Silverdin Krem Ne İşe Yarar?

Silverdin krem genel olarak yanıklar için kullanılan bir ilaçtır. Silverdin krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Silverdin Krem Özellikleri

Bu krem, ikinci ve üçüncü derece yanıkların ve diğer hastalık enfeksiyonları için kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Bu krem, aktif bileşen olarak gümüş sülfdiazin içerir. Bu ilaç çok çeşitli bakterileri öldürerek çalışır. Bu kremin kullanımları, bileşimi, dozajı, yan etkileri ve yorumları ile ilgili ayrıntılı bilgiler aşağıda listelenmiştir.

Bu krem, ikinci ve üçüncü derece yanık enfeksiyonları gibi hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde uygulanan bir üründür. Bu krem burada listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Silverdin Krem Muadili

Derisiv krem, Silder sprey, Silvadiazin krem ve Silvamed krem bu ürünün muadilleridir.

Silverdin Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 9.32 TL’dir.

Silverdin Krem Faydaları

Bu kremin aktif maddesi olan gümüş sülfadiazin, ikinci ve üçüncü derece yanıkların enfeksiyonlarını önlemek ve tedavi etmek için kullanılır. Çok çeşitli bakterileri öldürür.

Bu ilaç bazen diğer kullanımlar için reçete edilir. Daha fazla bilgi için doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Bu ilaç, ciddi yanıkları olan hastalarda yara enfeksiyonlarını önlemek ve tedavi etmek için diğer tedavilerle birlikte kullanılır. Gümüş sülfadiazin, açık bir yarayı enfekte edebilecek bakterilerin büyümesini durdurarak çalışır. Bu, bakterilerin çevredeki cilde veya ciddi bir kan enfeksiyonuna (sepsis) neden olabileceği kana yayılma riskini azaltmaya yardımcı olur. Gümüş sülfadiazin, sülfa antibiyotikleri olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir.

Gümüş sülfadiazin, ciddi yan etki riski nedeniyle prematüre bebeklerde veya yaşamın ilk iki ayında olan yenidoğanlarda kullanılmamalıdır.

Silverdin Krem Pişik İçin Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem pişik için kullanılmaz.

Silverdin Krem Cilt Beyazlatma İçin Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem cilt beyazlatmada etkili değildir.

Silverdin Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem sivilce için uygulanmaz.

Silverdin Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce, mevcut ilaç listeniz, reçetesiz satılan ürünler (örneğin vitaminler, bitkisel takviyeler, vb.), alerjiler, önceden var olan hastalıklar ve mevcut sağlık koşulları (örneğin hamilelik, yaklaşan ameliyat vb.) hakkında doktorunuzu bilgilendirin. Bazı sağlık koşulları sizi ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Bu kremi doktorunuz tarafından belirtilen şekilde alın veya ürün ekinde yazılı olan talimatları uygulayın. Dozaj durumunuza bağlıdır. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin. Önemli danışmanlık noktaları aşağıda listelenmiştir.
  • Hamileyseniz, hamile kalmayı veya emzirmeyi planlıyorsanız bu kremi doktora danışmadan kullanmayın.
  • Bu krem ağızdan almayın. Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış ciltlerde kullanmadan önce doktorunuza danışın.
  • Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın.
  • Bu kremi uyguladıktan hemen sonra tedavi edilen alanı yıkamayın. Ayrıca, doktorunuz tarafından yönlendirilmediği sürece tedavi edilen bölgede başka ürünlerin kullanılmasından kaçının.
  • Bu kremi aşırı miktarda uygulama boncuklanma ile sonuçlanabilir. Boncuklanmayı önlemek için daha ince bir tabaka veya daha az miktarda ilaç kullanın.
  • Bu ilacı gözünüz, burnunuz veya ağzınız ile temas ettirmekten kaçının. Yanlışlıkla bu krem, gözler, burun ya da ağız ile temas ederse hemen bol suyla durulayın.

Silverdin Krem Kullanımı

Gümüş sülfadiazin bir krem ​​içinde gelir. Gümüş sülfadiazin içerikli bu krem genellikle günde bir veya iki kez uygulanır. Reçete etiketinizdeki talimatları dikkatle uygulayın ve doktorunuzdan veya eczacınızdan anlamadığınız herhangi bir kısmı açıklamasını isteyin. Gümüş sülfadiazin içerikli bu kremi aynen belirtildiği gibi kullanın. Bu kremi daha fazla veya daha az kullanmayın veya doktorunuz tarafından reçete edildiğinden daha sık kullanmayın. Bu ilacı iki aydan küçük bebeklere uygulamayın.

Doktorunuz size söyleyene kadar bu kremi kullanmayı bırakmayın. Enfeksiyonunuz artık sorun olmayacak şekilde yanığınız iyileşmelidir. Ölü cildin temizlenmesine yardımcı olmak için yanmış cilt bölgesini günlük olarak hafifçe yıkayın. Yanıklarınız enfekte olursa veya enfeksiyonunuz kötüleşirse, doktorunuzu arayın.

İlacı uygulamadan önce, yanmış alanı temizleyin ve ölü veya yanmış cildi temizleyin. Gümüş sülfadiazin içerikli bu kremi uygularken daima steril, tek kullanımlık eldiven giyin. Temizlenmiş yanık alanı 0.2 santimetre kalınlığında bir krem ile kaplayın. Yanmış alanı her zaman krem ile kaplayın, kremi ortaya çıkan herhangi bir bölgeye tekrar uygulayın.

Silverdin Krem Yan Etkileri

Ağrı, yanma hissi, kaşıntı, kanama veya morarma, ateş, boğaz ağrısı, cildin veya gözlerin sararması, i̇drarda kan, eklem ağrısı ve zayıflık veya yorgunluk gibi yan etkiler bu krem içerisindeki bileşenlerden meydana gelebilecek olası yan etkileri bir listesidir. Bu kapsamlı bir liste değildir. Bu yan etkiler olasıdır ancak her zaman ortaya çıkmaz. Bazı yan etkiler nadir ancak ciddi olabilir. Bu yan etkilerden, özellikle de beklemenize rağmen geçmeyen herhangi birini gözlemlerseniz mutlaka doktorunuza danışın. Bu krem ayrıca burada listelenmeyen yan etkilere neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir