Magnis krem ne işe yarar?

Magnis krem farklı dermatolojik rahatsızlıklara iyi gelen bir ilaçtır. Eğer Magnis krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Magnis Krem Nedir?

Bu krem, akne vulgaris tedavisi için reçete edilen topikal bir florokinolon antikordur. Bu krem aynı zamanda bakteriyel cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için de kullanılmaktadır. Bu krem etkilidir ve kısa sürede rahatlama sağlar.

Bu krem  bir antibiyotiktir. Bakteri hücrelerinin bölünerek tamirini engelleyerek cilt enfeksiyonlarına neden olan bakterileri öldürür. Bu krem genel olarak içi iltihap dolu kabarcıklar, pembe kabartılar ve kızarık kabartılar, sivilceler ve aknelerin tedavisinde kullanılır. Bunun dışında, bu krem çeşitli duyarlı bakterilerin neden olduğu folikülit, impetigo, enfekte yaralar, enfekte atopik dermatit gibi bakteriyel cilt enfeksiyonlarını iyileştirmek için de kullanılır.

Magnis Krem Etken Maddesi

Bu kremin aktif maddesi nadiflaksosin adında bir maddedir.

Magnis Krem İçeriği

Bu kremin aktif maddesi nadiflaksosin adlı bir maddedir. Yardımcı maddeleri ise benzalkonyum klorür, yumuşak beyaz parafin, hafif sıvı parafin, stearil alkol, setil alkol, polioksietilen 20 setil eter, polioksietilen 02 setil eter, gliserin, dietanolamin, disodyum EDTA, sodyum hidroksit ve deiyonize sudur.

Magnis Sivilce Kremi Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 38.45 liradır.

Magnis Krem Eşdeğeri

Aknefloks krem, Nabifeks krem, Nadance krem ve Nadixa krem bu kremin eşdeğerleridir.

Magnis Krem Neye İyi Gelir?

Bu krem, akne vulgaris ve bakterilerden kaynaklanan farklı cilt enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanan topikal bir üründür. Bu ilacın on dört yaşından küçük hastalarda kullanılması tavsiye edilmez.

Bu ilaç, akne vulgaris ile ilişkili siyah nokta, kızarıklık, hassasiyet, ciltte şişlik gibi semptomları tedavi etmek için kullanılır.

Bu ilaç, çeşitli duyarlı bakterilerin neden olduğu folikülit, impetigo, enfekte yaralar, enfekte atopik dermatit gibi bakteriyel cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır.

Magnis Krem Faydaları

Bu krem sivilce ve akne vulgarisin giderilmesi için uygulanan bir ilaçtır. Ayrıca bu krem içi iltihaplı kabarcıklar, pembe kabarcıklar, kırmızı kabarcıklar, siyah nokta, kızarıklık, hassasiyet, ciltte şişlik, folikülit, impetigo, enfekte yaralar ve enfekte atopik dermatit gibi cilt rahatsızlıklarının giderilmesi için uygulanır.

Magnis Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu kremin etken maddesine ve yardımcı maddelerine karşı herhangi bir hassasiyetiniz varsa bu kremi kesinlikle kullanmayın.
  • Eğer daha önce böbrek rahatsızlığı geçirmişseniz, bu kremi kullanmadan önce lütfen doktora danışın.
  • Eğer daha önce karaciğer rahatsızlığı geçirmişseniz, bu kremi kullanmadan önce lütfen doktora danışın.
  • Eğer bu kremi zamanında kullanmayı unuttuysanız ve bir dozu kaçırdıysanız mümkün olan en kısa sürede kullanın ve diğer dozun zamanı gelmişse çift doz kullanmaktan kaçının.
  • Bu kremin hamilelik sırasında kullanılması güvenli olmayabilir. İnsanlarda sınırlı sayıda çalışma olmasına rağmen, hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalar gelişmekte olan bebek üzerinde zararlı etkiler göstermiştir. Doktorunuz size reçeteye yazmadan önce faydaları ve olası riskleri düşünecektir. Lütfen doktorunuza danışınız.
  • Bu kremin emzirme döneminde kullanılması muhtemelen güvenli değildir. Sınırlı insan verileri, ilacın anne sütüne geçebileceğini ve bebeğe zarar verebileceğini göstermektedir.

Magnis Krem Kullanımı

Bu krem, bakteriyel cilt enfeksiyonlarının iyileştirilmesi için uygulanan bir antibiyotik ilaçtır. Etken mikroorganizmaların daha fazla büyümesini durdurarak çalışır ve enfeksiyonun semptomlarını hafifletir.

Bu krem sadece harici kullanım içindir. Doktorunuzun önerdiği doz ve sürede kullanmalısınız. Merhem uygulanmadan önce etkilenen bölge temiz ve kuru olmalıdır. Bu ilacı uygulamadan önce ve sonra ellerinizi iyice yıkamalısınız.

Doktorun talimatına göre etkilenen bölgeye ince bir ilaç tabakası uygulayın. Etikette veya prospektüste belirtilen tüm kullanım talimatlarını izleyin. Önerilenden daha büyük veya daha küçük miktarlarda uygulamayın. Doktor tarafından özel olarak belirtilmedikçe uygulama alanını bandaj veya diğer sargılarla kapatmayınız. Herhangi bir istenmeyen yan etkiyi doktora bildirin.

Bazı yaygın yan etkiler, uygulama yerinde yanma hissi, tahriş, kaşıntı ve kızarıklığı içerir. Bu yan etkiler daha uzun süre devam ederse lütfen doktorunuza danışınız. Tahrişe neden olabileceğinden gözlerde, ağızda veya burunda kullanmayınız. Kazara maruz kalma meydana gelirse, derhal bol su ile yıkayın.

Magnis Krem Yan Etkileri

Bu ilacın tüketilmesi nedeniyle oluşabilecek yan etkiler arasında kuruluk, terleme ve cilt kızarıklığı vardır. Ciltte kabarcıklanma, aşırı terleme ve ciltte kaşıntı, tahriş, hasar, papüller, alevlenme ve yanma hissi, bu ilacın içerisindeki bileşenlere bağlı olarak meydana gelebilecek olası yan etkilerin bir listesidir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir