Tiremix Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Tiremix krem genel olarak ciltteki çeşitli bakteriyel enfeksiyonları tedavi eden bir üründür. Peki Tiremix krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Tiremix Krem Fiyatı

Bu kremin şimdiki fiyatı 19.33 liradır.

Tiremix Krem Muadili

Bu kremin muadilleri arasında Fucibest Krem, Fusidas Krem, Fucidin Krem, Fucidin Pomad, Fucidin Film Tablet, Fucidox Pomad, Fucidox Krem, Fucitec Pomad, Fucitec Krem, Fucitec Film Kaplı Tablet ve Fusidas Krem vardır. Ayrıca Fusinat Film Tablet, Fusix Derma Pomad, Fusix Derma Krem, Robisid Film Tablet, Stafine Pomad, Stafine Film Tablet, Stafine Infüzyon İçin Toz ve Çözücü Içeren Flakon ve Stafine krem bu ilacın muadilleri arasında yer alır.

Tiremix Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem ciltteki iltihaplı yaralar, yanıklar, akneler, sivilceler, dolama, iltihaplı egzama, derideki ter bezlerinin iltihabı durumu (hidrozadenit), kıl kökü iltihabı, akne vulgaris, sakallarda görülen kıl kökü iltihabı olan sikozis barbae, impetigo, eritrazma gibi çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Bunun dışında apse, kıl dönmesi, içi irinle dolu sivilceler ve çıbanların iyileştirilmesi için kullanılır.

Tiremix Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem tek başına veya sistemik terapi ile birlikte, impetigo (sızıntılı, kabuklu ve şişmiş cilt yarası), enfekte dermatit (cilt ve lekelerin iltihabı), enfekte kesikler ve sıyrıklar ve tahriş ve bakteriyel konjunktivit ( gözü kaplayan zar) gibi cilt rahatsızlıkları tedavi eder. Bunun yanı sıra ciltteki iltihaplı yaralar, yanıklar, akneler, sivilceler, dolama, iltihaplı egzama, derideki ter bezlerinin iltihabı durumu (hidrozadenit), kıl kökü iltihabı, akne vulgaris, sakallarda görülen kıl kökü iltihabı olan sikozis barbae, impetigo, eritrazma, apse, kıl dönmesi, içi irinle dolu sivilceler ve çıbanların tedavisinde uygulanan bir üründür.

Tiremix Krem Sivilceye İyi Gelirmi?

Evet, bu krem sivilcelerin, aknelerin, akne vulgarisin ve irinli sivilcelerin tedavisinde kullanılır.

Tiremix Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  • Bu kremin etken maddesi fusidik asit, dar spektrumlu bir antibiyotiktir. Penisilin değildir, ancak penisilin antibiyotiklerine dirençli bazı bakterileri öldürebilir.
  • Bu krem, özellikle enfeksiyonun yalnızca küçük bir alanı kapladığı durumlarda, cilt enfeksiyonunu hızlı bir şekilde temizlemek için kullanılır. Bakteriyel enfeksiyonların neden olduğu sivilce ve lekelerin tedavisinde kullanılabilir. Ayak mantarı veya saçkıran gibi mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmaz. Kullanımıyla ilgili olarak daima doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız.
  • Yalnızca reçete ile alınabilir. Reçetesiz satılan bir ilaç değildir.
  • Bu kremin etken maddesine ya da yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayın.
  • Bu krem bir steroid değildir. Doktorun tavsiyesine göre impetigo, çıbanlar, sivilceler, akneler, iltihaplı yaralar ve uçuklar, bakteriyel enfeksiyon sonucu kızarıklık tedavisinde kullanılabilir. Herpes simplex, suçiçeği ve vaccinia gibi cildi etkileyen viral hastalıklarda kullanılmaz.
  • Sonuçları birkaç günlük Tiremix krem tedavisinden sonra görmelisiniz. Ancak tedavi edildiği rahatsızlığa (örneğin impetigo için bir tedavi süreci genel olarak yaklaşık yedi ila on gün sürer) ve diğer faktörlere (yaş, vücut ağırlığı, diğer tıbbi durumlar vb.) bağlıdır.
  • Her ilacın son kullanma tarihi vardır ve paketin üzerinde basılıdır.

Tiremix Krem Kullanım Şekli

Bu ilaç sadece harici kullanım içindir. Doktorunuzun önerdiği doz ve sürede kullanın. Kullanımdan önce talimatlar için etiketi kontrol edin. Etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın ve kremi uygulayın. Etkilenen bölge eller değilse, uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayın.

Tiremix Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında hormon dengesizliği, alerjik reaksiyon, çocuklarda ve gençlerde yavaş büyüme, uygulama yerinde tahriş, uygulama yerinde reaksiyon, bulanık görme, yanma hissi, kaşıntı, kuruluk, ağrı ve karıncalanma hissi vardır. Bu yan etkilerden herhangi birisini görürseniz hemen ilacı kullanmayı bırakın ve doktorunuza başvurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir