Pramofen Krem Ne İşe Yarar? Pramofen Krem Nasıl Kullanılır?

Pramofen krem genel olarak anestezik ilaç grubuna ait bir ilaçtır. Peki Pramofen krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Cilt için bu kombinasyon ürünü farklı güç ve formlarda (örneğin kremler, merhemler ve jeller) mevcuttur. Kullanılan ilacın türü, durumunuzun konumuna ve tedavi edilen cilt sorununun türüne bağlıdır. En sık kullanılan form kremlerdir. Merhemler kuru alanlar için ve daha güçlü bir etki veya cilt koruması istendiğinde daha uygun olabilir. Jeller daha kuru olabilir.

Pramofen Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 34.61 liradır.

Pramofen Krem Ne İşe Yarar?

Bu topikal krem, marka adı verilen bir ilaç ve jenerik bir ilaç olarak mevcuttur. Bu krem, topikal krem, köpük, losyon ve merhem olmak üzere dört şekilde bulunur. Bu topikal krem, anal bölgede ortaya çıktıklarında ve belirli cilt hastalıklarıyla ilişkili olduklarında iltihap ve kaşıntıyı tedavi etmek için kullanılır.

Pramofen Krem Faydaları

Bu krem, pramokain ve fenilefrin ilaçlarının bir kombinasyonudur. Kombinasyondaki tüm ilaçları bilmek önemlidir çünkü her ilaç sizi farklı bir şekilde etkileyebilir.

Bu krem, marka adı ilaç Pramofen olarak mevcuttur. Aynı zamanda jenerik ilaç olarak da mevcuttur. Jenerik ilaçlar genellikle marka versiyonundan daha ucuzdur. Bazı durumlarda, markalı ilaç olarak her güçte veya biçimde bulunmayabilirler. Bu ilaç, bir kombinasyon terapisinin bir parçası olarak kullanılabilir. Bu, onu diğer ilaçlarla birlikte kullanmanız gerekebileceği anlamına gelir. Bu krem, anal bölgede ortaya çıktıklarında ve belirli cilt hastalıklarıyla ilgili olduklarında iltihap ve kaşıntıyı tedavi etmek için kullanılır.

Fenilefrin, anti-enflamatuar steroidler adı verilen bir ilaç sınıfına aittir. Pramokain, anestezik adı verilen bir ilaç sınıfına aittir. Bir ilaç sınıfı, benzer şekilde çalışan bir grup ilaçtır. Bu ilaçlar genellikle benzer durumları tedavi etmek için kullanılır.

Bu krem, ciltteki şişlik ve kaşıntıya neden olan kimyasalları bloke ederek cildinizdeki veya anal bölgenizdeki iltihabı azaltır. Cildinizdeki sinirlerdeki bu sinyalleri bloke ederek cildinizdeki veya anal bölgenizdeki kaşıntı ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olur.

Bu krem, kızarıklığı, şişliği ve kaşıntıyı azaltan bir kortikosteroiddir. Bu ürün, egzama, kızarıklık, sıyrıklar, böcek ısırıkları veya küçük yanıklar gibi belirli cilt hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır.

Pramofen Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu ürünü kullanmadan önce, pramokain ve fenilefrin alerjiniz varsa veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.
  • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi, özellikle de diyabet, göz problemleri, enfeksiyonlar (özellikle cilt enfeksiyonları), karaciğer hastalığı hakkında bilgi verin.
  • Çocuklar çok fazla kortikosteroid ilacının etkilerine karşı daha duyarlı olabilirler. Daha fazla ayrıntı için doktorunuza danışın.
  • Hamilelik sırasında bu ilaç yalnızca çok fazla ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Uzun süre veya çok miktarda kullanılmamalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
  • Bu ilacın anne sütünde bulunup bulunmadığı bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.
  • Bu ilacı uzun süre veya yüksek dozlarda kullanmak kan şekeri seviyenizi yükseltebilir. Şeker hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildirmelisiniz.
  • Bu ilaç cildiniz yoluyla vücudunuza emilebilir. Bu, hormonlarınızın dengesini etkileyebilir ve sorunlara neden olabilir. Yüksek doz kullanırsanız, uzun süre kullanırsanız, cildinizin büyük bir kısmında kullanırsanız veya uyguladığınız bölgeye pansuman koyarsanız bu sorun daha olasıdır.

Pramofen Krem Kullanımı

İlacı uygulamadan önce, etkilenen bölgeyi yumuşak sabun ve suyla temizleyin, iyice durulayın ve hafifçe vurun. Küçük bir miktar ilacı, etkilenen bölgeye ve çevresindeki cilde ince bir tabaka halinde, genellikle günde üç ila dört kez veya doktorunuzun belirttiği şekilde nazikçe sürün. İlacın ne sıklıkla ve ne kadar süreyle uygulandığı durumunuza ve tedaviye yanıtınıza bağlıdır.

Tedavi edilen alan elleriniz değilse, bu kremi kullandıktan hemen sonra ellerinizi yıkayın. Ürünü gözlerinize, burnunuza, kulaklarınıza veya ağzınıza sokmaktan kaçının. İlaç bu bölgelere girerse derhal temiz su ile durulayın.

Bölgeyi su geçirmez bandajlar veya plastikle kapatmayın, ısı uygulamayın veya ürünü, doktorunuz tarafından istenmedikçe vücudun geniş bölgelerinde kullanmayın. Bebek bezi alanında kullanılıyorsa, sıkı oturan çocuk bezi veya plastik pantolon kullanmayın. Bunlar yan etki riskini artırabilir.

Ondan en iyi şekilde yararlanmak için bu ilacı düzenli olarak kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olması için her gün aynı saatlerde kullanın.

Bu ürünü daha fazla kullanmayın, daha sık kullanmayın veya doktorunuzun reçetesine göre daha uzun süre kullanmaya devam edin. Bu ilacı uzun süredir veya yüksek dozlarda kullanıyorsanız, doktorunuzun onayı olmadan aniden kullanmayı bırakmayın. Bu ilaç aniden kesildiğinde bazı koşullar daha da kötüleşebilir. Dozunuzun kademeli olarak azaltılması gerekebilir. Durumunuz düzelmezse veya kötüleşirse doktorunuzu bilgilendirin.

Pramofen Krem Yan Etkileri

Uygulama yerinde kızarıklık, yanma, kuruluk veya kaşıntı olabilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza başvurun. Doktorunuzun size yararının yan etki riskinden daha fazla olduğuna karar verdiği için bu ilacı reçete ettiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişinin ciddi yan etkileri yoktur.

Cilt görünümünde değişiklik, cilt renginde değişiklikler, cilt kalınlaşması, cilt enfeksiyonu belirtileri, yanma, hassasiyet ve irin gibi beklenmedik ancak ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza söyleyin. 

Ateş ve kronik boğaz ağrısı gibi ciddi enfeksiyon belirtileri nadir fakat çok ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza söyleyin.

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadir olur. Fakat  döküntü, kaşıntı, şişlik (özellikle yüz, dil, dudak ve boğazda), şiddetli baş dönmesi, nefes almada güçlük gibi ciddi bir alerjik reaksiyonun aşağıdaki belirtilerinden herhangi birini fark ederseniz derhal tıbbi yardım isteyin ve doktorunuza başvurun.  Bu, olası yan etkilerin tam listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir