skab krem genel olarak farklı cilt rahatsızlıklarını tedavi eden bir ilaçtır. Peki Anti Skab krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Anti Skabb Krem İlac Nedir?

Bu krem, insektisit olan sentetik piretroid adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Bu krem, uyuzlara neden olan akarları felç ederek, onları ve yumurtalarını öldürerek çalışır. Bu ürün, bir uygulamadan sonra ciltten uyuz istilasını temizler. 

Bununla birlikte, cilt kaşıntısının sona ermesi tedaviden sonra iki hafta kadar sürebilir. Cildinizde hala canlı uyuz akarları veya yeni lezyonlar görüyorsanız, ilk tedaviden yedi ila on gün sonra ikinci bir uygulama gerekebilir. Yetişkinler ve on iki yaş ve üstü çocuklar için, tedavi başına gereken normal krem miktarı yaklaşık bir tüptür.

Anti Skab Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 10.83 TL’dir.

Anti Skab Krem Muadili

Anti Skab losyon, Kwellada şampuan, Kwellada losyon, Metrin deri kremi, Metrin losyon, Metrin tıbbi şampuan, Niksen şampuan ve Zalvor deri kremi bu ürünün muadilleridir.

Anti Skab Deri Kremi Faydaları

Bu ilaç, cildinizi enfekte eden ve tahriş eden akarlar adı verilen küçük böceklerin neden olduğu uyuz tedavisinde kullanılır. Bu krem, piretroid olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir. Bu krem, akarları ve yumurtalarını felç ederek ve öldürerek çalışır.

Anti Skab Losyon Neye Yarar?

Bu krem, insektisit olan sentetik piretroid ismindeki bir ilaç kategorisi içinde bulunur. Bu losyon genel olarak ciltteki uyuz akarlarının giderilmesi ve uyuz kaynaklı kaşıntının iyileştirilmesi için kullanılan bir üründür.

Anti Skab Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu krem çocukların göremeyeceği ve erişemeyeceği yerlerde saklanmalıdır.
  • Bu krem sadece harici kullanım içindir. Bu kremi rutin olarak uygulayan hemşireler, ellerde herhangi bir olası tahrişi önlemek için eldiven giymelidir.
  • Bu krem gözü tahriş edici değildir, ancak bu krem ile göz temasından kaçınılmalıdır çünkü kremin kendisi belirgin tahrişe neden olabilir. Yanlışlıkla göz kontaminasyonu durumunda, etkilenen alan hemen bol miktarda su veya hazırsa normal tuzlu su ile durulanmalıdır.
  • Krizantemlere veya diğer kompozitlere aşırı duyarlılık durumunda, tedavi sadece kesinlikle belirtilmesi durumunda verilmelidir. Bu gibi durumlarda, tedavi kimyasal olarak farklı bir ajana geçirilmelidir.
  • Özellikle yaşlılarda uyuz tedavisi için bu kremin kullanımı ile ilgili artan bir veri gövdesi vardır ve bu veriler ışığında, bu yaş grubunun kullanımı için herhangi bir özel önleme gerek olmadığı düşünülmektedir. 
  • Bu ürün pansumanlar, giysiler ve yatak takımlarıyla temas ederse, kumaş bir alevle kolayca tutuşabilir. Bu yüzden bu kremi kullanırken ateşten uzak durmanız gerekir.
  • İki aylıktan iki yaşına kadar olan çocuklarda bu krem ile ilgili sadece sınırlı deneyim mevcuttur. Bu nedenle tedavi bu yaş grubunda sadece yakın tıbbi gözetim altında yapılmalıdır.
  • Ekzematöz benzeri reaksiyonların kortikosteroidlerle tedavisi, akarlara karşı bağışıklık tepkisini azaltarak uyuz istilasını şiddetlendirme riski bulunduğundan bu krem ile tedaviden önce kesilmelidir. Bununla birlikte, iki tedavi arasındaki etkileşimin, potansiyel advers reaksiyonlara veya azaltılmış etkinliğe yol açma olasılığı azdır.
  • Gebelikte bu kremin kullanımı ile ilgili mevcut veriler, fetus için herhangi bir risk belirtisi göstermemektedir. Tüm vücut uygulamasını takiben sistemik olarak emilen krem miktarı son derece düşüktür. Bununla birlikte, bazı ilaçlar plasenta bariyerini geçebilir. 
  • Sığırlarda bu kremin oral yoldan verilmesinin ardından çok düşük krem konsantrasyonlarının süte geçtiği gösterilmiştir. Bu yüzden, bu kremin anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Bununla birlikte, sadece çok az miktarda krem sistemik olarak emildiğinden ve teorik olarak bunun çok küçük bir yüzdesi anne sütüne geçeceğinden, sütteki permetrin konsantrasyonlarının yenidoğan / bebek için herhangi bir risk oluşturması olası değildir.

Anti Skab Krem 5 30 Gr Krem Nasıl Kullanılır?

Beş ila on iki yaş arası çocuklar için, tedavi başına gereken normal krem ​​miktarı on beş gramdır ve iki ila dört yaş arası çocuklar için sekiz gramdır. Baş, boyun, saç derisi ve dış kulaklar tedavi gerektiriyorsa, bu alanları kaplamak için daha fazla krem ​​gerekebilir. Bu ürünü kullanmadan önce cildinizin temiz ve kuru olması gerekir. Bu kremi kullanmadan önce sıcak banyo veya duş almayın. Bu ilacın losyon formu için, kullanmadan önce şişeyi çalkalayın.

Hem losyon hem de krem ​​için, ürünü boyundan ayak tabanlarına kadar tüm alanı kaplayarak cilde masaj yapın. Parmaklar ve ayak parmakları arasındaki, tırnakların ve ayak tırnaklarının, bileklerin, koltuk altlarının, genital bölge ve kalçaların altındaki alanlara özellikle dikkat edin. Bu kremi yüz bölgesine uygulamayın. Bu krem, cilde emildiğinden kaybolacaktır ve cildi görünür bir tabakaya kaplamak gerekli değildir. 

Bu kremi uyguladıktan sonra temiz kıyafetler giyin ve kremi veya losyonu on iki ila on dört saat bekletin. Bu süreden sonra bu kremi banyoda veya duşta yıkayın ve yeni ve temiz kıyafetler giyin. Birçok şey, bir kişinin vücut ağırlığı, diğer tıbbi durumlar ve diğer ilaçlar gibi ihtiyaç duyduğu bir ilacın dozunu etkileyebilir. Doktorunuz veya eczacınız burada bahsedilenlerden farklı bir doz önerdiyse, doktorunuza veya eczacınıza danışmadan ilacı kullanma şeklinizi değiştirmeyin.

Bu ilacı kullanan bir kişi genellikle bir uygulamadan sonra uyuz istilasından kurtulur. Çoğu insanın ikinci bir uygulamaya ihtiyacı yoktur. Bununla birlikte, ilk uygulamadan yedi ila on gün sonra cildinizde canlı uyuz akarları veya yeni lezyonlar görürseniz, ilk tedaviyle aynı şekilde ikinci bir uygulama kullanılmalıdır. Başka topikal ilaçlar veya kozmetik ürünler kullanıyorsanız, bu ilacı kullanırken bunları kullanmaya devam edip etmeyeceğiniz konusunda doktorunuzla veya eczacınızla görüşün. Bu kremi kullanırken diğer ürünlerin çoğu kesilmelidir.

Uyuzlar temas yoluyla yayıldığından, aile üyelerinizin ve cinsel partnerinizin uyuz istilası açısından muayene edilmesi gerekir. Eğer istila ederlerse, bu ürünü kullanma konusunda derhal doktorları veya eczacıları ile konuşmalıdırlar. Yeniden istilayı önlemek için, tedaviden iki gün önce istila edilen bir kişi tarafından kullanılan tüm kıyafetler, yatak takımları ve havlular sıcak suyla makinede yıkanmalı ve sıcak döngüde en az yirmi dakika kurutucuda kurutulmalı veya kuru temizleme yapılmalıdır. Uyuz olmuş bir kişi tarafından kullanılan şilteler kırk sekiz saat kullanılmamalı ve klozet ve taraklar dezenfekte edilmelidir.

Anti Skab Krem Yan Etkileri

Kaşıntı, tahriş, şişlik ve kızarıklık gibi cilt tahrişi uyuz ile ortaya çıkabilir ve bu krem tedavisinden sonra geçici olarak kötüleşebilir. Hafif yanma veya batma hissi de görülebilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza bildirin.

Doktorunuzun bu ilacı reçete ettiğini unutmayın çünkü size olan yararın yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar vermiştir. Bu ilacı kullanan birçok insanda ciddi yan etkiler ortaya çıkmaz.

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, cilt döküntüsü, kaşıntı, yüz, dil ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi ve nefes darlığı gibi yan etkilerden herhangi birisini görürseniz hemen ilacı kullanmayı bırakın ve acil olarak doktorunuza başvurun.

Bu olası yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir