Arnica Krem Ne İşe Yarar?

Arnica krem bitkisel içerikli bir üründür. Bu kremin ana faydaları “anti-inflamatuar etkiler”dir ve kas ağrısı, eklem ağrısı, morarma ve spor yaralanmaları için kullanılır. Peki Arnica krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Arnica Krem Nedir?

Bu krem, arnika bitkisinin çiçeklerinden gelir. Arnica, çoğunlukla Avrupa’daki dağ bölgelerinde, Doğu Asya, Kanada ve Kuzey ABD’de yetişen bir bitkidir. Boğaz ağrısı, böcek ısırıkları, şişme, morarma, kas ağrısı, artrit ve diğer genel ağrı gibi rahatsızlıklardan iltihabı azaltmak için bitkinin çiçekleri kullanılır. Bitki, küçük konsantrasyonlarda anti-enflamatuar ve analjezik olarak faydalı olabilecek aktif bir madde olan helenalin içerir.

Bu krem genellikle birçok ağrı türünü tedavi etmek için kullanılırken, çoğunlukla burkulma ve morarma içindir. Etkilenen bölgeye uygulanır ve cilde masaj yapılır.

Arnica krem enflamatuar ağrılar, iltihaplı ağrılar ve kas ağrılarının tedavisinde kullanılır. Bu krem kas ağrıları, kas tutulması, eklem ve iskelet sistemi ağrılarını iyileştirir. 

Arnica Kremi Kimler Kullanabilir?

Bu krem genel olarak çocukların ve yetişkinlerin kullanılması için tasarlanmıştır. Çünkü bitkisel içerikli bir kremdir. Fakat hamile olan kadınlar ve emziren kadınların kullanmadan önce mutlaka doktora danışmaları gerekir.

Arnica Krem Nerelerde Kullanılır?

Arnica montana çiçeklerinin hazırlıkları, özellikle bitkisel olarak eğimli olmayan kişiler de dahil birçok kişinin ecza dolaplarına giriyor gibi görünüyor. Futbol oyuncuları kesinlikle ağrı, iltihaplanma ve morarmayı azaltabilecek ve kaza ve yaralanmalardan kurtulmayı hızlandırabilecek bu kremi ​​kullanıyor.

Çarpmalar, kazalar, morarma ve çürüklere iyi gelen bu krem sporcu yaralanmaları için de çok etkilidir.

Birçok insan bu kremin çarpma ve çürükler için kullanıldığını biliyor ancak pek çok insan size nasıl çalıştığını söyleyemedi. Güçlü geleneksel kullanım öykülerine sahip birçok bitki gibi, modern araştırmalar ve klinik araştırmalar, bu bitkiler hakkındaki anlayışlarımızı ve insan vücuduna nasıl yardımcı olabileceğini anlamak için yavaş yavaş yetişiyor.

Burkulma, çürükler, yaralanmalar ve ağrılı şişlikler için cildin dışından geleneksel kullanımını destekleyen klinik çalışmalar, bu kremin kas ağrıları, venöz yetmezlik (alt bacağın zayıf dolaşımı ve şişmesi) ve karpal-tunnel ameliyatından sonra kullanılması için etkili olduğunu göstermiştir.

Bu krem genel olarak enflamasyonu azaltır, ağrıyı azaltır ve kılcal damarlarda bazı hasarlara karşı korur (morarma olduğunda hasar gören küçük kan damarları). Ayrıca bu krem ödemi azaltır (sıvı ve şişlik).

Arnica’nın spesifik bileşenlerinin, belirli beyaz kan hücrelerinde (nötrofiller) ve ayrıca karaciğer hücrelerinde meydana gelen süreçleri değiştirmek için hücresel düzeyde çalıştığı ve bu anti-enflamatuar etkileri ürettiği düşünülmektedir. Ayrıca uygulandığı dokulardaki dolaşımı iyileştirir ve kan damarlarını güçlendirir. Bu etkiler nedeniyle, hem hareketlilik hem de iyileşme teşvik edilir, bu da daha hızlı bir iyileşme sağlar.

Arnica Krem Neye Yarar?

Homeopatlar aşırı seyreltilmiş maddeler ile tedavi eder ve çoğu homeopatik ürün tamamen “bitkisel” değildir. Homeopatlar seyreltilmiş bileşenlerin tıbbi olarak etkili olduğuna inanır çünkü çözüm aktif bileşen hakkında bir şeyler hatırlar. Ayrıca, orijinal maddenin daha fazla seyreltilmesiyle bu etkinin daha güçlü hale geldiğine inanırlar.

Bu krem hem normal bitkisel ürünleri hem de homeopatik yapan daha zayıf seyreltmeler kullanan belirsiz melezlerdir. Yine de ana bileşeni olan arnika, gerçekten homeopatik bir dereceye kadar seyreltilir. Bu nedenle arnika kremleri genellikle biraz bitkisel olmakla birlikte genellikle homeopatiktir. 

Bu ürünleri kullanan birçok kişi homeopatik olduklarının farkında değildir çünkü genellikle bu şekilde etiketlenmez. Yapsalar bile, birçok insan homeopatinin ne olduğunu gerçekten bilmiyor. Bununla birlikte, birçoğu onları homeopati için satın alır.

Bu krem genel olarak kas ağrıları, burkulmalar, incinmeler, ezilmeler, ödemli bölgeler ve venöz yetmezliği için kullanılır.

Arnica Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi kullanmadan önce ellerinizi suyla ve sabunla yıkayın. Bu krem ince bir tabaka halinde uygulandığında güvenle kullanılabilir. Sadece tahriş olmamış cilt bölgelerine uygulamanız gerekir. Bu kremi masaj yaparak cilde uygulamanız gerekir. Ardından tekrar ellerinizi sabun ve suyla temizlemelisiniz.

Arnica Kremin Yan Etkileri Var Mıdır?

Bu kremi kullananlardan kaşıntı, ciltte kızarıklık ve egzama gibi yan etkiler bildirilmiştir ancak ne sıklıkta meydana geldiği bilinmemektedir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir