Stilex Jel Ne İşe Yarar?

Stilex jel anti-inflamatuar etkileri olan ve pek çok farklı cilt sorununu iyileştiren bir ilaçtır. Peki Stilex jel nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Stilex Jel Nedir?

Bu jel krem aktif madde olarak mepiramin maleat, lidokain hidroklorür ve dekspantenol içerir. Stilex jel krem, 30 gram alüminyum tüpler içinde satışa sunulur. Cilde uygulanan bu jel krem, lokal anti-alerjik yani alerji giderici, anti-inflamatuar yani iltihap giderici, antipruritik yani kaşıntıyı giderici ve anestezik etkiye sahiptir. Bu krem, güneş yanıkları, böcek ısırıkları, ürtiker (kurdeşen), kaşıntı ve birinci derece yanıklar için kullanılır.

Stilex Jel Muadili

Difestol Jel, Kaladryl Losyon, K-fenidex Jel, Nolerji Jel, Ovadril Losyon, Solerat Jel, Stiderm Jel ve Tanol losyon bu kremin muadilleridir.

Stilex Jel İçindekiler

Bu kremin etken maddeleri mepiramin maleat, lidokain hidroklorür ve dekspantenol adlı maddelerdir. Yardımcı maddeleri ise koruyucu olarak benzalkonyum klorür, koku verici olarak Oleum adonia, ayrıca komplekson III, karbopol 940, trietanolamin ve polisorbat içerir.

Stilex Jel Fiyatı 

Bu jel kremin güncel fiyatı 17.67 liradır.

Stilex Jel Eşdeğerleri

Difestol Jel, Kaladryl Losyon, K-fenidex Jel, Nolerji Jel, Ovadril Losyon, Solerat Jel, Stiderm Jel ve Tanol losyon bu jel kremin eşdeğerleridir.

Stilex Jel Faydaları

Bu jel krem, lokal anestezik adı verilen ilaç ailesine aittir. Bu jel krem, ciltteki sinir uçlarındaki sinyalleri bloke ederek ağrıyı önler. Bu jel krem ameliyat için kullanıldığında genel anestetiklerin yaptığı gibi bilinç kaybına neden olmaz ve sadece doktorunuzun reçetesiyle alınabilir.

Bu jel krem, belirli tıbbi prosedürleri olan hastalarda uyuşma veya his kaybına neden olmak için vücudun farklı bölgelerinde kullanılır. Güneş yanığı veya diğer küçük yanıklar, böcek ısırıkları veya böcek sokmaları, zehirli sarmaşık, zehirli meşe, zehirli sumak gibi alerjilerde, küçük kesikler veya çizikler gibi durumların neden olduğu ağrı ve kaşıntıyı gidermek için de kullanılır. Bu jel krem cilt tahrişi ve zona (postherpetik nevralji) kaynaklı ağrıyı hafifletmek için kullanılır.

Stilex Jel Neye Yarar?

Kuru cildi rahatlatmak, emzirme sırasında ağrıyan meme uçlarını önlemek ve tedavi etmek ve yanıkların ve kötü iyileşen yaraların iyileşmesini teşvik etmek için bu kremi kullanabilirsiniz. Ayrıca güneş yanığı veya diğer küçük yanıklar, böcek ısırıkları veya böcek sokmaları, zehirli sarmaşık, zehirli meşe, zehirli sumak gibi alerjilerde, küçük kesikler veya çizikler gibi durumların neden olduğu ağrı ve kaşıntıyı gidermek için de uygulanır. Doktorunuzun belirlediği başka durumlar için de kullanılabilir.

Stilex Jel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu jel kremi doktorunuzun belirttiği şekilde kullanın. Kesin dozlama talimatları için ilaç üzerindeki etiketi kontrol edin.
  • Bu jel kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi iyice yıkayın.
  • Yüzünüzde bu jel kremi kullanıyorsanız elinize püskürtün. Yavaşça uygulayın.
  • Çok miktarda bu jel kremi, özellikle cildinizin kabarmış veya aşırı hasarlı bölgelerinde kullanmayın.
  • Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe etkilenen bölgeyi bandajlamayın, kapatmayın ya da sarmayın.
  • Bir doz bu jel kremi kaçırırsanız, hatırladığınız anda onu kullanın. Doktorunuzun önerdiği şekilde veya ambalaj etiketinde yazıldığı gibi kullanmaya devam edin.
  • Bu jel kremi nasıl kullanacağınızla ilgili tüm sorularınızı doktorunuza sorun.

Stilex Jel Kullanım Talimatı

Bu ilaç, kuru cilt, pürüzlü cilt, pullu cilt, kaşıntılı cilt ve küçük cilt tahrişlerini (örneğin, çocuk bezi döküntüleri, pişik, radyasyon tedavisi yüzünden oluşan cilt yanıkları) tedavi etmek veya önlemek için nemlendirici olarak kullanılır. Yumuşatıcılar cildi yumuşatan ve nemlendiren, kaşıntı ve pullanmayı azaltan maddelerdir.

Bu jel kremi doktorunuzun belirttiği şekilde kullanın. Kesin dozlama talimatları için ilaç üzerindeki etiketi kontrol edin.

Bu jel kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi iyice yıkayın. Bu jel kremi ince bir tabaka halinde uygulayın ve hafif bir biçimde ovalayın. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe etkilenen bölgeyi bandajlamayın veya sarmayın.

Stilex Jel Yan Etkileri

Bu jel kremin yan etkileri arasında kızarıklık, kaşıntı, kusma, yüksek ateş, iştah kaybı, halsizlik, yorgunluk ve çarpıntı vardır. Bu yan etkilerden herhangi birini ya da birkaç tanesini görürseniz hemen doktorunuza başvurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir