Fucitec Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Fucitec krem ciltteki mikropları ve cilt enfeksiyonlarını tedavi eden bir üründür. Peki Fucitec krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Fucitec Krem Nedir?

Fusidik asit içeren bu krem, stafilokokal bakteri adı verilen mikropların neden olduğu cilt enfeksiyonları için reçete edilir. Bu tür enfeksiyonlar arasında impetigo, enfekte kesikler ve sıyrıklar ve enfekte dermatit bulunur. Enfeksiyona neden olan mikropların büyümesini durdurarak çalışır. Bu kremin içinde bulunan sodyum fusidat, bir fusidik asit tuzudur ve aynı şekilde çalışır. Kullanmanız için bir merhem reçete edilmişse, bu adın içerik olarak verildiğini görebilirsiniz.

Bu krem, özellikle enfeksiyonun yalnızca küçük bir alanı kapladığı durumlarda, cilt enfeksiyonunu genellikle hızlı bir şekilde temizleyen antibakteriyel bir preparattır. Enfeksiyon daha yaygınsa, antibiyotik tabletleri veya sıvı ilaç gerekebilir.

Deri bölgesi enfekte olduğu kadar iltihaplıysa, doktorunuz fusidik asit ile hidrokortizon veya betametazon gibi bir anti-enflamatuar maddeyi birleştiren bir krem ​​yazabilir.

Fucitec Krem Muadili

Fucidin krem, Fucitec plus krem, Fucidin pomad, Fucidin H krem, Fucitec pomad, Balaban pomad, Tirecort krem, Fucicort krem, Stafine krem, Stafine H krem, Stafine cort krem, Stafine pomad, Belogent krem, Belogent merhem, Fusix dermacort krem, Furacin merhem, Fucibest krem, Tiremix krem, Fusidas krem, Bactroban krem, Bactroban pomad, Heksa deri merhemi, Mupiderm pomad, Dextrocin krem ve Terramycin deri merhemi bu ilacın muadilleridir.

Fucitec Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem, fusidik asit içerir. Bir tür antibiyotiktir. Bu krem, enfeksiyonlara neden olan mikropları (bakterileri) öldürerek çalışır. Bu krem, impetigo (iltihaplı, kabuklu ve şişmiş bir cilt yarası), enfekte dermatit (cildin iltihabı) ve lekeler, enfekte kesikler ve sıyrıklar gibi mikroplar (bakteriler) tarafından enfekte olduğu durumları tedavi etmek için kullanılır.

Fucitec Krem Ne İşe Yarar?

Fusidik asit, antibiyotikler olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir. Belirli bakteri türlerinin neden olduğu çeşitli cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu tür enfeksiyonlar impetigo ve yanıklara veya tahriş olmuş derideki ikincil enfeksiyonları (deri yaralandıktan sonra oluşan enfeksiyonlar) içerebilir.

Doktorunuz bu ilacı, bu ilaç bilgi makalelerinde bildirilenler dışındaki rahatsızlıklar için önermiş olabilir. Bunu doktorunuzla tartışmadıysanız veya bu ilacı neden aldığınızdan emin değilseniz, doktorunuzla konuşun. Doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayı bırakmayın.

Sizinle aynı semptomlara sahip olsalar bile, bu ilacı kimseye vermeyin. Kişilerin bu ilacı doktorları reçete etmediyse kullanmaları zararlı olabilir.

Bu antibiyotik içeren krem, impetigo ve enfekte dermatit gibi bakteriyel cilt enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Sebep olan mikroorganizmaların daha fazla büyümesini ve çoğalmasını durdurarak enfeksiyonun semptomlarını hafifletir.

Bu krem doktorunuzun önerdiği dozda ve sürede kullanılmalıdır. Bu ilaç yalnızca harici kullanım içindir ve ondan en iyi şekilde yararlanmak için düzenli olarak kullanılmalıdır. İhtiyaç duyduğunuzdan fazlasını kullanmayın çünkü sorunu daha hızlı düzeltmez ve bazı yan etkiler artabilir. Merhem uygulanmadan önce etkilenen bölge temiz ve kuru olmalıdır. Bu ilacı uygulamadan önce ve sonra ellerinizi iyice yıkamalısınız.

Bu ilacın yan etkileri olarak etkilenen bölgeye uygulamadan hemen sonra yanma hissi, cilt tahrişi, kaşıntı ve kızarıklığa neden olabilir. Ancak bunlar geçicidir ve genellikle kendiliğinden geçer. Çözülmezse veya daha uzun süre devam etmezse doktorunuzu bilgilendirin.

Gözlerinizle krem ​​veya merhemin doğrudan temasından kaçının. Doğrudan temas durumunda, gözlerinizi hemen suyla yıkayın ve acil tıbbi yardım isteyin. Tedavi edilen bölgeyi bir doktor tarafından belirtilmedikçe bandaj gibi hava geçirmez pansumanlarla kapatmayın çünkü bu yan etki riskini artırabilir. Hamileyseniz, hamile kalmayı planlıyorsanız veya emziriyorsanız doktorunuza söyleyin.

Fucitec Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Fusidik aside veya bu ilacın diğer bileşenlerinden herhangi birine alerjiniz varsa bu kremi kesinlikle kullanmayın. Bu kremi kullanmadan önce doktorunuzla, eczacınızla veya hemşirenizle konuşun.
  • Bu ilacı gözünüzün veya bir çocuğun gözlerinin yakınında kullanacaksanız özel dikkat gösterin.
  • Bu kremi uzun süre veya çok miktarda kullanırsanız, herhangi bir yan etkinin görülme olasılığını artırabilir. Ayrıca cildiniz bu ilaca daha duyarlı hale gelebilir.
  • Bu kremi kullanırken sigara içmeyin veya ateşin yakınına yaklaşmayın. Çünkü bu krem ciddi yanık riskini artırabilir. Bu ürünle temas eden kumaş (giysi, yatak takımı, pansuman gibi) daha kolay yanar ve ciddi bir yangın tehlikesi oluşturur. Giysileri ve yatak takımlarını yıkamak, ürün birikimini azaltabilir ancak tamamen ortadan kaldıramaz.
  • Başka ilaçlar alıyorsanız, yakın zamanda aldıysanız veya alma ihtimaliniz varsa doktorunuza, eczacınıza veya hemşirenize söyleyin.
  • Hamileyseniz veya emziriyorsanız, hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız veya bebek sahibi olmayı planlıyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışın. Bu ilacı kullanırken hamile kalırsanız doktorunuza söyleyin.
  • Bu kremi uzun süre veya çok miktarda kullanmamalısınız.

Fucitec Krem Nasıl Kullanılır?

Tedaviye başlamadan önce, paketin içinden üreticinin basılı bilgi broşürünü okuyun. Size verilen krem veya merhem markasının nasıl kullanılacağı hakkında size daha fazla bilgi verecek ve aynı zamanda yaşayabileceğiniz yan etkilerin tam bir listesini de sağlayacaktır.

Hazırlığı aynen doktorunuzun size söylediği gibi kullanın. Enfekte bölgeye ince bir tabaka krem sürün ve nazikçe ovalayın. Size aksi söylenmedikçe günde üç ila dört kez kullanın. Kullanmayı bitirdikten sonra ellerinizi iyice yıkamayı unutmayın. Ellerinizi tedavi etmek için kullanmıyorsanız, ellerinizi yıkayın.

Sadece doktorunuz size talimat verdiği sürece kullanın. Bir tedavi süreci genel olarak yaklaşık yedi gün sürer. Kremi veya merhemi on günden fazla kullanmamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir