OnePlus 8’in Tanıtım Tarihi Resmen Açıklandı

Oneplus’ın bir zamandır üzerinde çalışmalar sürdürdüğü bilinen yeni akıllı telefon serisi OnePlus 8’in hakkında yeni gelişmeler yaşandı. Şirket CEO’su, bu yeni telefonların lansman tarihini duyurdu.

Kısa bir zaman önce bir internet sitesi tarafından OnePlus 8 serisinin çıkış tarihi 14 Nisan olarak açıklanmıştı. Bu açıklamadan sonra Ishaan Agarwal, kendisinin de 14 Nisan ile ilgili ipuçları bulduğunu ifade etmişti. Bunların ardından nihayet OnePlus’ın yeni cihazının çıkış tarihi resmen açıklandı.

OnePlus kurucusu ve CEO Pete Lau, resmi Twitter sayfasında yapmış olduğu paylaşım ile yeni cihazın 14 Nisan tarihinde resmen tanıtılacağını duyurdu. OnePlus 8’in Youtube sayfasında bulunan 10 saniyelik videodan bu modelin ince bir kasası olduğu görülebiliyor.

Karşınızda OnePlus 8’in Youtube’da Yayınlanan Tanıtım Videosu:

14 Nisan tarihinde yapılacak olan tanıtımda yüksek ihtimalle iki modeli birden göreceğiz; bu modeller OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro olacaktır. OnePlus Pro’nun en son sızdırılanlara göre, 2 tane 48 MP sensör, 5 MP döndürücü kamera ve 3x optik zoom modülü şeklindeki bir kuruluma sahip olacağı bekleniyor.

Önceden ortaya çıkan bilgilerde ise serinin en güçlü üyesi konumunda olan OnePlus 8 Pro’nun, 6.78 inç 120 Hz Super AMOLED ekran ile çıkması bekleniyor. Cihazın arka tarafında bulunan dörtlü kamera kurulumunda iki tane 48 MP sensöre, 8 MP VE 5 MP olan diğer sensörler eşlik etmekte. Yeni model toza ve suya karşı dayanıklılık konusunda IP68 sertifikasını bulunduracak.

Bu yeni modelde ayrıca, 4.510 mAh’lik bir batarya yer alacak. Yapılacak olan tanıtım etkinliğinde OnePlus 8 serisine oldukça benzeyen bir tasarıma sahip OnePlus Z adındaki bir orta segment cihazı da görmemiz mümkün.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir