Bacoderm krem ne işe yarar?

Bacoderm krem genel olarak cilt üzerindeki farklı cilt enfeksiyonlarını tedavi eden bir ilaçtır. Peki Bacoderm krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Bacoderm Krem Nedir Ne İçin Kullanılır?

Bu krem, staphylococcus aureus ve streptococcus pyogenes adı verilen bakterilerin neden olduğu bazı cilt enfeksiyonlarını iyileştirmek için ciltte kullanılan reçeteli bir ilaçtır. Bu ilaç, lokal antibiyotikler ismi verilen bir ilaç kategorisine dahildir. Bu kremin üç aylıktan küçük bebeklerde güvenli ve etkili olup olmadığı bilinmemektedir.

Bacoderm Krem Muadili

Bu kremin muadilleri arasında Bactroban krem, Bactroban pomad, Balaban pomad, Dextrocin krem, Dextrocin pomad, Mupiderm krem, Mupiderm pomad, Mupigen pomad, Mupiron merhem, Mupobel krem ve Mupobel pomad vardır.

Bacoderm Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 18.97 TL’dir.

Bacoderm Krem Neye İyi Gelir?

Bu krem bakterilerin cildinizde büyümesini önleyen bir antibiyotiktir. Bu krem topikal olarak yani ciltte kullanılan bir üründür. Bu ilaç, impetigo veya ciltteki “staph” enfeksiyonu gibi cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda bahsedilmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Bacoderm Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, enfekte kesikleri veya yaraları tedavi etmek için kullanılır. Bir antibiyotik sınıfına ait olan bu krem, bazı bakterilerin oluşumunu durdurarak çalışır. Bu krem, staphylococcus aureus ve streptococcus pyogenes ismindeki cilt enfeksiyonlarını tedavi eder ve önler.

Bacoderm Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremin etken maddesine veya yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa bu kremi kullanmamalısınız.
  • Bu kremin içinde setil alkol ve setosterail alkol vardır. Bu yüzden, cildinizde kontakt dermatit gibi lokal cilt reaksiyonları oluşabilir. 
  • Bu kremi kullanırken başka bir ilaç, krem, reçeteli ilaç ya da reçetesiz ilaç kullanılmamalıdır. Bu kremi kullanmadan önce reçeteli ilaçlar ya da reçetesiz ilaçlar kullanıyorsanız mutlaka doktorunuza söyleyin.
  • Bu kremin sizin için güvenli olduğundan emin olmak için, böbrek hastalığınız olup olmadığını doktorunuza bildirin.
  • Bu kremi, tıbbi tavsiye almadan bir çocuk üzerinde kullanmayın. Bu krem, üç aylıktan küçük bir bebekte kullanılmamalıdır. Bu krem genel olarak iki aylık kadar küçük bir bebekte kullanılabilir.
  • Bu ilacın doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız mutlaka doktorunuza bildirin.
  • Bu kremin anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Bir bebeği emziriyorsanız doktorunuza söyleyin. Bu ilacı göğsünüze veya meme başına uygularsanız, bebeğinizi emzirmeden önce bu alanları iyice yıkayın.

Bacoderm Krem Kullanımı

Bu krem ciltte (topikal) kullanım içindir. Bu kremi gözler, burun, ağız veya vajina (mukozal yüzeyler) gibi bölgelerle temas ettirmeyin. Bu kremi tam olarak doktorunuzun size söylediği gibi kullanın.

Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Etkilenen bölgeye günde üç kez, pamuklu çubuk veya gazlı bezle az miktarda bu kremi ​​uygulayın. Bu kremi on gün boyunca uygulayın.

Bu kremi, doktorunuzun belirttiği sürece kullanmak önemlidir. Bu ilacı erken bırakmayın çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmemiş olabilir.

Bu kremi uyguladıktan sonra, doktorunuzun size açık bırakmasını söylemediği sürece, tedavi edilen bölgeyi temiz bir gazlı bezle kaplayabilirsiniz. Bu krem ile üç ila beş günlük tedaviden sonra cildiniz düzelmezse doktorunuza konuşun.

Bacoderm Krem Yan Etkileri

Bu krem, kurdeşen, yüzünüzün, dudaklarınızın, ağzınızın veya dilinizin şişmesi, tüm vücutta döküntü, nefes darlığı veya hırıltılı solunum, baş dönmesi, hızlı kalp atışı veya göğüs sıkışması ve göz tahrişi gibi şiddetli alerjik reaksiyonlara ve ciddi yan etkilere neden olabilir. Bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz hemen ilacı bırakın ve acil olarak doktorunuza başvurun.

Bu kremi gözlerinizle temas ettirmeyin. Bu krem gözünüze kaçarsa, gözlerinizi su ile iyice yıkayın.

Bu kremi kullanırken tahriş, şiddetli kaşıntı veya döküntü yaşarsanız hemen doktorunuza başvurun.  Bu kremi kullanırken veya kullandıktan sonra ishaliniz varsa hemen doktorunuzu arayın veya en yakın acil servise gidin.

Bu kremi kullanırken baş ağrısı, döküntü ve mide bulantısı gibi hafif yan etkiler de görülebilir.  Bunlar, bu kremin olası yan etkilerinin tam listesi değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir