Prednol Krem Ne İşe Yarar?

Prednol krem genel olarak farklı cilt hastalıklarını iyileştiren bir üründür. Peki Prednol krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Prednol Krem Nedir?

Bu krem beyaz vazelin içinde mikrodispers Prednol-A aktif madde içerir. Bu krem topikal olarak uygulanır. Bu krem florlanmamış bir kortikosteroiddir. Topikal kortikosteroidler, kortikosteroid duyarlı dermatozların enflamatuar ve kaşıntılı belirtilerinin hafifletilmesi için endikedir.

Prednol Krem Etken Maddesi

Prednasinolon ve iyodoklorhidroksikin bileşenleri bu kremin aktif maddeleridir.

Prednol Krem Eşdeğeri

Precort-A krem ve Precort-A pomad bu ilacın eşdeğeri ürünlerdir.

Prednol Krem İçeriği

Prednasinolon ve iyodoklorhidroksikin bileşenleri bu kremin aktif maddeleridir. Yardımcı maddeleri ise polioksi etilen sorbitan monooleat, sıvı vazelin, nipajin (metilparahidroksi benzoat), nipazol (propilparahidroksi benzoat) ve beyaz vazelin bu ürünün tüm bileşenleridir.

Prednol Krem ile Prednol-A Krem Arasındaki Farklar Nelerdir?

Prednol krem genellikle numuler egzama, sedef hastalığı, kronik egzama, ayak mantarı, kasık mantarı, genital kaşıntılar, seboreik dermatit ve nörodermatit gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Ayrıca liken, liken simpleks, yaşlılığa bağlı kaşıntılar, dishidrozis egzama, eritrodermi, bebek pişikleri ve güneş yanıkları için etkilidir.

Prednol-A krem ise bakteriyel enfeksiyonlar ve mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Seboreik dermatit, kronik egzama, sedef hastalığı, liken ve liken simpleks gibi cilt hastalıklarının tedavisinde uygulanır.

Prednol A Krem Muadili

Precort-A krem ve Precort-A pomad bu ilacın muadilleridir.

Prednol Krem 30 G Ne İşe Yarar?

Bu krem ayak mantarı, kasık mantarı ve saçkıran gibi cilt enfeksiyonları için reçete edilen bir antifungal ajandır. Bu krem mantar büyümesini engeller. Bu krem numuler egzama, sedef hastalığı, kronik egzama, ayak mantarı, kasık mantarı, genital kaşıntılar, seboreik dermatit ve nörodermatit gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Ayrıca liken, liken simpleks, yaşlılığa bağlı kaşıntılar, dishidrozis egzama, eritrodermi, bebek pişikleri ve güneş yanıkları için kullanılır.

Prednol-A Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem genel olarak mantar enfeksiyonları ve bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde uygulanan çok etkili ve yoğun bir üründür.

Prednol Krem Faydaları

Bu krem numuler egzama, sedef hastalığı, kronik egzama, ayak mantarı, kasık mantarı, genital kaşıntılar, seboreik dermatit ve nörodermatit, liken, liken simpleks, yaşlılığa bağlı kaşıntılar, dishidrozis egzama, eritrodermi, bebek pişikleri ve güneş yanıklarının iyileştirilmesi için kullanılır.

Prednol A Krem Fiyatı

Bu kremin şimdiki fiyatı 12.11 liradır.

Prednol Krem Çeşitleri

Bu ilacın dört farklı çeşidi vardır. Prednol krem, Prednol pomad, Prednol-A krem ve Prednol-A pomad dört farklı çeşittir. 

Prednol Krem Kullanım Şekli ve Dozu

Bu kremi kullanmadan önce ellerinizi sabun ve suyla temizleyin. Etkilenen bölgeyi de temizleyin ve kurulayın. Bu kremi, etkilenen bölgeye ince bir film tabakası halinde uygulayın ve hafifçe ovalayın. Günde iki kez bu kremi düzenli kullanmanız gerekir.

Kullandığınız tüm ilaçlar ve bu krem ile tedaviniz sırasında kullanmaya başladığınız veya kullanmayı bıraktığınız ilaçlar hakkında doktorunuza bilgi verin. Aspirin, siklosporin, insülin veya oral diyabet ilacı, sarı kantaron kullanıyorsanız doktorunuza bildirin.  Antifungal ilaçlar, itrakonazol, ketokonazol veya HIV / AIDS ilacı, efavirenz, nevirapin, ritonavir, nöbet ilacı, fenobarbital, fenitoin ve diğerleri veya tüberküloz ilacı, rifabutin, rifampin, rifapentin ilaçları kullanıyorsanız hemen doktorunuza söyleyin.

Diğer ilaçlar reçeteli ve reçetesiz satılan ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere bu krem ile etkileşime girebilir. Olası etkileşimlerin tümü bu ilaç kılavuzunda listelenmemiştir.

Bu kremin aktif bileşenine veya herhangi bir yardımcı bileşenine karşı alerjik reaksiyonlarınız varsa kullanmayın. Tiroid testi yapılan hamile ve emziren kadınlar için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu krem yalnızca harici kullanım içindir. Bu kremin göz, burun, kulak veya ağızla temasından kaçının. Bu kremi etkilenen bölgeye uyguladıktan sonra bandaj veya pansuman kullanmaktan kaçının.

Prednol Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında yanma, kaşıntı, cilt tahrişi ve cilt kuruluğu, folikülit, yani kıl kökü iltihabı, akne, lokal kortikosteroid uygulaması sırasında döküntü, cilt atrofisi, hiperpigmentasyon, perioral dermatit, alerjik kontakt dermatit, cilt maserasyonu, ışığa duyarlılık ve sekonder enfeksiyonlar vardır. Bu yan etkiler nadir olarak görülür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir