Purdox Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Purdox krem genel olarak çeşitli cilt hastalıklarını iyileştiren ve tedavi eden bir üründür. Peki Purdox krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Purdox Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 55.97 liradır.

Purdox Krem Muadili

Bu kremin muadilleri arasında Antimax krem, Dermiton losyon ve Diyenil losyon vardır.

Purdox Krem Kortizonlu Mu?

Bu krem kortizon içermez.

Purdox Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu ilaç, atopik dermatit, egzama, liken simpleks kronikus ve nörodermatit gibi bazı cilt rahatsızlıklarından kaşıntıyı hafifletmek için kullanılır. Sadece kısa bir süre kullanılmalıdır ve sadece sekiz günden fazla olmamalıdır. Bu krem, trisiklik bir antidepresandır. Bu ilacın kaşıntıyı nasıl azalttığı bilinmemektedir. Krem sürüldüğünde bazı ilaçlar vücuda emilir. Bu ilaç, alerjik reaksiyon sırasında vücudunuzun yaptığı belirli bir doğal maddeyi (histamin) bloke ederek işe yarayabilir. Kaşıntıdaki azalma, uyuşukluğun veya beyindeki kaşıntıyı fark etmemenize veya rahatsız etmenize neden olan başka bir etkinin sonucu olabilir.

Purdox Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, egzama, atopik dermatit, liken simpleks kronikus ve nörodermatit gibi dermatolojik rahatsızlıkların neden olduğu cilt kaşıntısını hafifletmek için kullanılır. Bu krem, topikal antipruritikler adı verilen bir ilaç sınıfındadır. Vücutta kaşıntı gibi belirli semptomlara neden olan bir madde olan histamini bloke ederek işe yarayabilir.

Purdox Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Alkollü içeceklerin, antihistaminiklerin ve diğer CNS depresanlarının sedatif etkileri, bu krem kullanıldığında güçlenebilir.
 • Bu kremi kullanırken aşırı uyuşukluk meydana gelirse, uygulama sıklığını, uygulanan krem ​​miktarını ve/veya tedavi edilen vücut yüzey alanı yüzdesini azaltmak veya ilacı kesmek gerekebilir. Bununla birlikte, azaltılmış uygulama sıklığı ile etkinlik belirlenmemiştir.
 • Bu ürünü gözlerden uzak tutun.
 • Bu kremin kullanımı ile uyuşukluk oluşabileceğinden, hastalar bu ilacı kullanırken araba veya tehlikeli makine kullanmamaları konusunda uyarılmalıdır. Hastalar ayrıca alkole tepkilerinin güçlenebileceği konusunda uyarılmalıdır.
 • Sedatif ilaçlar yaşlılarda kafa karışıklığına ve aşırı yatışmaya neden olabilir. Yaşlı hastalar genellikle bu kremi kullanırken kafa karışıklığı ve aşırı büyüme açısından yakından izlenmelidir. 
 • Oklüzif pansumanlar çoğu topikal ilacın emilimini artırabilir bu nedenle tıkayıcı pansumanlar ile bu krem kullanılmamalıdır.
 • Bu kreme karşı Tip IV hipersensitivite reaksiyonlarına (temas hassasiyeti) neden olabilir.
 • Bu kremi kullanmadan önce, alerjiniz varsa veya diğer trisiklik antidepresanlara ​​veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilen inaktif bileşenler içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.
 • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi söyleyin. Özellikle, idrar yapma sorunları (örneğin, prostat büyümesi nedeniyle), solunum sorunları (örneğin bronşit, amfizem), glokom, kalp problemleri (örneğin düzensiz kalp atışı), böbrek problemler, karaciğer problemleri, aşırı aktif tiroid (hipertiroidizm), kişisel veya ailevi zihinsel değişiklikler ve ruh hali durumları öyküsü (örneğin bipolar bozukluk, psikoz, intihar), nöbetler, nöbet riskinizi artırabilecek durumlar (örneğin diğer beyin hastalıkları, alkol yoksunluğu) gibi hastalıklarınızı doktorunuza bildirin.
 • Ameliyat olmadan önce doktorunuza veya diş hekiminize bu ilacı kullandığınızı söyleyin.
 • Şeker hastalığınız varsa bu ilaç kan şekerinizi etkileyebilir. Kan şekerinizi düzenli olarak kontrol edin ve sonuçları doktorunuzla paylaşın. Artan susama, sık idrara çıkma gibi yüksek kan şekeri semptomları veya ani terleme, titreme, hızlı kalp atışı, açlık, bulanık görme, baş dönmesi veya karıncalanma gibi düşük kan şekeri belirtileriniz varsa derhal doktorunuza söyleyin. Doktorunuzun diyabet ilacınızı, egzersiz programınızı veya diyetinizi ayarlaması gerekebilir.
 • Hamilelik esnasında bu krem yalnızca çok fazla ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
 • Bu ilaç anne sütüne geçer ve emzirilen bebek üzerinde istenmeyen etkilere neden olabilir. Bu nedenle, bu ilacı kullanırken emzirme önerilmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Purdox Krem Kullanımı

Bu ilacı uygulamadan önce, etkilenen bölgeyi yumuşak sabun ve suyla temizleyin, iyice durulayın ve hafifçe kurulayın. Küçük bir miktar kremi etkilenen bölgeye ince bir tabaka halinde, genellikle günde dört kez nazikçe uygulayın ve hafif bir şekilde ovalayın. Uygulamalar arasında en az üç ila dört saat bekleyin veya doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. İlacın ne sıklıkla ve ne kadar süreyle uygulandığı, durumunuza ve tedaviye yanıtınıza bağlıdır. Genellikle, bu ilaç sadece kısa süreli kullanım içindir. Sekiz günden fazla kullanılmaması gerekir.

Tedavi edilen alan elleriniz değilse, kullanımdan hemen sonra ellerinizi yıkayın. Bu ilaç sadece cilt üzerinde kullanım içindir. Ürünü gözlerinize, burnunuza, kulaklarınıza, ağzınıza veya vajinal ve anal bölgenize temas ettirmekten kaçının. Bu krem, bu bölgeler ile temas ederse derhal temiz suyla durulayın.

Alanı plastik veya su geçirmez bandajlarla kapatmayın. Tedavi edilen bölgenin kapatılması ilacın deri yoluyla emilimini artırabilir ve yan etki riskini artırabilir.

Bu ürünü, doktorunuz söylediğinden daha fazla kullanmayın, daha sık kullanmayın veya doktorunuzun reçetesine göre daha uzun süre kullanmaya devam edin. Bu şekilde hastalığınız daha hızlı iyileşmeyecek ve yan etki riski artacaktır. Kremi daha geniş bir cilt alanında kullandığınızda yan etkiler artabilir. Bu ürünü kullanırken şiddetli uyuşukluk hissederseniz doktorunuza söyleyin. İlacı, cildinizin çok fazla emdiğini gösteren bir işaret olabilir. Doktorunuz, ilacı ne sıklıkla uyguladığınızı, kullanılan ilaç miktarını veya ilacı ne kadar deriye uygulayacağınızı ve azaltmanızı söyleyebilir. Doktorunuzun talimatlarını dikkatlice izleyin. Hastalığınız iyileşmezse veya daha da kötüleşirse hemen doktorunuza bildirin.

Purdox Krem Yan Etkileri

Uygulama yerinde yanma, batma, uyuşukluk, baş dönmesi, ağız kuruluğu, bulanık görme veya tatta değişiklikler meydana gelebilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

Ağız kuruluğunu gidermek için buz parçaları emin, şekersiz sakız çiğneyin ya da su için. 

Doktorunuzun size yararının yan etki riskinden daha çok olduğuna karar verdiği için bu ilacı reçete ettiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişinin ciddi yan etkileri yoktur.

Kalıcı mide ekşimesi, zihinsel değişiklikler, ruh hali değişiklikleri (örneğin, ajitasyon, kafa karışıklığı, depresyon), idrar yapma sorunu, ellerin ve ayakların şişmesi gibi ciddi yan etkileriniz varsa derhal doktorunuza bildirin.

Hızlı kalp atışı, düzensiz kalp atışı, görme değişiklikleri, bayılma, nöbetler dahil çok ciddi yan etkileriniz varsa hemen tıbbi yardım alın.

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadir olarak görülür. Yine de kızarıklık, kaşıntı, yüz, dil, dudak ve boğaz bölgesinde şişme, şiddetli baş dönmesi ve nefes darlığı gibi ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz, derhal tıbbi yardım alın ve hemen doktorunuza başvurun. Bu, olası yan etkilerin tam listesi değildir. Yukarıda belirtilmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir