Huawei Y9 Prime 2019 Modeli Haziran Ayı Güvenlik Güncellemesi Alıyor

Huawei, Haziran ayı EMUI güvenlik güncellemesini bir dizi yeni özellik ile birlikte farklı akıllı telefon modellerine ulaştırıyor. Huawei Y9 Prime 2019 modeli de bu güncellemeyi alan modellerden biri. Marka, geçtiğimiz ay Smart Charge özelliği ile birlikte güvenlik yaması göndermişti. Bu güncellemeyi almayan kullanıcılar şimdi direkt olarak Haziran ayı güncellemesini yapabilecek. Daha iyi sistem güvenliği ve daha optimize bir sistem arayüzü için bu güncelleme önemli.

Yeni güvenlik güncellemesi ile birlikte Haziran 2020’de yayınlanan güvenlik yamaları cihaza gelmektedir. Bu yeni Haziran 2020 güvenlik güncellemesi, Huawei’nin akıllı telefon modelini güvenlik açıklarına karşı daha da korunaklı hale getirmektedir.

Yeni yamada 2 kritik ve 12 yüksek seviye güvenlik sorunu düzeltilmektedir. Aynı zamanda çeşitli hata düzeltmelerinin yanı sıra bazı özellikler konusunda da çeşitli iyileştirmeler bu güncellemede Huawei Y9 Prime 2019 cihazlarına sunulmaktadır.

Huawei Haziran 2020 güvenlik güncellemesi EMUI 10.0.0.230 (C675E6R4P2) sürüm numarası ile kullanıcılara gönderilmektedir. Bu güncellemenin dosya boyutu ise 112MB olarak belirtilmektedir.

Huawei, yeni EMUI güncellemesini ülkeye ve bölgelere göre farklı dosya boyutlarında gönderebilmektedir. Bu yüzden size gelen güncellemenin boyutu farklı olabilir. Aynı zamanda güncelleme toplu halde yayınlandığından dolayı sizin cihazınıza ulaşması biraz zaman alabilir.

Huawei Y9 Prime 2019 Modeli Haziran Ayı Güvenlik Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu güncellemeyi yapabilmeniz için tercih edebileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birincisi cihaz ayarlarından yazılım güncellemeleri bölümüne girmek. İkincisi ise HiCare uygulaması üzerinden bu güncellemeyi kurmak.

İlk yöntemden bahsetmek gerekirse. İlk önce cihaz ayarları ve buradan sistem güncellemeleri sekmesine giriyorsunuz. Ardından yazılım güncellemelerine girip “güncellemeleri kontrol et” seçeneğine tıklıyorsunuz ve burada güncelleme var ise güncelliyorsunuz.

İkinci yöntemde ise HiCare destek uygulamasını açıyorsunuz. Buradan hizmetler sekmesine girip güncelleme bölümüne tıklıyorsunuz. Yine burada da “güncellemeleri kontrol et” seçeneğini seçiyorsunuz. Eğer güncelle var ise onaylayıp buradan yeni güncellemeyi cihazınıza indirebilirsiniz.

“Huawei Y9 Prime 2019 Modeli Haziran Ayı Güvenlik Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir