Eflorin Krem Ne İşe Yarar?

Eflorin krem genel olarak yüzdeki aşırı tüylenmeyi önlemek için kullanılan bir üründür. Peki Eflorin krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Eflorin Krem Nedir?

Kadınlarda görülen bazı hormonal bozukluklar, hirsutizm adı verilen kalın veya koyu yüz kıllarının çıkmasına neden olabilir. Hirsutizm ayrıca bazı ilaçları almanın bir yan etkisi olabilir. Ya androjenik bir hormonun (erkek cinsiyet hormonu testosteronu gibi) artan üretiminin bir sonucu olarak ya da cildin bu tür hormona daha duyarlı hale gelmesi nedeniyle oluşur.

Deriye uygulandığında bu krem, kıl yapımında rol alan saç köklerindeki bir enzimin etkisini bloke ederek çalışır. Bu sorunu yaşayan kadınlarda yüzdeki istenmeyen tüylerin uzama oranının azaltılmasına yardımcı olmak için lazer tedavisi ile birlikte kullanılabilir.

Eflorin Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 277.10 liradır.

Eflorin Krem Ne İşe Yarar?

Bu ilaç, kadınlarda yüzde ve çene altında istenmeyen tüylerin büyümesini yavaşlatmak için kullanılır. Vücudun diğer bölgelerindeki saçlar için kullanılmamalıdır. Deride saç büyümesi için gerekli olan belirli bir doğal maddeyi (bir enzimi) bloke eder. Bu etki saç uzamasını yavaşlatır ve ayrıca tüyleri daha ince ve daha açık hale getirebilir. Tüyleri çıkarmaz veya dökülmesine neden olmaz. Bu ilaç, on iki yaşından küçük çocuklarda kullanılmaz.

Eflorin Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem, deri altındaki saç köklerinde bir kimyasala müdahale ederek ilacın uygulandığı yerde kıl uzamasını yavaşlatır. Bu krem kadınlarda istenmeyen yüz tüylerini azaltmak için kullanılır. Bu ilaç yüzdeki tüyleri kalıcı olarak bitirmez veya kalıcı olarak tüylerin uzamasını engellemez. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Eflorin Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  • Bunun sizin için doğru tedavi olduğundan emin olmak için, bu kremi ​​kullanmaya başlamadan önce hamileyseniz, hamile olmaya çalışıyorsanız veya emziriyorsanız doktorunuza danışın.
  • Başka bir ilaç kullanıyorsanız bu kremi ​​kullanmaya başlamadan önce doktorunuza danışın. Bu, reçetesiz satın alabileceğiniz tüm ilaçları ve ayrıca bitkisel ve tamamlayıcı ilaçları içerir.
  • Bir ilaca veya cilt kremine karşı alerjik reaksiyon geçirdiyseniz bu kremi ​​kullanmaya başlamadan önce doktorunuza danışın.
  • Bu krem ​​tüy dökücü bir krem ​​değildir. Her zamanki tüy alma rutinlerine devam etmeniz gerekebilir. İstenmeyen tüyleri almanın yolları arasında tıraş, yolma, ağda, tüy alma kremleri, elektroliz ve lazer tedavileri bulunur. Doktorunuz, bu krem ​​ile birlikte bunlardan hangisinin sizin için uygun olduğu konusunda size tavsiyede bulunacaktır.
  • Bu kremi uyguladığınız cilt bölgelerine makyaj yapmak istiyorsanız bunu yapabilirsiniz ancak bu kremi ​​uyguladıktan sonra lütfen en az beş dakika bekleyin.
  • Kremi düzenli kullanmanız önemlidir. Kullanmanın tam faydasını görmeye başlamanız yaklaşık sekiz hafta sürebilir. Kremi dört ay kullandıktan sonra çok az iyileşme olursa, lütfen bunu tedavinizi gözden geçirecek olan doktorunuzla görüşün.
  • Bu kremi, erkekler veya on sekiz yaşın altındaki kızlar tarafından kullanılmak üzere tasarlanmamıştır.
  • Tüm ilaçları çocukların ulaşamayacağı ve göremeyeceği bir yerde saklayın.
  • Direkt ısı ve ışıktan uzakta serin ve kuru bir yerde saklayın.
  • Kullanılmayan kremler açıldıktan altı ay sonra atılmalıdır. Kremi açtığınız tarihi eczane etiketinin üzerine yazmanız faydalı olabilir.

Eflorin Krem Kullanımı

Bu ilaç bir hasta bilgilendirme broşürü ile birlikte gelir. Dikkatli okumanız gerekir. Bu ilaçla ilgili aklınıza gelebilecek her türlü soruyu doktorunuza, hemşirenize veya eczacınıza sorun.

Bu ilacı sadece yüzün ve çenenin etkilenen bölgelerine ince bir tabaka halinde sürün ve iyice ovalayın. Genellikle günde iki kez en az sekiz saat arayla veya doktorunuzun belirttiği şekilde uygulanır. Tüy döküldükten sonra en az beş dakika etkilenen bölgeye dokunmayın. Uygulama yapılan alanı en az dört saat yıkamayın.

Bu ürünü kullandıktan hemen sonra ellerinizi yıkayın. Bu ilaç sadece cilt üzerinde kullanım içindir. Ürünü gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza sokmaktan kaçının. İlaç bu bölgelere girerse derhal temiz su ile durulayın. Bu ilaç gözünüze kaçarsa, su ile iyice yıkayın ve doktorunuza danışın.

Tedavi edilen bölgelere kozmetik, nemlendirici veya güneş koruyucu uygulamadan önce ilacın tamamen kurumasını bekleyin.

Bu ürün epilasyon ürünü değildir. Bu ilacı kullanırken tüy alma tekniklerini (örneğin tıraş, epilasyon) kullanmaya devam edin. Bu ürünü kullanmayı bırakırsanız, tüyler tekrar uzar.

Dört ila sekiz hafta içinde bir miktar iyileşme görmelisiniz. Bu ilaç yavaş etki eder. Tam olarak belirtildiği gibi kullanın. Bu ürünü daha fazla kullanmayın veya daha sık kullanmayın. Durumunuz daha hızlı iyileşmeyecek ve yan etki riski artacaktır. Cildiniz kızarırsa veya tahriş olursa doktorunuza söyleyin. Doktorunuz sizi ilacı günde yalnızca bir kez uygulamaya veya ilacı durdurmaya yönlendirebilir. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin.

Eflorin Krem Yan Etkileri

Deride yanma, batma, karıncalanma ve kızarıklık meydana gelebilir. Bu etkiler devam ederse veya kötüleşirse, doktorunuza söyleyin.

Doktorunuzun size yararının yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar verdiği için bu ilacı reçete ettiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişinin ciddi yan etkileri yoktur.

Akne, tüy yumruları yani folikülit gibi olası olmayan ancak ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza söyleyin. 

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, kızarıklık, kaşıntı, yüz, dil, dudak ve boğaz bölgesinde şişme, şiddetli baş dönmesi, nefes darlığı da dahil ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz derhal tıbbi yardım isteyin. 

Bu, olası yan etkilerin tam listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir