Avil krem ne işe yarar?

Avil krem farklı cilt hastalıklarını iyileştiren bir ilaçtır. Peki Avil krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Avil Krem Nedir?

Bu krem nonsteroid antienflamatuar bir ilaçtır (NSAID). Tam olarak nasıl çalıştığı bilinmemektedir. Vücuttaki iltihapla bağlantılı bazı maddeleri bloke eder. Nonsteroid antienflamatuar ilaçlar ağrı ve iltihap semptomlarını tedavi eder. Bu semptomlara neden olan hastalığı tedavi etmezler.

Bu krem, baş ağrıları, sırt ağrıları veya kas ağrıları, adet krampları, artrit, alerik reaksiyonlar, kurdeşen veya küçük yaralanmaların neden olduğu küçük ağrıları tedavi etmek için kullanılır. Bu krem ayrıca doktorunuzun belirlediği diğer hastalıklar için de kullanılabilir.

Başka herhangi bir ağrı kesici kreme ya da ilaca karşı alerjik reaksiyon geçirdiyseniz bu kremi kullanmayın. Bu kremi kesinlikle kalp ameliyatından hemen önce veya sonra kullanmayın.

Avil Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, antikolinerjik ve orta derecede yatıştırıcı etkileri olan bir histamin H1-reseptör antagonisti olan feniramin (bir alkilamin türevi) içerir. Kaşıntı, baş ağrıları, sırt ağrıları veya kas ağrıları, adet krampları, artrit, küçük yaralanmaların sebep olduğu ağrılar, alerjik reaksiyonlar ve ürtiker yani kurdeşen gibi çeşitli diğer alerjik problemlerinde tedavisinde kullanılır.

Avil Merhem 1.25 Ne İçin Kullanılır?

Bu ilaç kaşıntı, sırt ağrıları veya kas ağrıları, adet krampları, artrit, böcek sokmaları ve ısırıklarda, güneş yanığı ve birinci derecede yanıklarda görülen kaşıntı, kızarıklık, şişlik, küçük yaralanmaların sebep olduğu ağrılar, alerjik reaksiyonlar ve ürtiker yani kurdeşen gibi hastalıklar için reçete edilir.

Avil Krem Fiyatı 

Bu kremin güncel fiyatı 10.25 liradır.

Avil Merhem Muadili

Bu merhemin muadilleri arasında Fenistil jel, Stilex jel, Avil şurup, Avil tablet, Avil ampül, Lamelat ampül, Aviject ampül, Daizyn ampül, Cauphe ampül ve Fenamed ampül gibi kremler bulunur.

Avil Alerji Kremi Fiyatı

Bu kremin şimdiki fiyatı 10.25 liradır.

Avil Krem Eşdeğeri

Bu kremin eşdeğeri Bu merhemin muadilleri; Fenistil jel, Stilex jel, Avil şurup, Avil tablet, Avil ampül, Lamelat ampül, Aviject ampül, Daizyn ampül, Cauphe ampül ve Fenamed ampül gibi ürünlerdir.

Avil Merhem İçeriği 

Bu merhemin aktif maddesi feniramin hidrojen maleattır. 1 gram merhemde(yağ-su emülsiyonunda) 12.5 mg aktif madde vardır. Yardımcı maddeleri ise saf su, macragol (PEG) 400, Macrogol (PEG) 2000, beyaz petrolatum, macragol 35 (Cremophor EL), essence lilactır. 

Avil Krem Neye İyi Gelir?

Bu krem kaşıntılı cilt ve cilt döküntüleri gibi alerjik durumları tedavi etmek için kullanılır. Aynı zamanda egzama, böcek sokmaları ve ısırıklarda, güneş yanığı ve birinci derecede yanıklarda görülen kaşıntı, kızarıklık, şişlik, sırt ağrıları veya kas ağrıları, adet krampları, artrit, küçük yaralanmaların sebep olduğu ağrılar, alerjik reaksiyonlar ve ürtiker yani kurdeşen gibi rahatsızlıkların giderilmesi için de bu krem kullanılır.

Avil Merhem Eşdeğeri

Bu merhemin eşdeğerleri arasında Fenistil jel, Stilex jel, Avil şurup, Avil tablet, Avil ampül, Lamelat ampül, Aviject ampül, Daizyn ampül, Cauphe ampül ve Fenamed ampül gibi kremler bulunur.

Avil Merhem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu ilacın etken maddesine ya da herhangi bir yardımcı maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayın.
  • Kronik kurdeşen, sürekli kaşınma semptomları olan egzama yani nörodermatit, yaşlanma kaynaklı kaşıntılar, böcek sokmaları ve böcek ısırıkları, güneş yanığı ve birinci derecede yanıklarla ilişkili kaşıntı, kızarıklık ve şişlik şikayetlerinin giderilmesinde kullanılır.
  • Doktora danışmadan çocuklarda bu ilacı kullanmayın. Çocuklar bu ilacın yan etkilerine karşı daha hassastır.
  • Dört hafta ile bir yaş arası bebeklerde doktorunuzun önerdiği dozdan daha yüksek dozlarda kullanmayın. Çocuklarda huzursuzluğa yol açabilir.
  • Bu ilacın, geniş vücut yüzeylerine uygulanması uyku hali gibi sistemik yan etkilere sebep olabilir.
  • Bu kremi uyguladığınız cilt bölgesini kesinlikle bandajlamayın, kapatmayın veya sarmayın. Kremi sürdüğünüz bölgelerde rahat ve bol kıyafetler giyin. Eğer bir bebeğin çocuk bezi bölgesi tedavi ediliyorsa, sıkı ve dar bezler kullanmayın.
  • Bu krem içeriğinde bulunan mineral yağ nedeniyle prezervatifin yırtılmasına veya sızıntı oluşumuna sebep olabileceğinden, ilacı prezervatifin temas ettiği bölgede (üreme ve idrar yolu) kullanırken, ilaç ile prezervatifin temasından kaçının.
  • Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayın.

Avil Merhem Kullanımı

Bu kremi mutlaka doktorunuz talimatlarına uygun bir şekilde kullanmanız gereklidir. Bu kremi kullanmadan önce ve sonra mutlaka ellerinizi suyla ve sabunla yıkayın. Etkilenen bölgeyi mutlaka suyla temizleyin ve kurulayın. Bu kremi ince bir film katmanı halinde etkilenen bölgeye uygulayın ve hafifçe ovalayın. Bu kremi günde iki ya da üç kez uygulamalısınız. Bu kremi cilt üzerinden iki saat sonra suyla temizlemelisiniz.

Avil Merhem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında karın ağrısı, solunum güçlüğü, yüz, boyun, boğaz, dudak ve dil bölgesinde şişlik ve kurdeşen vardır. Ayrıca bu kremi geniş bölgelere uygularsanız, uyku hali oluşabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir