Restafen Plus Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Restafen Plus krem genel olarak ciltteki çeşitli enfeksiyonları tedavi eden bir üründür. Peki Restafen Plus krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Restafen Plus Krem Fiyatı

Bu kremin şimdiki fiyatı 22.42 liradır.

Restafen Plus Krem Muadili

Bu kremin muadilleri arasında Doline Sprey, Doline Jel, Doline Ampül, Efamat Çözelti İçeren Ampül, Efamat Jel, Etofast Çözelti İçeren Ampül, Etover Çözelti İçeren Ampül,  Etover Sprey, Fleximat Jel, Flexo Ampül, Flexo Jel, Flexo Topikal Sprey, Painex Jel, Restafen Jel, Restafen Çözelti İçeren Ampül, Restafen Sprey, Rheumon Sprey, Rheumon Jel, Rheumon Depot Ampül, Thermo-efemat Krem, , Thermo Etox Krem, Thermoflex Krem, Thermove Krem ve Thermo-Rheumon Kremdir.

Restafen Plus Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem genel olarak migren, romatoid artrit, ateş gibi rahatsızlıkların ve kas spazmları ve eklemlerinin tedavisinde ağrı kesici olarak kullanılan steroidal olmayan bir anti-inflamasyon ilaçtır. Artritin neden olduğu ağrı, şişlik ve eklem sertliğini etkili bir şekilde giderdiği bilinmektedir.

Bu krem, eklemlerin hareket kabiliyetini ve elastikiyetini geliştirmeye yardımcı olan anti-enflamatuar bir kremdir. Aynı zamanda güçlü bir antioksidandır ve güçlü anti-inflamatuar etkisi nedeniyle vücut dokusuna diğer merhemlerden daha hızlı nüfuz eder. Sırt ağrıları, kas burkulmaları, romatizmal ağrıları, eklem ağrıları gibi harici uygulama için kullanılan bu krem, cilt tarafından kolayca emilen çözünür yağ bileşenleri içerir. Ağrıyı gidermede etkisi hızlıdır.

Restafen Plus Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem romatizmal ağrı, kas ağrısı, artralji ve kas-iskelet ağrısında kullanılır. Bu krem, steroidal olmayan bir anti-inflamatuar ilaçtır (NSAID). Alerji semptomlarına ve iltihaplanmaya (şişme ve kızarıklık) neden olan prostaglandin salınımını bloke ederek çalışır.

Sırt ağrılarından, kas burkulmalarından, kas spazmlarından, kas ağrılarından, morarmalardan, incinmelerden, romatizmal ağrılardan ve eklem ağrılarından rahatlama sağlamaya yardımcı olur.

Restafen Plus Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Göz, ağız, burun veya herhangi bir mukoza ile temastan kaçının ve yanlışlıkla temas halinde iyice durulayın veya yutulması halinde tıbbi yardım alın.
  • Bu kremi kırık veya yaralı cilde uygulamayın.
  • Herhangi bir kanama bozukluğunuz, şiddetli böbrek, karaciğer veya kalp rahatsızlığınız varsa doktorunuzu bilgilendirin.
  • Kanın pıhtılaşması için gerekli olan trombositopeniyi (anormal derecede düşük hücre sayısı (trombosit) önlemek için trombosit sayımlarının düzenli olarak izlenmesi gerekebilir.
  • Hamileyseniz, hamile kalmayı planlıyorsanız veya emziriyorsanız doktorunuza söyleyin.
  • Bu kremin etken maddesine veya yardımcı bileşenlerinden herhangi birine alerjiniz varsa bu kremi kullanmayın.
  • İlaç hamile kadınlar için tavsiye edilmez ve emzirirken sütten geçtiği bilinmektedir. 
  • Astım, bozulmuş böbrek fonksiyonu ve kalp hastalıkları gibi çeşitli rahatsızlıklardan muzdaripseniz, bu ilacı başlatmadan önce doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
  • Bu ilacın reçete edilecek gücü, hastanın yaşına, cinsiyetine ve fiziksel koşullarına bağlıdır. Yakın zamanda hamile kalmayı bekliyorsanız veya planlıyorsanız tavsiye edilmez. Hamilelik döneminde fetüse verilebilecek olası zararlardan dolayı hamileliğin ilk ve son üç aylık döneminde önerilmemektedir.
  • Burada verilen bilgiler ilacın tuz içeriğine dayanmaktadır. İlacın kullanımları ve etkileri kişiden kişiye değişebilir. Bu ilacı kullanmadan önce bir dahiliye uzmanına danışmanız tavsiye edilir.

Restafen Plus Krem 50 G Kullanımı

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerini tam olarak uygulayın.

Bu kremi ağrılı bölgeye, bölgenin büyüklüğüne göre en fazla bezelye büyüklüğünde sıkın ve  dairesel hareketlerle masaj yaparak cilde  uygulayın ve birkaç dakika kuruması için bekleyin. Bu krem kuruduktan sonra giyinebilirsiniz. Bu kremi günde üç ya dört kez uygulayabilirsiniz.

Kaza veya spor yaralanmaları gibi künt travmalarda ve romatizmal ağrılarda tedavi süresi iki haftadır. Ancak ağrı şikayetlerinin devam etmesi halinde tedaviye devam edip etmeyeceğiniz hususunu doktorunuz belirleyecektir.

Restafen Plus Krem 50 G Yan Etkileri

Bu kremi kullanırken karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi yan etkiler oluşursa hemen doktorunuzu bilgilendirin. Tedavi edilen bölgede kızarıklık gibi hafif yan etkiler görülebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir