Orofen Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Orofen krem farklı kas ve eklem rahatsızlıklarına iyi gelen bir ilaçtır. Peki Orofen krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Bu krem kas ağrıları, sporcu yaralanmaları, kas gerginlikleri, eklem ağrıları, bel tutulması, omuz tutulması, boyun tutulması gibi rahatsızlıkların iyileştirilmesi için kullanılır. Bu krem, bu ürün kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Orofen Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 13.87 liradır.

Orofen Krem Muadili

Bu kremin muadilleri arasında Artril jel, Advil Liquigel kapsül, Apireks pediatrik süspansiyon, Dolgit jel, Artril  film tablet, Artril  Forte jel, Balafen pediatrik süspansiyon, Profen Fort tablet, Nurofen draje, İbutrit tablet, İbuprex Baby suppozituar, İbufen pediatrik şurup, İbuactive pediatrik şurup, Gerofen jel, Dufen tablet ve Dorifen infüzyonluk çözelti bulunur.

Orofen Krem Neye İyi Gelir?

Bu krem kas ağrıları, sporcu yaralanmaları, kas gerginlikleri, eklem ağrıları, bel tutulması, omuz tutulması, boyun tutulması, artrit ağrıları, şişlik ve sertliği gibi rahatsızlıkları gideren bir üründür.

Orofen Krem Ne İşe Yarıyor?

Bu krem, hafif ila orta şiddette ağrıyı tedavi etmek için kullanılan nonsteroid antiinflamatuar bir ilaçtır (NSAID) ve iltihaplanma, şişme, sertlik ve eklem ağrısı gibi artrit semptomlarının (osteoartrit, romatoid artrit veya juvenil artrit) hafifletilmesine yardımcı olur. Bu krem, artriti iyileştirmez ve yalnızca almaya devam ettiğiniz sürece size yardımcı olacaktır. Bu krem kas ağrıları, sporcu yaralanmaları, kas gerginlikleri, eklem ağrıları, bel tutulması, omuz tutulması, boyun tutulmasını gideren bir ilaçtır. Ek olarak, Orofen krem ateş, adet krampları ve doktorunuzun belirlediği diğer durumları tedavi etmek için kullanılabilir. Orofen krem hem reçetesiz hem de doktorunuzun reçetesiyle satılmaktadır.

Orofen Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce, bu kremin etken maddesine ya da yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilen inaktif bileşenler içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.
  • Bu ilacı almadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi, özellikle de kan bozuklukları (anemi, kanama, pıhtılaşma sorunları gibi), burunda polipleri, kalp hastalığı (önceki kalp krizi gibi), yüksek tansiyon, karaciğer hastalığı, felç, boğaz hastalığı, mide hastalığı ve bağırsak sorunları varsa söyleyin.
  • Bu ilaç sizi güneşe daha duyarlı hale getirebilir. Güneşte geçirdiğiniz zamanı sınırlayın. Bronzlaşma kabinlerinden ve güneş ışığından kaçının. Dışarıda güneş kremi kullanın ve koruyucu giysiler giyin. Güneş yanığı veya ciltte kabarcıklar veya kızarıklık varsa hemen doktorunuza söyleyin.
  • Ameliyat olmadan önce doktorunuza veya diş hekiminize kullandığınız tüm ürünlerden (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler dahil) bahsedin.
  • Bu ilacı kullanmadan önce, doğurganlık çağındaki kadınlar doktorları ile yararları ve riskleri (düşük yapma, hamile kalma sorunu gibi) hakkında konuşmalıdır. Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza söyleyin. Hamilelik sırasında bu ilaç sadece açıkça ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Doğmamış bebeğe olası zararları ve normal doğum eylemine müdahale etmesi nedeniyle gebeliğin ilk ve son üç aylık döneminde kullanılması önerilmez.
  • Bu ilaç anne sütüne geçer, ancak emzirilen bebeğe zarar verme olasılığı düşüktür. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Orofen Krem Kullanımı

Bu kremi doktorunuzun belirttiği şekilde kullanın. Kesin dozlama talimatları için ilaç üzerindeki etiketi kontrol edin. Dozaj, ürünün kullanımına ve kaynağına bağlıdır. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe paket üzerinde belirtildiği şekilde kullanın. Bu ürünün etki etmesi birkaç hafta ila ay sürebilir.

Bir doz kremi sürmeyi unutursanız veya daha fazla almayı unutursanız, endişelenmenize gerek yoktur. Doktorunuz almanızı tavsiye ettiyse, her gün dozunuzu hatırlamaya çalışın. Doktorunuza bu kremi nasıl kullanacağınızla ilgili sorularınızı sorun.

Orofen Krem Yan Etkisi

Klinik deneyler, bu kremin iyi tolere edilebilirliğini göstermiştir. Hastaların düşük bir kısmında istenmeyen etkiler gözlenmiştir. Nedensel ilişki kurulmamıştır. Bu kremin terapötik uygulamasıyla deri reaksiyonları, örneğin kütanöz döküntü, eritem, kaşıntı bildirilmiştir. Bazen kontakt dermatit, papüler döküntü, ürtiker ve egzama meydana gelebilir. İzole saç dökülmesi vakaları, alerjik reaksiyonlar, görme bozuklukları ve ödem gibi yan etkiler de vardır. Bu yan etkilerden herhangi birisini görürseniz hemen ilacı kullanmayı bırakın ve doktorunuza başvurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir