Acnegun Onarıcı Gündüz Kremi Ürün İncelemesi

Acnegun onarıcı gündüz kremi son zamanlarda trend haline gelmiş bir cilt bakımı ürünüdür. Peki Acnegun onarıcı gündüz kremi nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Ac Gun Gündüz Kremi Nedir?

Bu krem nemlendirici özelliklere sahip su bazlı ve hafif bir gündüz kremidir. Gece kremine oranla daha hafif bir dokuya sahip olan gündüz kremi, cildi nemlendirme özelliğine sahiptir. Bu kremin etken maddesi doğanın bir mucizesi olan cadı fındığıdır. Cadı fındığı bitkisi, hamamelis virginiana olarak bilinen bir türdür. Acnegun Onarıcı Gündüz Kremi cilde uygulandığında, iltihabı iyileştirir ve aşırı tahriş olmuş cildi sakinleştirir. Cadı fındığının içinde bulunan gallik asit ve tanenler sayesinde ciltteki iltihabı yok eder.

Acnegun Day Cream kullananlar, sivilceler ve akneler üzerinde çok etkili olduğunu belirtiyorlar. Cadı fındığı sayesinde ciltteki iltihaplı sivilceler yok olur. 

Bu kremin zengin antioksidan içeriği sayesinde sivilceler, sedef hastalığı ve egzama gibi çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır. 

Acnegun Onarıcı Gündüz Kremi’nin içinde bulunan allantoin cildi yatıştırır ve tahrişi giderir. Ciltteki yaraların hızlı ve kolay bir şekilde iyileşmesini sağlar. Ölü derilerden arınmanızı sağlayan allantoin, peeling etkili bir bileşendir. Ayrıca cilde nemi hapsettiği için cildin her zaman sağlıklı, genç ve canlı görünmesini sağlar.

Acnegun Onarıcı Gündüz Kremi Etkili Bir Kozmetik Ürün Mü?

Bu krem hafif dokuya sahip ve su bazlı bir nemlendirici formüldür. Bu kremin içinde paraben ve koku gibi cilde zarar veren maddeler yoktur bu yüzden güvenle kullanılabilir. Özellikle yağlı cilt tipleri ve sivilceye eğilimli cilt tipleri için Acnegun Onarıcı Gündüz Kremi oldukça faydalıdır. Çünkü cildi yağlandırmaz ve ciltteki sivilceleri çoğaltmaz hatta sivilceyi giderir. Bu kremi temiz cildinize masaj yaparak uygulamalısınız. Fakat bu kremi kesinlikle makyaj bazı olarak kullanmayın aksi halde cildinizde soyulmalar olabilir. 

Dermoskin Acnegun Onarıcı Gece Kremi Nedir?

Bu krem AHA ve BHA asit karışımı ile formüle edilmiştir. Bu gece kremini gündüz kremi ile birlikte kullanarak cildinize komple bir bakım yapabilirsiniz. Bu krem ciltteki akneleri iyileştirir ve yeni akne oluşumunu önler. Sivilce izleri ve güneş lekelerini gidermeye yönelik olarak tasarlanan bu krem anti-aging özelliklere sahiptir. 

Acnegun Gece Kremi Ne İşe Yarar?

Bu krem, AHA ve BHA asit karışımı ile formüle edilmiştir. Hem AHA asidi hem de BHA asidinin amacı cildi pul pul dökmek ve peeling yapmaktır. Konsantrasyona bağlı olarak, ilgili bir ürün cilt yüzeyinden ölü deri hücrelerini çıkarabilir veya en dış katmanı tamamen kaldırabilir.

Yine de, hiçbir hidroksi asit türü diğerinden daha iyi değildir. Her ikisi de oldukça etkili derin peeling yöntemleridir. Farklılıklar kullanımlarında yatmaktadır.

Cildinizin bir AHA veya BHA ürününe ihtiyacı olup olmadığını belirleyebilmek için bu farklılıklar hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

AHA’lar ve BHA’ların her ikisi de cilt eksfoliyantlarıdır. Bu iki maddeyi içeren Acnegun Gece Kremi genel olarak ciltteki iltihaplanmayı azaltır, sivilce, rosacea ve diğer cilt sorunları giderir. Geniş gözeneklerin ve kırışıklıklarının görünümünü azaltır. Cilt tonunu eşitleyen bu maddeler, genel cilt dokusunu iyileştirir. Ayrıca ölü deri hücrelerini temizler ve sivilceyi önlemek için gözenekleri açar.

AHA yani glikolik asitler ve laktik asitler gibi alfa hidroksi asitler ve BHA yani salisilik asitler gibi beta hidroksi asitler her ikisi de yüzeyde donuk, ölü deriyi tutan bağları çözmek için hareket eder. Bu bağlar koptuğunda nazikçe ve eşit bir şekilde cilt doğal olarak harcadığı hücreleri döker. Yani, cildinizin peelingini gerçekten görmeseniz bile, kısa süre sonra daha pürüzsüz, daha genç görünen cildi göreceksiniz.

Etkili bir şekilde çalışmak için, AHA ve BHA asitleri üç ile dört arasında dar bir pH aralığında formüle edilmelidir. AHA ve BHA asitleri ciltteki ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltır. Cildin daha sıkı görünmesini ve daha sıkı hissetmesini sağlar, cildi nemlendirir, ciltteki renk tonunu eşitler. Ciltteki donuk, düzensiz cilt tonunun görünümünü iyileştirir. Pürüzlü, engebeli dokuları pürüzsüz hale getirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir