Thermove Krem Ne İşe Yarar?

Thermove krem genel olarak ağrı kesici ve kas gevşetici olarak kullanılan bir ilaçtır. Peki Thermove krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Thermove Krem Nedir?

Bu krem ağrıdan hızla kurtulmak için cilde hızla nüfuz eder. Anti-romatizmal ilaç ihtiyacının azalması bu krem kullanılarak sağlanır. Etkilenen dokuya terapötik olarak etkili konsantrasyonlarda ulaşır ve mobilitenin hızlı restorasyonu sağlanır. Alanın ilk hafif soğutmasına yardımcı olur. Cildi yağlı ve kaygan yapmaz ve hoş bir kokusu vardır.

Bu kremi çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklayın. Listelenen bileşenlerden herhangi birine alerjiniz varsa bu kremi kullanmayın. Önerilen dozu aşmayın. Bu kremi ağır tahriş olmuş, hasar görmüş veya egzamalı ciltte kullanmayın. Gözler ve dudaklar dahil mukus zarlarının üzerinde veya yakınında kullanmayın. Bu krem sadece harici kullanım içindir.

Thermove Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 22.42 TL’dir.

Thermove Krem Muadili

Bu kremin muadilleri Doline Sprey, Doline Jel, Doline Ampül, Efamat Çözelti İçeren Ampül, Efamat Jel, Etofast Çözelti İçeren Ampül, Etover Çözelti İçeren Ampül,  Etover Sprey, Fleximat Jel, Flexo Ampül, Flexo Jel, Flexo Topikal Sprey, Painex Jel, Restafen Jel, Restafen Çözelti İçeren Ampül, Restafen Plus Krem, Restafen Sprey, Rheumon Sprey, Rheumon Jel, Rheumon Depot Ampül, Thermo-efemat Krem, Thermo-doline Krem, Thermo Etox Krem, Thermoflex Krem ve Thermo-Rheumon Kremdir.

Thermove Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem, artrit ve benzeri durumların neden olduğu ağrı ve şişliği azaltan hızlı etkili bir üründür. Bu krem, topikal uygulama için özel olarak geliştirilmiştir. Yüksek miktarlarda aktif bileşen (etofenamat), eklemleri ve kasları etkileyen sorunların hızlı ve etkili bir şekilde iyileşmesi için iltihaplı dokuya ulaşmak üzere deriye hızla emilir.

Artrit ağrısı, kas ağrısı, tendon ağrısı, eklem ağrısı ve sırt ağrısı, spor yaralanmalarından kaynaklanan künt travmalar, kontüzyonlar, burkulmalar, incinmeler, morarmalar ve ezilmelerin tedavisi için bu krem kullanılır. Ayrıca bu krem kas romatizması lumbago, siyatik, tenosinovit ve bursit gibi akut veya kronik romatizmal hastalıkların tedavisi için uygulanır.

Thermove Krem Faydaları

Bu krem kas ağrısı, kas ağrısı, eklem ağrısı gibi hastalıkların tedavisinde ve diğer durumlarda kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir. Bu krem, etken bileşen olarak etofenamat içerir.

Bu krem, prostaglandinlerin sentezini engelleyerek ve siklooksijenaz yolunu bastırarak çalışır. Bu kremin kullanımı, bileşimi, dozu, yan etkileri ve incelemeleri ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda belirtilmiştir.

Bu krem, kas ağrısı, omurga ağrısı ve eklem ağrısı gibi hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır.

Thermove Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce doktorunuza mevcut ilaç listeniz, reçetesiz satılan ürünler, vitaminler, bitkisel takviyeler, alerjiler, önceden var olan hastalıklar ve mevcut sağlık durumlarınız ile ilgili bilgi verin. Bazı sağlık koşulları sizi ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Doktorunuzun önerdiği şekilde alın veya ürün prospektüsünde yazılı olan yönü izleyin. Dozaj, durumunuza bağlıdır. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin. Önemli danışma noktaları aşağıda bahsedilmiştir.
  • Bu kremi ağızdan almayın. Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış ciltte kullanmadan önce doktorunuza danışın.
  • Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın.
  • Bu kremi hemen uyguladıktan sonra tedavi edilen bölgeyi yıkamayın. Ayrıca, doktorunuz tarafından belirtilmedikçe, tedavi edilen bölgede diğer ürünleri kullanmaktan kaçının.
  • Bu kremi aşırı miktarda uygulamak boncuklanmaya neden olabilir. Tüylenmeyi önlemek için daha ince bir tabaka veya daha az miktarda ilaç kullanın.
  • Bu ilacı gözleriniz, burnunuz veya ağzınız ile temas ettirmekten kaçının.

Thermove Krem Kullanımı

Günde üç ya da dört kez 5-10 cm’lik bir jel şeridi etkilenen bölgeye uygulayın ve cildinize mümkün olduğunca geniş bir alana masaj yapın.

Bu kremi, çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. Hasarlı cilde uygulamayın. Bu ürün yalnızca harici olarak kullanılmalıdır. Mukoza zarlarına veya gözlere uygulamayın.

Thermove Krem Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi bu krem de yan etkilere neden olabilir.  Nadiren, ciltte kızarıklık, kaşıntı, yanma gibi lokal cilt reaksiyonları bu kremi kullanırken meydana gelebilir. Bazen sivilce veya kurdeşen ile birlikte duyu, deri döküntüsü gelişebilir. Nadir durumlarda, bu krem aşırı duyarlılık reaksiyonlarına, kontakt dermatit veya lokal alerjiye neden olabilir. Bu krem geniş cilt yüzeylerine ve daha uzun süre uygulanırsa, ilacın sistemik absorpsiyonu ile ilişkili yan etkilerin gelişmesi meydana gelir. Baş ağrısı, baş dönmesi veya mide rahatsızlığı çok fazla olursa ortaya çıkabilir.Yan etkilerden herhangi biri ciddileşirse veya burada yer almayan herhangi bir yan etki fark ederseniz lütfen doktorunuza veya eczacınıza söyleyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir