Realme’nin 6.000mAh Bataryalı Akıllı Telefonu Yakında Tanıtılacak

Yüksek kapasiteli akıllı telefonlar zaman zaman tanıtıldı. Ancak 6.000mAh gibi büyük bir kapasiteye sahip olan akıllı telefon modellerini pek gördüğümüz söylenemez. Realme’nin Hindistan gibi etkin olduğu pazarlardaki kullanıcılar yüksek kapasiteli bataryalı telefonları tercih etmektedir. Geçtiğimiz ay Samsung tarafından 6.000mAh bataryalı Galaxy M21 modeli Hindistan’da piyasaya sürüldü ve başarılı oldu.

Şimdi ise gözler Realme’ye çevrildi. Realme Hindistan ekibinin pazarlama direktörü tarafından paylaşılan tanıtım posterine göre Realme’nin 6.000mAh kapasiteli bataryaya sahip olan akıllı telefon modeli kısa süre içerisinde tanıtılacak. Yayınlanan posterde herhangi bir tarih belirtilmeden 6.000mAh kapasitenin yakında gözler önüne serileceği belirtilmiştir.

Geçtiğimiz günlerde Alman TÜV Rheinland tarafından Realme’nin 6.000mAh kapasiteli bataryasının sertifikalandığının haberi gelmişti. 6.000mAh olarak belirtilse de aslında tam olarak bu kapasiteden biraz daha düşük oluyor. 5.860mAh minimum kapasiteye sahip olan batarya daha dikkat çekici olması için 6.000mAh olarak pazarlanmaktadır.

Realme 5 ve Realme Narzo 10 akıllı telefon serilerinde 5.000mAh kapasiteli bataryalar gördük. Yaklaşan yeni telefon modeli ise bu telefonlardan daha yüksek batarya kapasitesi ile şirketin yeni rekorunu da kırmış olacak. Bunun birlikte artan batarya kapasitesinin yanı sıra şarj hızının da doğru orantılı olarak artış göstermesini bekliyoruz. Ayrıca cihazın bağlantı noktasının USB Type-C olacağını da belirtelim.

Şimdilik Realme’nin yaklaşan akıllı telefon modelinin hangi seriye ait olduğunu bilmiyoruz. Önümüzdeki günlerde şirketin yeni modeli hakkında daha fazla bilginin ortaya çıkacağını söyleyebiliriz. Yeni bilgilerden haberdar olmak için ise bizi takip etmeye devam edin.

“Realme’nin 6.000mAh Bataryalı Akıllı Telefonu Yakında Tanıtılacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir