Sicorten Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Sicorten krem genel olarak çeşitli cilt hastalıklarına iyi gelen bir üründür. Peki Sicorten krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Bu krem, kortikosteroide duyarlı dermatozların enflamatuar ve kaşıntılı belirtilerini azaltarak çalışır. Bu kremin kullanımı, bileşimi, dozu, yan etkileri ve incelemeleri ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda detaylı bir şekilde belirtilmiştir.

Sicorten Krem Fiyatı

Bu kremin şimdiki fiyatı 11,50 liradır.

Sicorten Krem Muadili

Bu kremin muadili yoktur.

Sicorten Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, kronik sedef hastalığı vulgaris ve enfekte olmayan akut ekzematöz dermatozlar gibi hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır. Bu krem, burada listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Sicorten Krem Faydaları

Enfeksiyonun neden olmadığı kortikosteroide yanıt veren çeşitli enflamatuar deri hastalıkları, örneğin seboreik dermatit, kontakt dermatit, atopik dermatit, lokalize nörodermatit, liken simplex kronikus, nummular egzama ve psoriasis vulgaris tedavisi için bu krem kullanılır.

Bu krem, kronik psoriasis vulgaris (ciltte görülen gümüşi beyaz pullarla karakterize kronik, bulaşıcı olmayan bir hastalık) ve enfekte olmayan akut ekzematöz dermatozları (egzama yani bir tür kaşıntılı deri döküntüsü) tedavi etmek için kullanılır.

Sicorten Pomad Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bu kremi kullanmadan önce doktorunuza mevcut ilaç listeniz, vitaminler, bitkisel takviyeler gibi reçetesiz satılan ürünler, alerjiler, önceden var olan hastalıklar ve hamilelik, yaklaşan cerrahi operasyonlar gibi mevcut sağlık durumları hakkında bilgi verin. Bazı sağlık koşulları sizi ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Doktorunuzun önerdiği şekilde alın veya ürün prospektüsünde yazılı olan yönü izleyin. Dozaj, durumunuza bağlıdır. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin. Önemli danışma noktaları aşağıda listelenmiştir.
 • Bu kremi ağızdan almayın. Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış ciltte kullanmadan önce doktorunuza danışın.
 • Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın.
 • Bu kremi hemen uyguladıktan sonra tedavi edilen bölgeyi yıkamayın. Ayrıca, doktorunuz tarafından belirtilmedikçe, tedavi edilen bölgede diğer ürünleri kullanmaktan kaçının.
 • Bu kremi aşırı miktarda uygulamak boncuklanmaya neden olabilir. Tüylenmeyi önlemek için daha ince bir tabaka veya daha az miktarda ilaç kullanın.
 • Bu ilacı gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza sokmaktan kaçının.
 • Bu kremi kullanırken yan etki olarak uyuşukluk, baş dönmesi, hipotansiyon veya baş ağrısı yaşarsanız, o zaman bir araç veya ağır makine kullanmak güvenli olmayabilir. İlacı kullanmak sizi uykulu, baş dönmesi yapıyor veya tansiyonunuzu büyük ölçüde düşürüyorsa araç sürmemelidir. Alkol uyuşukluğun yan etkilerini yoğunlaştırdığı için eczacılar hastalara ilaçlarla birlikte alkol almamalarını da tavsiye etmektedir. Lütfen bu kremi kullanırken bu etkileri vücudunuzda gözlemleyiniz. Vücudunuza ve sağlık durumunuza özel tavsiyeler için daima doktorunuza danışın.
 • Çoğu ilaç, bağımlılık veya istismar potansiyeli taşımaz. Genellikle hükümet, bağımlılık yapabilen ilaçları kontrollü maddeler olarak sınıflandırır. Lütfen ilacın bu tür özel ilaç kategorilerine ait olmadığından emin olmak için ürün paketine başvurun. Son olarak, doktor tavsiyesi olmadan kendi kendine ilaç almayın ve vücudunuzun ilaçlara bağımlılığını artırmayın.
 • Geri tepme etkileri nedeniyle bazı ilaçların azaltılması gerekir veya hemen durdurulamaz. Vücudunuza, sağlığınıza ve kullanıyor olabileceğiniz diğer ilaçlara özel tavsiyeler için lütfen doktorunuza danışınız.
 • Bir dozu kaçırırsanız, fark ettiğiniz anda onu kullanın. Bir sonraki dozunuzun zamanına yakınsa, kaçırılan dozu atlayın ve doz programınıza devam edin. Unuttuğunuz bir dozu telafi etmek için ekstra doz kullanmayın. Düzenli olarak dozları kaçırıyorsanız, bir alarm ayarlamayı veya bir aile üyesinden size hatırlatmasını istemeyi düşünün. Son zamanlarda çok fazla doz unuttuysanız, doz programınızdaki değişiklikleri veya kaçırılan dozları telafi etmek için yeni bir programı tartışmak için lütfen doktorunuza danışın.
 • Reçetedeki dozdan fazla kullanmayın. Daha fazla ilaç almak semptomlarınızı iyileştirmeyecektir, daha ziyade zehirlenmeye veya ciddi yan etkilere neden olabilirler. Sizin ya da bir yakınınızın aşırı dozda bu kremi kullandığından şüpheleniyorsanız, lütfen en yakın hastanenin acil servisinizi ziyaret edin. Doktorlara gerekli bilgiler konusunda yardımcı olmak için yanınızda bir ilaç kutusu veya etiket getirin.
 • Aynı duruma sahip olduklarını bilseniz veya benzer durumları varmış gibi görünse bile ilaçlarınızı başkalarına vermeyin. Bu, aşırı doza neden olabilir.
 • Daha fazla bilgi için lütfen doktorunuza veya eczacınıza veya ürün paketinize danışın.
 • İlaçları oda sıcaklığında, ısıdan ve doğrudan ışıktan uzakta saklayın. Prospektüste gerekmedikçe ilaçları dondurmayın. İlaçları çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutun.
 • Bu tür kremleri ve ilaçları tuvalete atmayın veya talimat verilmedikçe drenaja boşaltmayın. Bu şekilde atılan ilaçlar ve kremler çevreyi kirletebilir. Bu kremi ilacını nasıl güvenle yok edeceğiniz konusunda lütfen doktorunuza ya da eczacınıza danışın.
 • Tek bir doz son kullanma tarihi geçmiş bu kremi kullanmak, muhtemelen istenmeyen bir duruma neden olacaktır. Bununla birlikte, uygun tavsiye için veya kendinizi iyi hissetmiyorsanız veya hasta hissediyorsanız lütfen birinci basamak sağlık sağlayıcınız veya eczacınızla görüşün. Süresi dolan ilaç, reçeteli durumlarınızın tedavisinde etkisiz hale gelebilir. Güvenli tarafta olmak için son kullanma tarihi geçmiş ilacı kullanmamak önemlidir. Kalp rahatsızlığı, nöbetler ve yaşamı tehdit eden alerjiler gibi sürekli ilaç almayı gerektiren kronik bir hastalığınız varsa, birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcınızla iletişim halinde kalmak çok daha güvenlidir, böylece yeni bir süresi dolmamış ilaç kaynağına sahip olabilirsiniz.

Sicorten Pomat Kullanımı

Bu kremi her zaman doktorunuzun kontrolünde ve onun talimatlarına göre kullanın. Bu kremi kullanmadan önce ellerinizi suyla ıslatın ve sabunla yıkayın. Ardından bu kremi ince bir tabaka halinde uygulayın ve hafifçe ovalayın. Ardından tekrar ellerinizi suyla ve sabunla durulayın.

Sicorten Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında kemik bozuklukları, kas kırıkları, kas erimesi, sodyum eksikliği, hiperglisemi, bozulmuş doku onarımı, aşırı duyarlılık reaksiyonları, enfeksiyonlara duyarlılık, menstrüel düzensizlikler, hiperhidroz ve cilt incelmesi vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir