Fusix Derma Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Fusix Derma krem ciltteki çeşitli enfeksiyonları tedavi eden ve gideren bir üründür. Peki Fusix Derma krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Bu krem sadece harici kullanım içindir ve doktorunuzun önerdiği şekilde kullanılmalıdır. Temiz ve kuru ellerle cildin sadece etkilenen bölgelerine ince bir ilaç tabakası uygulanmalıdır. Gözünüze, burnunuza, ağzınıza veya vajinanıza bulaşırsa suyla yıkayın. Belirtilerinizin düzelmesi birkaç gün ila hafta sürebilir ancak bu ilacı düzenli olarak kullanmaya devam etmelisiniz. İlacın daha etkili olması için tedavinin seyri tamamlanmalıdır. Durumunuz düzelmezse veya kötüleşirse, doktorunuzla konuşmalısınız.

Fusix Derma Krem ürün detayı: https://www.deva.com.tr/uploads/product_files/FUSIX_DERMA.pdf

Fusix Derma Krem Muadili

Bu kremin muadilleri arasında Fucibest Krem, Fucidin Krem, Fucidin Pomad, Fucidin Film Tablet, Fucidox Pomad, Fucidox Krem, Fucitec Pomad, Fucitec Krem, Fucitec Film Kaplı Tablet, Fusidas Krem, Fusinat Film Tablet, Fusix Derma Pomad, Fusix Derma Krem, Robisid Film Tablet, Stafine Pomad, Stafine Film Tablet, Stafine krem, Stafine Infüzyon İçin Toz ve Çözücü Içeren Flakon ve Tiremix Krem vardır.

Fusix Derma Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 19.33 liradır.

Fusix Derma Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem şiddetli iltihaplı cilt bozukluklarını (örneğin egzama) tedavi etmek için kullanılır, ancak genellikle geri çekilme sırasında geri tepme riski nedeniyle sedef hastalığının tedavisinde önlenir. Ayrıca bu krem enfekte yanık ve yaralar, impetigo, enfekte ekzema, follikülit, enfekte olan akne, apse, akne vulgaris, paronişya, sikozis barbae, hidrozadenit ve eritrazma gibi cilt rahatsızlıklarının iyileştirilmesi için uygulanır.

Fusix Derma Krem Faydaları

Fusidik aside duyarlı mikroorganizmaların, özellikle de Staphylococcus’un neden olduğu enfeksiyonların neden olduğu şiddetli olmayan, yüzeysel, yaygın olmayan, birincil deri enfeksiyonlarının tedavisi için bu ilaç uygulanır.

Topikal olarak uygulanan fusidik asit ile tedaviye yanıt vermesi beklenebilecek birincil deri enfeksiyonları arasında impetigo contagiosa, yüzeysel folikülit, skozis barbae, paronişi ve eritrazma vardır. Bunun dışında bu krem enfekte yanık ve yaralar, enfekte egzama, enfekte olan akne, apse, akne vulgaris, paronişya, sikozis barbae, hidrozadenit ve eritrazma gibi dermatolojik rahatsızlıkların giderilmesinde etkilidir.

Fusix Derma Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu kremin kullanımı ile bakteri direncinin oluştuğu bildirilmiştir. Tüm antibiyotiklerde olduğu gibi, uzun süreli veya tekrarlayan kullanım, antibiyotik direnci geliştirme riskini artırabilir.
  • Bu kremin etken maddesine ya da yardımcı maddelerine karşı alerjik reaksiyonunuz varsa bu ilacı kullanmayın.
  • Fusidik asit, özellikle Pseudomonas aeruginosa gibi duyarlı olmayan organizmaların neden olduğu enfeksiyonlarda kullanılmamalıdır.
  • Uzun süreli veya tekrarlayan kullanım, temas hassasiyeti geliştirme riskini artırabilir.
  • Yüzde bu krem ​​kullanıldığında, gözlerden kaçınmaya özen gösterilmelidir çünkü fusidik asit konjunktivada tahrişe neden olabilir.
  • Bu krem, lokal deri reaksiyonlarına örneğin kontakt dermatite neden olabilen butilhidroksianisol, setil alkol ve potasyum sorbat içerir. Butilhidroksiyanizol ayrıca gözlerde ve mukozada tahrişe neden olabilir.

Fusix Derma Krem Nasıl Kullanılır?

Bu ilaç sadece doktor tarafından reçete edildiği şekilde topikal kullanım içindir. Bu kremi uygulamadan önce ellerinizi suyla ve sabunla yıkayın. Etkilenen alanı belirtildiği gibi temizleyin ve kurulayın. Daha sonra cilde az miktarda ilaç uygulayın. Gereken tek şey ince bir tabaka halinde bu kremi sürmek ve hafifçe ovalamaktır. Doktorunuz tarafından belirtilmediği takdirde bu kremi uyguladığınız alanı sarmayın, kapatmayın ya da bandajlamayın. Bu kremi fazla miktarda kullanmayın, bunu daha sık uygulamayın veya belirtilenden daha uzun süre kullanmayın. Durumunuz daha hızlı düzelmez hatta yan etki olasılığını artabilir. Yüze uygularken bu kremi dikkatli kullanın. Gözlerin içine veya çevresine temastan kaçının.

Fusix Derma Krem Yan Etkileri

Bu ilacın en yaygın yan etkisi uygulama yerinde kaşıntı, kuruluk, kızarıklık ve yanma hissidir. Bunlar genellikle kendi kendine birkaç gün içinde geçer. Ciddi yan etkiler nadirdir. Kızarıklık,  kaşıntı, şişlik ve nefes darlığı gibi herhangi bir alerjik reaksiyon yaşarsanız doktora danışmalısınız.

Bu ilacı almadan önce, aynı hastalık veya başka hastalıklar için başka ilaçlar alıyorsanız veya yakın zamanda aldıysanız, doktorunuza söylemeniz önemlidir. Hamile ve emziren kadınlar bu ilacı uygun konsültasyon ve dikkatle almalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir