İhtiyol Krem Ne İşe Yarar?

İhtiyol krem yani halk arasında bilinen adıyla kara merhem, tümörler, çıbanlar, apseler, deri polipleri, benler ve enfeksiyonlar üzerine cilde uygulanan aşındırıcı bir üründür. Ayrıca, kanseri yok etmek için dahili tümör bölgeleri üzerinde cilde uygulanmıştır.

İhtiyol Krem Nedir?

Kara merhem, Yerli Amerikalılar tarafından vücuttan enfeksiyonları temizlemek için yaratılmıştır. Orijinal olan kara merhem, kan otu (sanguinaria canadensis) ve ezilmiş külü içeriyordu ancak şimdi orijinal tarifte birçok varyasyon var.

Kara merhemin diğer yaygın bileşenler arasında chaparral (larrea tridentata), DMSO (dimetil sülfoksit), kuş otu (Stellaria media), Hint tütünü (Lobelia inflata), karakafes (Symphytum officinale), mür (Commiphora myrrha), hatmi (Althaea officinalis), mulumin verbasin (Verbasin Verbasin) thapsus), çinko ve Sodom’un elması (Solanum sodomaeum) bulunur.

Fakat ilaç formunda bulunan İhtiyol kremin içinde farklı maddeler bulunur. Bu krem genel olarak ciltteki iltihaplı yaraların iyileştirilmesi için kullanılan bir üründür. Bunun yanı sıra sinek ısırıkları ve böcek sokmaları için etkili bir ilaçtır. Ayrıca birçok insanın muzdarip olduğu sivilceleri ve akneleri ciltten temizler. Özellikle iltihaplı ve kistik akneler ile sivilcelerin üzerinde yoğun bir etkisi vardır.

İhtiyol Pomad Krem Fiyatı 

Bu pomad kremin güncel fiyatı 18 liradır.

İhtiyol Krem Neye İyi Gelir?

Bu krem kostiktir, yani cildi yakar. Bu, benler ve deri polipleri gibi iyi huylu cilt hastalıklarının giderilmesinde yardımcı olabileceklerini gösterebilir. Bu kremin bileşimi düzenlenmediğinden, uygulamadan önce preparatın potansiyelini bilmek imkansızdır. Sonuç olarak, preparat son derece yakıcı olabilir, yani çevredeki dokuyu yakabilir. 

Bu krem egzama, apse, arı sokmaları, çıban, deri döküntüleri, basur, dolama ve tırnak batması gibi iltihaplı cilt hastalıklarının tedavisinde de kullanılabilen bir üründür. Ciltteki enfeksiyonları temizleyen bu krem güneş yanığı ve hafif yanıkları tedavi eder. Ciltteki tahrişi ve pişik gibi hasarları onarır. Ayrıca bu krem sivilceler üzerinde de oldukça etkilidir.

İhtiyol Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem ciltteki benler ve deri poliplerinin tedavi edilmesinde uygulanır. Ayrıca böcek sokmaları, cilt tahrişi, kabarcık, sızıntılı yaralar, iltihaplı yaralar, çıban, apse, arı sokmaları,  egzama, pişik, hafif yanıklar, deri döküntüleri, basur, dolama, sinek ısırıkları, akne, sivilce ve tırnak batması gibi enflamatuar rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir. 

İhtiyol Krem Faydaları

Bu krem çıban, apse, egzama, deri döküntüleri, basur, dolama, kabarcık, sızıntılı yaralar, iltihaplı yaralar, arı sokmaları, akne, böcek sokmaları, sinek ısırıkları, sivilce ve tırnak batması gibi cilt rahatsızlıklarının iyileştirilmesinde kullanılan bir üründür. Bunun yanı sıra deri üzerindeki benler ve deri poliplerinin üzerinde de etkili bir kremdir. 

Son olarak deriye kıymık battığı zaman, kıymık bir cımbızla deriden çekilir ve bu krem kullanılır. Böylece bölgede oluşan hasar iyileştirilir. 

İhtiyol Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  • Bu kremin etken maddesine ya da yardımcı maddelerine veya herhangi bir bileşenine karşı alerjiniz varsa kesinlikle bu kremi kullanmayın.
  • Herhangi bir sağlık sorununuz ya da kronik hastalığınız varsa bu kremi kesinlikle bir doktora danışmadan kullanmayın.
  • Hamilelik döneminde bu kremi kesinlikle bir doktora danışmadan kullanmayın.
  • Emzirme döneminde bu kremi kesinlikle bir doktora danışmadan kullanmayın.
  • Eğer 60 yaşın üzerindeyseniz ve kronik rahatsızlıklarınız varsa bu kremi kesinlikle bir doktora danışmadan kullanmayın.
  • Bu kremi iki yaşın altındaki bebeklerde kesinlikle kullanmayın. Bu kremi çocuklarda kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışın.

İhtiyol Krem Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi kullanmadan önce ellerinizi suyla ve sabunla temizleyin. Daha sonra etkilenen bölge üzerine bu kremden ince bir tabaka halinde sürün ve hafifçe ovalayarak kremi bu bölgeye dağıtın. Bu bölgenin üzerini ince bir bandaj ile kapatın. Son olarak tekrar ellerinizi suyla ve sabunla temizleyin.

İhtiyol Krem Fiyatı

Bu kremin fiyatı 18 TL’dir.

İhtiyol Krem Yan Etkileri

Kara merhem olarak bilinen İhtiyol krem kullanmanın olası yan etkileri arasında tümörün eksik çıkarılması, ciddi skarlaşma ve çevre dokuların tahrip edilmesi yer alır. Sağlık uzmanları ve doktorlar ayrıca cildin yanması ve aşırı rahatsızlığın da mümkün olduğunu bildirir.

En önemlisi, herhangi bir rahatsızlığı, özellikle de kanseri, bu krem ile tedavi ederseniz, daha etkili olduğu belirlenen tedavileri geciktirir ya da zorlaştırırsınız. Uzun vadeli sonuçlar yıkıcı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir