Nerisona Krem Ne İşe Yarar?

Nerisona krem genel olarak farklı cilt hastalıklarına iyi gelen bir ilaçtır. Eğer Nerisona krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Nerisona Krem Nedir?

Topikal kortikoid tedavisine yanıt veren tüm cilt hastalıkları, örneğin kontakt dermatit, kontakt egzama, mesleki egzama, nummular (mikrobiyal), dejeneratif ve seboreik egzama, dishidrotik egzama, varis sendromunda egzama (ülserler hariç), anal egzama, çocuklarda egzama gibi deri hastalıklarının tedavisinde bu krem kullanılır. 

Ayrıca nörodermatit, endojen egzama, atopik dermatit, sedef hastalığı, liken ruber planus ve verrucosus, lupus eritematozus, birinci derece yanıklar, güneş yanığı ve böcek ısırıkları gibi çok çeşitli cilt hastalıklarının iyileştirilmesi için de bu krem kullanılır.

Nerisona C Krem Eşdeğeri

Bu kremin eşdeğeri İmpetex kremdir.

Nerisona C Krem İçeriği

Bu ürünün aktif maddeleri nerisona C, diflukortolon valerat ve klorkinaldol adlı maddelerdir. Yardımcı maddeleri ise karbopol, demineralize su, myrj 52, sodyum hidroksit, parafin, stearil alkol, disodyum edetat ve beyaz vazelindir.

Nerisona Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 12.91 liradır.

Nerisona C Krem Muadili

Bu ürünün muadili İmpetex kremdir.

Nerisona C Krem Kullanım Alanları

Bu krem egzama, seboreik egzama, liken planus ve sedef hastalığı gibi enflamatuar cilt bozukluklarının semptomlarının topikal bir tedavisi olarak kullanılır. Tüm bu bozukluklar, kaşıntı, şişme, kızarıklık ve deri kalınlaşması gibi semptomların ortaya çıkmasının ortak bir özelliği olarak görülür.

Nerisona Krem Neye Yarar?

Bu krem sentetik bir kortikosteroiddir ve derideki iltihabı azaltmak için kullanılır. Cilde uygulanan bir dizi kortikosteroid gücü vardır. Bu krem, güçlü bir kortikosteroid olarak sınıflandırılır. Egzama ve dermatit gibi enflamatuar cilt bozukluklarını tedavi etmek için reçete edilir. 

Bu krem, yağlı krem ​​veya merhem olarak mevcuttur. Krem, diğer iki formülasyondan daha az yağlı olduğu ve cildin salgılarının drene olmasına izin verdiği için cildin hassas bölgeleri için en uygundur. Ayrıca cildin nemli veya tüylü bölgeleri için daha uygundur. Yağlı krem, çok kuru ciltler için uygundur. Merhem tekrar daha yağlı ve çok kuru cilt rahatsızlıkları için uygundur. Cildin yüzeyinde suyun buharlaşmasını önlemeye yardımcı olan böylece kuruluğu ve kireçlenmeyi azaltan bir yağ tabakası sağlar.

Nerisona Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Topikal kortikosteroidlerle uzun süreli sürekli tedaviden kaçınılmalıdır çünkü bu ciltte atrofik değişikliklere, incelmeye, elastikiyet kaybına, yüzeysel kan damarlarının genişlemesine, telenjiektaziye ve ekimozlara neden olabilir. Bu değişikliklerin özellikle yüzde ve tıkayıcı pansumanlar kullanıldığında ortaya çıkması muhtemeldir.
  • Topikal olarak uygulanan kortikosteroidlerin sistemik emilimi, özellikle büyük miktarlar kullanıldığında veya vücudun geniş bölgelerine veya hasarlı cilde uygulandığında, güçlü topikal kortikosteroidler kullanıldığında ve tıkayıcı pansuman tekniği uygulandığında meydana gelebilir. Hipotalamik-hipofiz-adrenal eksenin depresyonu ve buna bağlı olarak adrenal bezin baskılanması meydana gelebilir. Bu etkilerin çocuklarda şiddetli olması muhtemeldir. Büyüme gecikebilir ve bir cushing durumu üretilebilir. 
  • İkincil bir mikrobiyal cilt enfeksiyonu varsa, uygun eşlik eden anti-mikrobiyal tedavi uygulanmalıdır. Mantar enfeksiyonları varsa, topikal olarak aktif bir antimikotik uygulanmalıdır.
  • Topikal kortikosteroidler, yüz dermatozlarında özel dikkatle kullanılmalıdır ve sadece kısa süreler için kullanılmalıdır. 
  • Güçlü topikal kortikosteroidler sadece kısa süreler için kullanılmalıdır. Sürekli tedavinin gerekliliği düzenli olarak gözden geçirilmelidir.
  • Sedef hastalığının güçlü topikal kortikosteroidlerle tedavisi, hastalığın püstüler formunu provoke edebilir.

Nerisona Krem Kullanım Şekli

Doktor tarafından aksi belirtilmedikçe, cilt durumuna en uygun kremi ince bir şekilde iki kez veya belki de günde üç kez uygulanır. Klinik tablo düzeldiğinde, günde bir uygulama genellikle yeterlidir. Dört yaşına kadar olan bebekler ve çocuklar üç haftadan fazla bu krem ile tedavi edilmemelidir.

Nerisone kremi oldukça sulu ve yağsız bir preparattır. Nemli cilt problemlerinde ve cildin nemli bölgelerinde salgıların drene olmasını sağlar böylece hızlı çökme ve cildin kurumasını sağlar. Krem ayrıca açıkta kalan yüz ve eller gibi vücut bölgelerinde ve tüylü bölgelerde kullanım için uygundur.

Nerisone kremi cildi kurutursa, daha fazla yağ içeren Nerisona merhem veya Nerisona yağlı merhem kullanılmalıdır.

Nerisona Krem Yan Etkileri

Yanma hissi, cildin kuruluğu, kaşıntı, cildin kızarıklığı, cilt tahrişi ve batma bu kremin kullanımı ile ilişkili yan etkilerdir. Bu kremi kullanırken herhangi bir yan etkisi yaşarsanız, derhal doktorunuzu bilgilendirmeniz önemlidir. Yan etkiler devam ederse ve daha da kötüleşirse, acil tıbbi yardım almalısınız. Akne, ağrılı kızarık cilt, çatlak izleri ve ayrıca cildin yumuşaması, bu kremi kullanırken karşılaşabileceğiniz daha az ciddi yan etkilerdir.

Bu kreme müdahale eden başka ilaçlar da olabilir ve aldığınız diğer ilaçları doktorunuza bildirmeniz önemlidir. Buna karşı ilaçların ve diğer tüm reçeteli ilaçların hepsi dahildir. Reçetenizi veya doktordan aldığınız talimatları bitirdikten sonra bu kremi kullanmaya devam etmemeniz önemlidir. Bunun nedeni, aktif bileşenlerin aşırı emilmesine yol açabilmesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir