Metrin Deri Kremi̇ Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Metrin deri kremi birçok farklı cilt sorununu tedavi eden bir üründür. Peki Metrin deri kremi nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Metrin Deri Kremi̇ Fiyatı

Bu kremin şu anki fiyatı 18.47 liradır.

Metrin Deri Kremi Ne işe Yarar?

Bu krem, böcek öldürücü olan sentetik piretroid adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Bu krem, uyuza neden olan akarları durdurarak, akarları ve yumurtalarını öldürerek çalışır. Bu ürün, bir uygulamadan sonra uyuz istilasından kurtulmalıdır. Bununla birlikte, cilt kaşıntısının tedaviden sonra ortadan kalkması iki haftayı bulabilir. Cildinizde hala canlı uyuz akarları veya yeni lezyonlar görüyorsanız, ilk tedaviden yedi ila on gün sonra ikinci bir uygulama gerekebilir. Bu krem, yetişkinler ve on iki yaş ve üstü çocuklar için, tedavi başına normal krem ​​miktarı yaklaşık bir tüptür.

Beş ila on iki yaş arası çocuklar için, tedavi başına gereken normal krem ​​miktarı bir tüpün yarısı ve iki ila dört yaşındaki çocuklar için bir tüpün çeyreği kadarı kullanılmalıdır. Baş, boyun, saç derisi ve dış kulaklar tedavi gerektiriyorsa, bu alanları kapatmak için daha fazla krem ​​gerekebilir. Bu ürünü kullanmadan önce cildinizin temiz, kuru ve temiz olması gerekir. Bu kremi kullanmadan önce sıcak bir banyo veya duş yapmayın. Bu ilacın losyon formu için kullanmadan önce şişeyi çalkalayın.

Hem losyon hem de krem ​​için, ürünü boyundan ayak tabanına kadar tüm alanı kaplayan cilde masaj yapın. El ve ayak parmakları arasındaki, el ve ayak tırnaklarının altındaki alanlara, bileklere, koltuk altlarına, genital bölgeye ve kalçalara ekstra dikkat gösterin. Bu kremi baş bölgesine veya yüze uygulamayın. Bu krem cilt tarafından emildiği için kaybolur ve cildin görünür bir tabaka halinde kaplanması gerekmez. Krem veya losyonu uyguladıktan sonraki sekiz saat içinde ellerinizi yıkarsanız, ürünü tekrar ellerinize uygulayın.

Bu kremi uyguladıktan sonra temiz giysiler giyin ve krem ​​veya losyonu on iki ila on dört saat açık bırakın. Bu sürenin sonunda bu kremi banyoda veya duşta yıkayın ve yeni bir takım temiz giysiler giyin. Vücut ağırlığı, diğer tıbbi durumlar ve diğer ilaçlar gibi birçok şey bir kişinin ihtiyaç duyduğu bir ilacın dozunu etkileyebilir. Doktorunuz veya eczacınız burada listelenenlerden farklı bir doz önermişse, doktorunuza veya eczacınıza danışmadan ilacı kullanma şeklinizi değiştirmeyin.

Bu ilaç genellikle bir uygulamadan sonra uyuz istilasından kurtulur. Birçok kişinin ikinci bir uygulamaya ihtiyacı yoktur. Ayrıca, ilk uygulamadan yedi ila on gün sonra cildinizde canlı uyuz akarları veya yeni lezyonlar görürseniz, ilk tedaviyle aynı şekilde ikinci bir uygulama kullanılmalıdır. Başka herhangi bir topikal ilaç veya kozmetik ürün kullanıyorsanız, bu ilacı kullanırken bunları kullanmaya devam etmeniz gerekip gerekmediğini doktorunuzla veya eczacınızla görüşün. Bu krem kullanılırken diğer ürünlerin çoğu kesilmelidir.

Uyuz temas yoluyla yayıldığı için, aile üyelerinizin ve cinsel partnerinizin uyuz istilası açısından muayene edildiğinden emin olmalısınız. İstila edilirlerse, bu ürünün kullanımı hakkında derhal doktorları veya eczacılarıyla konuşmaları gerekir. Yeniden enfestasyonu önlemek için, istila edilmiş bir kişinin tedaviden iki gün önce kullandığı tüm giysiler, nevresimler ve havlular sıcak suyla makinede yıkanmalı ve en az yirmi dakika boyunca sıcak döngüde kurutucuda kurutulmalı veya kuru temizleme yapılmalıdır. Enfekte bir kişinin kullandığı yataklar kırk sekiz saat kullanılmamalı, klozet kapakları ve taraklar dezenfekte edilmelidir.

Metrin Deri Kremi̇ Faydaları

Bu krem, böcek öldürücü olan sentetik piretroid adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Bu krem, akarları yok eder ve uyuz hastalığını tedavi eder. Bununla birlikte, cilt kaşıntısının tedaviden sonra ortadan kalkması iki haftayı bulabilir.

Vücut ağırlığı, diğer tıbbi durumlar ve diğer ilaçlar gibi birçok şey bir kişinin ihtiyaç duyduğu bir ilacın dozunu etkileyebilir. Doktorunuz veya eczacınız burada listelenenlerden farklı bir doz önermişse, doktorunuza veya eczacınıza danışmadan ilacı kullanma şeklinizi değiştirmeyin.

Bu ilaç genellikle bir tedavi sürecinden sonra uyuz istilasından kurtulur. Çoğu kişinin ikinci bir uygulamaya ihtiyacı yoktur. ikinci bir uygulamaya ihtiyacınız var. Bununla birlikte, ilk uygulamadan yedi ile on gün sonra cildinizde canlı uyuz akarları veya yeni lezyonlar görürseniz, ilk tedaviyle aynı şekilde ikinci bir uygulama kullanılmalıdır.

Yeniden enfestasyonu önlemek için, istila edilmiş bir kişinin tedaviden iki gün önce kullandığı tüm giysiler, nevresimler ve havlular sıcak suyla makinede yıkanmalı ve en az yirmi dakika boyunca sıcak döngüde kurutucuda kurutulmalı veya kuru temizleme yapılmalıdır. Enfekte bir kişinin kullandığı yataklar en az iki gün boyunca kullanılmamalı, klozet kapakları ve taraklar dezenfekte edilmelidir.

Metrin Deri Kremi̇ Sivilce İçin Kullanılır Mı?

Hayır, bu kremin sivilceler üzerinde bir etkisi yoktur. Bu krem yalnızca ciltte çeşitli akarların sebep olduğu uyuz hastalığı tedavisinde kullanılır. 

Metrin Deri Kremi̇ Yüze Sürülür mü?

Evet, bu kremi yüz bölgesinde rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu kremi uyuz hastalığının olduğu tüm bölgelerde çok kolay bir şekilde kullanmak mümkündür.

Metrin Deri Kremi̇ Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu krem kullanmadan önce, bu kremin etken maddesine veya yardımcı maddelerine karşı herhangi bir alerjiniz varsa veya başka herhangi bir maddeye ya da bileşene karşı alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla bilgi almak için eczacınızla konuşun.
  • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi, özellikle de deri enfeksiyonları ve astım gibi hastalıklar hakkında bilgi verin.
  • Derinin ve saç derisinin sürekli veya kuvvetli bir şekilde çizilmesi bakteriyel deri enfeksiyonuna yol açabilir. Kızarıklık veya irin kötüleşirse derhal doktorunuza söyleyin.
  • Bu ilacı kullanmadan önce hamileyseniz doktorunuza söyleyin.
  • Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir ancak emzirilen bebeğe zarar verme olasılığı düşüktür. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Metrin Deri Kremi̇ Kullanımı

Bu ilaç sadece cilt üzerinde kullanım içindir. Bu ilacı reçete edildikten sonra mümkün olan en kısa sürede uygulayın. İlacı başınızdan ayak tabanlarınıza, tırnaklarınızın altı ve ayak parmakları gibi deri kıvrımlarında belirtildiği gibi uygulayın. Bu kremi cilde masaj yapın. Reçeteden daha fazla ilaç kullanmayın. Kremi sekiz ila on dört saat sonra duş alarak veya banyo yaparak yıkayın.

Bu kremi gözlerinize, burnunuza, ağzınıza veya vajinanıza temas ettirmekten kaçının. İlaç gözünüze kaçarsa bol su ile yıkayın. Tahriş devam ederse doktorunuza danışın.

Uyuzun belirtileri, genellikle yatma vaktinde daha kötü olan yoğun bir kaşıntıyı içerir. Ayrıca ciltte, ucunda küçük bir böcek olan küçük, ince, dalgalı çizgiler görebilirsiniz. Uyuz genellikle el ve ayak parmağı aralarında, bileklerde, dirseklerde, koltuk altlarında, kemer çizgisinde, alt kalçalarda, göğüs uçlarında veya erkek cinsel organlarında bulunur. Bu krem tüm uyuzları öldürse bile, ölü akarlar tedaviden sonra dört haftaya kadar kaşınmanıza neden olabilir. Kaşıntıyı hafifletmek için kullanılabilecek diğer ilaçlar hakkında doktorunuza danışın. Durumunuz tedaviden iki hafta sonra devam ederse veya kötüleşirse doktorunuzu bilgilendirin. Doktorunuzun canlı akarları araması ve daha fazla tedavi önermesi gerekebilir.

Metrin Deri Kremi̇ Yan Etkileri

Kaşıntı, şişme ve kızarıklık dahil cilt tahrişi uyuzda ortaya çıkabilir ve bu krem ile tedaviden sonra geçici olarak kötüleşebilir. Hafif yanma veya batma da meydana gelebilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza bildirin.

Doktorunuzun size yararının yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar verdiği için bu ilacı reçete ettiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişinin ciddi yan etkileri yoktur.

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, kızarıklık, kaşıntı, yüz, dil, dudak ve boğaz bölgesinde şişme, şiddetli baş dönmesi ve nefes darlığı gibi ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz derhal tıbbi yardım isteyin ve doktorunuza başvurun. 

Bu, olası yan etkilerin tam listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir