Recbutin Krem Ne İşe Yarar?

Recbutin krem farklı cilt rahatsızlıklarının iyileştirilmesinde kullanılan bir ilaçtır. Peki Recbutin krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Recbutin Kremi Nedir?

Bu krem, hemoroidin yani halk arasındaki değişle basurun yol açtığı kaşıntı için uygulanır. Bazı küçük cerrahi operasyonlar esnasında ağrı, çeşitli cilt bozuklukları, enflamasyon, sıyrıklar için de kullanılan bir ilaçtır. Bunun dışında küçük yanıklar, egzama, böcek ısırıkları, böcek sokmaları, genital bölge hastalıkları, anal alan hastalıkları ve diğer rahatsızlıklar için kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda bahsedilmemiş olan amaçlar için de kullanılabilir.

Bu krem, aktif bileşenler olarak floraktolon pivalat ve lidokain hidroklorür içerir. Bu krem, anti-enflamatuar aktivite göstererek çalışır, impulsların başlatılması ve iletimi için gerekli kimyasal akıların inhibe edilmesi için çalışır.

Bu kremin kullanım alanları, bileşimi, dozajı, yan etkileri ve yorumları hakkında ayrıntılı bilgi aşağıda belirtilmiştir.

Recbutin Rektal Krem Muadili

Doloproct Supozituar, Doloproct Krem, Hemoralgine Pomad, Proctolog Supozituar, Proctolog Rectal Krem ve Recbutin Supozituar bu kremin muadilleridir.

Recbutin Krem İçeriği

Bu ürünün aktif maddeleri trimebutin baz ve ruskogenin adlı maddelerdir. Yardımcı maddeleri ise gliseril monostearat+peg-75 (gelot 64), setostearil alkol, gliseril monostearat, i̇zopropil miristat, propilen glikol, metil parahidroksibenzoat ve propil parahidroksibenzoattır.

Recbutin Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 17.48 liradır.

Recbutin Krem Eşdeğeri

Doloproct Supozituar, Doloproct Krem, Hemoralgine Pomad, Proctolog Supozituar, Proctolog Rectal Krem ve Recbutin Supozituar bu ilacın eşdeğerleridir.

Recbutin Kremi Neye Yarar?

Bu krem basur yani hemoroidin sebep olduğu kaşıntı, çeşitli cilt rahatsızlıkları, iltihap, sıyrıklar, küçük yanıklar için uygulanan bir üründür. Ayrıca bazı küçük cerrahi operasyonlarda ağrıyı dindirmek için kullanılır. Bunun dışında egzama, böcek ısırığı, genital bölge sorunları ve anal bölge rahatsızlıklarının iyileştirilmesinde oldukça etkilidir.

Recbutin Krem Faydaları

Bu krem, anti-enflamatuar aktivite göstererek çalışır. Bu krem hemoroid kaşıntısı, çeşitli cilt bozuklukları, iltihap, anal çatlaklar, anal fissür, genital bölgede oluşan problemler ve anal bölgede oluşan problemler için uygulanan bir ilaçtır. Bunun dışında ağrı, böcek ısırıkları, sıyrıklar, hafif yanıklar ve egzama gibi problemlerin iyileştirilmesinde kullanılır.

Recbutin Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu ilacı uygulamadan önce, doktorunuza mutlaka mevcut kullandığınız ilaçlar ve kremler, bitkisel çaylar, alerjiniz varsa alerjileriniz, gıda takviyeleri, vitaminler, reçetesiz satılan ilaçlar, önceden geçirdiğiniz rahatsızlıklar, hamilelik gibi sağlık koşullarınızı bildirin. Çünkü tıbbi öykünüz, kullandığınız ilaçlar ve kremler, bitkisel çaylar, alerjiniz varsa alerjileriniz, gıda takviyeleri, vitaminler, reçetesiz satılan ilaçlar, önceden geçirdiğiniz rahatsızlıklar, hamilelik gibi sağlık koşullarından dolayı ilacı kullanırken yan etki riski oluşabilir.
  • Bu kremi mutlaka doktorunuzun talimatlarına uygun kullanın ya da kremin prospektüste yazılı olan talimatları izleyin.
  • Kalp hastalığınız ya da karaciğer rahatsızlığınız varsa bu kremi kesinlikle uygulamayın.
  • Eğer hamileyseniz bu kremi kesinlikle uygulamayın.
  • Bu krem sadece harici kullanım içindir ve cilt üzerinde kullanılır. Bu kremi ağız yoluyla almayın.
  • Bu kremi açık yaralarda, kuru, çatlak, tahriş olmuş veya güneş yanığı olmuş deri üzerinde kullanmayın.
  • Bu kremi gözler, burun, kulak ve ağız bölgesi ile temas ettirmeyin. Bu krem yanlışlıkla bu bölgeler ile temas ederse hemen bol suyla durulayın.

Recbutin Krem Kullanımı

Bu ilacı mutlaka doktorunuzun talimatlarına uygun olarak kullanın. Herhangi bir sorunuz varsa mutlaka eczacınıza ya da doktorunuza danışın. Bu ilacı hemoroid için kullanacaksanız, bu ilacı uygulamadan önce mutlaka anal bölgeyi dikkatli bir şekilde temizleyin.

Bu kremi genel olarak sabah ve akşam birer kez kullanmanız gerekir. Bu kremi günde iki kez parmaklarınızla anüs bölgesine uygulayabilirsiniz. Bu ürünü iki hafta kullandıktan sonra eğer hala şikayetleriniz devam ederse doktorunuza başvurun. 

Recbutin Krem Yan Etkileri

Geçici kızarıklık, batma hissi, yanma hissi, şişlik, solunumda güçlük, yavaş kalp atışı ve düzensiz kalp atışı bu kremin içerisindeki bileşenlerden meydana gelebilecek olası yan etkileri bir listesidir. Bu kapsamlı bir liste değildir. Bu yan etkiler olasıdır ancak her zaman ortaya çıkmaz. Bazı yan etkiler nadir ancak ciddi olabilir. Bu yan etkilerden, özellikle de beklemenize rağmen geçmeyen herhangi birini gözlemlerseniz mutlaka doktorunuza danışın. Bu krem ayrıca burada belirtilmeyen yan etkilere neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir