Exelderm Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Exelderm krem birçok farklı dermatolojik hastalığı iyileştiren bir ilaçtır. Peki Exelderm krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Exelderm Krem Nedir?

Bu krem atlet ayağı olarak bilinen ayak mantarı, kasık mantarı ve saçkıran gibi sağlık sorunları ve cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu ilaç aynı zamanda boyun, göğüs, kollar veya bacaklarda bulunan cildin renginin açılmasına veya koyulaşmasına neden olan bir mantar enfeksiyonu olan pityriasis (tinea versicolor) olarak bilinen bir cilt rahatsızlığını tedavi etmek için kullanılır. Bu krem, mantarın oluşmasını ve çoğalmasını engelleyerek çalışan bir azol antifungaldir.

Exelderm Krem Eşdeğeri

Dermifin sprey, Dermifin krem, Exelderm sprey, Exoderil sprey, Exoderil krem, Exoderil pump sprey, Funderyl sprey, Funderyl krem, Nafderilex krem, Naxoder Deriye Uygulanacak Sprey Çözelti ve Naxoder krem bu ürünün eşdeğerleridir. 

Exelderm Krem Muadili

Dermifin sprey, Dermifin krem, Exelderm sprey, Exoderil sprey, Exoderil krem, Exoderil pump sprey, Funderyl sprey, Funderyl krem, Nafderilex krem, Naxoder Deriye Uygulanacak Sprey Çözelti ve Naxoder krem bu ürünün muadilleridir.

Exelderm Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, bir mantarın neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Mantarı öldürerek veya büyümesini engelleyerek işlev yapan bir kremdir. Bu krem, saçkıran (tinea corporis), ayak mantarı (tinea pedis), kasık mantarı (tinea cruris), güneş mantarı olarak bilinen pityriasis versicolor (tinea versicolor) gibi cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için cilde uygulanır. Bu krem, doktorunuz tarafından belirlenen diğer dermatolojik hastalıklar için de kullanılabilir. Bu krem sadece doktorunuzun reçetesiyle alınabilir.

Exelderm Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem tinea cruris olarak bilinen kasık mantarı, tinea pedis olarak bilinen ayak mantarı, pityriasis olarak bilinen tinea versicolor ve saçkıran olarak bilinen tinea corporis hastalığının iyileştirilmesi için uygulanır. Bu ilaç aynı zamanda bilinen bir cilt rahatsızlığını tedavi etmek için de kullanılır. Pediatrik hastalarda bu kremin güvenliği ve etkinliği kanıtlanmamıştır. Güvenli, klinik olarak uygun ve uygun maliyetli kullanımının sağlanması için önceden onay gereklidir.

Exelderm Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu krem kullanmadan önce, alerjiniz varsa veya klotrimazol, ketokonazol veya mikonazol gibi diğer azol antifungaller veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilecek inaktif bileşenler içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.
  • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi söyleyin.
  • Bu ilaç gebelik durumunda yalnızca çok fazla ihtiyaç duyulduğu zaman kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla konuşun.
  • Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Exelderm Krem Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı sadece cilt üzerinde kullanın. Tedavi edilecek alanı temizleyin ve iyice kurulayın. Bu ilacı etkilenen cilde, genellikle günde bir veya iki kez veya doktorunuzun önerdiği şekilde uygulayın. Dozaj ve tedavi süresi, tedavi edilen enfeksiyonun türüne bağlıdır. Bunu reçeteden daha sık uygulamayın. Durumunuz daha hızlı düzelmeyecektir ancak yan etkiler artabilir.

Etkilenen bölgeyi ve çevresindeki cildin bir kısmını kaplayacak kadar krem ​​sürün. Bu ilacı uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayın. Doktorunuz tarafından istenmedikçe alanı sarmayın, örtmeyin ya da bandajla kapatmayın. Bu ilacı yanlışlıkla gözler, burun, ağız veya vajinaya temas ettirmeyin. Ondan en iyi şekilde yararlanmak için bu ilacı düzenli olarak kullanın. Her gün aynı saatte kullanmayı unutmayın.

Bu kremi uygularken semptomlar kaybolsa bile, reçete edilen miktarın tamamı bitene kadar bu ilacı kullanmaya devam edin. İlacın çok erken kesilmesi mantarın çoğalmasına ve artarak devam etmesine neden olabilir ve bu da enfeksiyonun nüksetmesine neden olabilir. Durumunuz dört ila altı haftalık tedaviden sonra devam ederse veya herhangi bir zamanda kötüleşirse doktorunuzu bilgilendirin.

Exelderm Krem Yan Etkileri

Tedavi edilen ciltte yanma hissi, batma hissi, şişlik, tahriş, kızarıklık, sivilce benzeri yumrular, hassasiyet veya pullanma meydana gelebilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza bildirin.

Doktorunuzun size yararının yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar verdiği için bu ilacı reçete ettiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişinin ciddi yan etkileri yoktur.

Ciltte kabarma, sızma, açık yaralar gibi beklenmedik ancak ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza başvurun.

Bu ilaca karşı çok ciddi bir alerjik reaksiyon olası değildir ancak meydana gelirse derhal tıbbi yardım alın. Ciddi bir alerjik reaksiyonun semptomları arasında kızarıklık, kaşıntı, yüz, dudak, dil ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi ve nefes almada güçlük vardır. Bu, olası yan etkilerin tam listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir