Lpkain Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Lpkain krem genel olarak farklı cilt hastalıklarını tedavi eden bir ilaçtır. Peki Lpkain krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Lpkain Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 54.98 liradır.

Lpkain Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem lokal analjezi için normal sağlam deri ve yüzeysel minör cerrahi için ve infiltrasyon anestezisi için ön tedavi olarak genital mukoza zarlarında kullanım için topikal bir anestezik olarak kullanılır.

Bu krem lazer epilasyon, iğneli epilasyon, kan tahlili, genital siğillerin çıkarılması, dövme işlemleri, küçük operasyonlar, estetik operasyonlar, yüzeysel küçük cerrahi işlemlerden önce deriyi uyuşturmak amacıyla kullanılır.

Lpkain Krem Faydaları

Günümüzde genellikle yüzey anestezisi için kullanılan amid tipi bir lokal anesteziktir. Uzun etkili lokal anesteziklerin en etkili ve toksik olanlarından biridir ve parenteral kullanımı spinal anestezi ile sınırlıdır.

Bu ilaç, iki amid tipi lokal anestezik, lidokain ve prilokain içerir. Kan alma, deri grefti veya cilt lazer ameliyatı gibi bazı işlemlerden önce ağrıyı önlemek için normal, tahriş olmamış ciltte veya dış genital bölgede kullanılır. Cildi ve çevresini geçici olarak uyuşturarak çalışır. Bu ürünü kulaklarınızda kullanmayın.

Bu ürün tek başına tedavi edilen bölgeyi tamamen uyuşturamazsa, belirli prosedürler için (örneğin genital siğillerin giderilmesi) yeterli ağrı kesici sağlamak için bir lidokain enjeksiyonu yapılmadan önce bölgeyi uyuşturmak için kullanılabilir.

Lpkain Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu ürünü kullanmadan önce, lidokain veya prilokain alerjiniz varsa veya başka herhangi bir amid anestezik maddesine (örneğin, bupivakain) veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.
  • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi, özellikle kalp hastalığı (örneğin, düzensiz kalp atışı), böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, belirli bir kan bozukluğu (methemoglobinemi) hakkında bilgi verin.
  • Bu ilacı yaşlılarda kullanırken dikkatli olunması önerilir çünkü ilacın etkilerine özellikle baş dönmesi etkisine karşı daha duyarlı olabilirler.
  • Hamilelik sırasında bu ilaç sadece açıkça ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
  • Bu kremin anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Lpkain Krem Kullanımı

Bu kremi doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Kesin dozlama talimatları için ilacın üzerindeki etiketi kontrol edin. Bu krem ile ekstra bir hasta broşürü mevcuttur. Bu bilgilerle ilgili sorularınız varsa eczacınızla konuşun. Tedavi edilecek alanı yıkayın ve tamamen kurulayın. Etkilenen cilde kalın bir krem ​​tabakası uygulayın. Lpkain kremini cilde uygulayın fakat ovalamayın. Bu kremi kullandıktan hemen sonra ellerinizi yıkayın.

Bu krem sadece normal ve tahriş olmamış ciltte kullanılmalıdır. Hasarlı cilde uygulamayın. Bu kremi gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza sokmaktan kaçının. Bu krem gözünüze kaçarsa bol su ile yıkayın.

Kullanılmayan ilaçları ve ambalajları çöp kutusuna, çocukların erişemeyeceği bir yere ve evcil hayvanlardan uzağa atın. Bir doz bu kremi kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede kullanın. Bir sonraki dozunuz için neredeyse zamanı gelmişse, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza geri dönün. Aynı anda iki doz kullanmayın. Doktorunuza bu kremin nasıl kullanılacağıyla ilgili tüm sorularınızı sorun.

Lpkain Krem Yan Etkileri

Deride kızarıklık, şişme, karıncalanma, yanma veya solma meydana gelebilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Doktorunuzun size yararının yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar verdiği için bu ilacı reçete ettiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişinin ciddi yan etkileri yoktur. İlacın uygulandığı deride kabarcıklanma gelişirse derhal doktorunuza bildirin.

Yavaş nefes alma, sığ nefes alma, baş dönmesi, bayılma, hızlı kalp atışı, yavaş kalp atışı, düzensiz kalp atışı, zihinsel değişiklikler, ruh hali değişiklikleri, kafa karışıklığı, sinirlilik, nöbetler , şiddetli uyuşukluk, soluk cilt, mavimsi cilt, gri cilt, olağandışı yorgunluk, nefes darlığı gibi nadir fakat çok ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse hemen tıbbi yardım alın. 

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, kızarıklık, kaşıntı, yüz, dil, dudak ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi, nefes darlığı da dahil ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz derhal tıbbi yardım isteyin.

Bu, olası yan etkilerin tam listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir