Fuzo Plus Likit Jel Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Fuzo Plus Likit jel krem lokal anestezi özellikleri olan bir ilaçtır. Peki Fuzo Plus Likit jel krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Bu jel krem, lokal anestezik adı verilen ilaç ailesine aittir. Bu jel krem, ciltteki sinir uçlarındaki sinyalleri bloke ederek ağrıyı önler. Bu jel krem ameliyat için kullanıldığında genel anestetiklerin yaptığı gibi bilinç kaybına neden olmaz. Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesiyle alınabilir.

Fuzo Plus Likit Jel Eşdeğeri

Dolofast Plus jel, Emulid Plus jel, Frenag Plus sprey şişe, Frenag Plus jel, Nimesdin Plus jel, Nimokain jel, Sulidin Plus likit jel, Thermo Etox krem ve Thermo Sulidin likit jel bu ilacın eşdeğerleridir.

Fuzo Plus Likit Jel Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 29.06 liradır.

Fuzo Plus Likit Jel Ne İçin Kullanılır?

Bu jel krem, dövme işleminde önce, estetik operasyonlardan önce, lazer epilasyondan önce kullanılır. Bu jel krem, orofarinksin erişilebilir mukoza zarlarının anestezi üretimi için kullanılır. Aynı zamanda entübasyon için ve güneş yanığı, diğer küçük yanıklar, böcek ısırıkları veya böcek sokmaları, zehirli sarmaşık, zehirli meşe, zehirli sumak, küçük kesikler veya çizikler dahil olmak üzere küçük yanıklarla ilişkili ağrının geçici olarak giderilmesi için anestezik bir kayganlaştırıcı olarak yararlıdır.

Fuzo Plus Likit Jel Ne İşe Yarar?

Bu jel krem, lokal bir anesteziktir yani uyuşturucu ilaçtır. Vücudunuzdaki sinir sinyallerini bloke ederek çalışır. Bu jel krem, sadece ciltte kullanım içindir. Bu jel krem güneş yanığı, böcek ısırıkları, zehirli sarmaşık, zehirli meşe, zehirli sumak ve küçük kesikler, çizikler, lazer epilasyon öncesi, dövme işlemi öncesi veya yanıklar gibi cilt tahrişlerinin neden olduğu ağrı veya rahatsızlığı azaltmak için kullanılır. Bu jel krem ayrıca hemoroidin neden olduğu rektal rahatsızlığı tedavi etmek için kullanılır. Bu jel krem, bu ilaç kılavuzunda belirtilmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Fuzo Plus Likit Jel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Herhangi bir tür uyuşturma ilacına alerjiniz varsa bu jel kremi kullanmamalısınız.
  • Bir tıp doktorunun tavsiyesi olmadan uyuşturan ilaçlar kullanıldığında (örneğin lazer epilasyon gibi kozmetik bir prosedür sırasında) ölümcül aşırı dozlar meydana gelmiştir. Bununla birlikte, mamografi çektirmeden önce uyuşturucu bir ilaçla tedavi edilen kadınlarda da aşırı doz görülmüştür. Pek çok kozmetik prosedürün bir tıp doktoru olmadan yapıldığını unutmayın.
  • Bu jel kremi kullanmadan önce daha önce karaciğer hastalığı geçirdiyseniz mutlaka doktorunuza söyleyin.
  • Bu jel kremi kullanmadan önce kalp ritmi ilacı kullanıyorsanız mutlaka doktorunuza söyleyin.
  • Bu jel kremin doğmamış bir bebeğe zarar vermesi beklenmemektedir. Hamileyseniz doktorunuza söyleyin.
  • Bu jel kremi uygularsanız, bebeğin ağzıyla temas edebilecek alanlardan kaçının.
  • Bu jel kremi gözler, ağız, burun ve kulaklar ile kesinlikle temas ettirmeyin. Yanlışlıkla bu bölgelerle krem temas ederse hemen bol suyla durulayın.

Fuzo Plus Likit Jel Kullanımı

Bu jel kremi doktorunuzun belirttiği şekilde kullanın. Kesin dozlama talimatları için ilaç üzerindeki etiketi kontrol edin.

Bu jel kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi iyice yıkayın. Her kullanımdan önce mutlaka iyice çalkalayın. Yüzünüzde bu jel kremi kullanıyorsanız elinize püskürtün. Yavaşça uygulayın. Bu ilacın sprey formunu doğrudan yüzünüze püskürtmeyin. Diğer bölgeler için, ilacı ciltten on santim uzakta tutun ve etkilenen bölgeye püskürtün. İlacın yavaşça kurumasına izin verin.

Bu jel kremi kullanmadan önce ellerinizi sabun ve suyla temizleyin. Ardından bu jel kremi ince bir tabaka halinde uygulayın ve hafifçe ovalayın. Ellerinizi tekrar sabun ve suyla temizleyin. Çok miktarda bu jel kremi özellikle cildinizin kabarmış veya aşırı tahriş olan bölgelerinde kullanmayın. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe etkilenen bölgeyi bandajlamayın, kapatmayın veya sarmayın.

Bir doz bu jel kremi kaçırırsanız, hatırladığınız anda onu kullanın. Doktorunuzun talimatına göre veya ambalaj etiketinde kullanmaya devam edin. Bu jel kremi nasıl kullanacağınızla ilgili tüm sorularınızı sağlık uzmanınıza veya doktorunuza sorun.

Fuzo Plus Likit Jel Yan Etkileri

Kurdeşen, nefes almada zorluk, yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi gibi alerjik reaksiyon belirtileriniz ve yan etkileriniz varsa acil tıbbi yardım alın.

Bunun dışında ilacın uygulandığı yerlerde şiddetli yanma, batma veya tahriş, şişme veya kızarıklık, ilaç uygulandıktan sonra ani baş dönmesi veya uyuşukluk, ilacın uygulandığı yerde hafif tahriş veya ilacın yanlışlıkla uygulandığı yerlerde uyuşma, kafa karışıklığı, bulanık görme, kulaklarınızda çınlama veya olağandışı sıcaklık hissi gibi yan etkiler olabilir. Bu yan etkilerden herhangi birisini görürseniz hemen doktorunuza başvurun. Bu, yan etkilerin tam listesi değildir ve diğerleri ortaya çıkabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye almak için doktorunuzu arayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir