Gyno Lomexin Krem Ne İşe Yarar?

Gyno Lomexin krem çeşitli mantar enfeksiyonlarını iyileştiren bir üründür. Peki Gyno Lomexin krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Gyno Lomexin Krem Nedir?

Bakteriyel vajinal enfeksiyonlar ve fungal yani vajinal mantar enfeksiyonları, vajinal lökorforlar (mikotik veya bakteri kökenli) ve vajinal trikomoniyaz gibi hastalıkların tedavisi için bu krem kullanılabilir.

Gyno Lomexin Krem Fiyatı

Bu kremin şimdiki fiyatı 18.41 liradır.

Gyno Lomexin Krem Eşdeğeri 

Enzofen vajinal krem, Enzofen ovül, Gyno-Fem vajinal yumuşak kapsül ve Gyno Lomexin ovül bu kremin eşdeğerleridir.

Gyno Lomexin Vajinal Krem Faydaları

Bu krem yaygın olarak candida albicans veya diğer mayalar veya mantarlarla (vajinal pamukçuk veya kandidiyaz olarak da bilinir) enfeksiyonun neden olduğu vajina (vajinit) iltihabının tedavisinde kullanılır.

Gyno Lomexin Krem Ne İçin Kullanılır?

Birçok kadında arada sırada vajinal pamukçuk hastalığı oluşur. Candida spp adı verilen bir maya mantarı enfeksiyonundan kaynaklanmaktadır. Pamukçuk vakalarının çoğuna candida albicans adı verilen maya neden olur ancak diğer candida türleri de vajinal pamukçuklara neden olabilir. Vajinal pamukçuk rahatsızlığının yaygın semptomları vajinanın dış tarafında kaşıntı, ağrı ve kızarıklık ve kalın, kremsi beyaz, kokusuz bir vajinal akıntıdır. Bu krem, enfeksiyona neden olan maya mantarını öldürerek çalışır.

Vajinal pamukçuk rahatsızlığını tedavi etmek için krem ​​ve vajinal kapsüller olmak üzere iki tür ilaç vardır. Krem, bir aplikatör kullanılarak vajinaya yerleştirilir. Vajinal kapsüller, vajinaya bir pesere benzer şekilde sokulur. Enfeksiyonu tedavi etmek için bu ürünlerden herhangi birine reçete edilebilir.

Gyno Lomexin Krem Ne İşe Yarar?

Bu jenerik ilaç dış anogenital kandidiyaz ve ulvovajinal kandidiyaz tedavisinde kullanılır. Bu ilaç, mikroskopik mantardan (pamukçuk, dermatofit, pityriasis versicolor) bazı cilt ve mukoza (mikoz) enfeksiyonlarının tedavisinde etkilidir. Bu krem vajinanın mantar enfeksiyonlarının iyileştirilmesinde kullanılır. Aynı zamanda vulva ve vajinal (pamukçuk) mantar enfeksiyonlarında kullanılır.

Gyno Lomexin Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremin aktif maddesine ya da bu kremin yardımcı maddelerine karşı herhangi bir alerjiniz varsa mutlaka bu kremi kullanmadan önce doktorunuza bildirin.
  • Başka bir maddeye karşı herhangi bir alerjiniz varsa bu kremi kullanmadan önce doktorunuza söyleyin.
  • Hamileyseniz bu kremi kullanmadan önce doktorunuza söyleyin.
  • On sekiz yaşın altındaysanız bu kremi kullanmadan önce doktorunuza söyleyin.
  • Başka ilaçlar kullanıyorsanız bu kremi kullanmadan önce doktorunuza söyleyin. İlaçlar, bitkisel ve tamamlayıcı ilaçlar gibi reçetesiz satın alabileceğiniz tüm ilaçları içerir.
  • Daha önce bir ilaca alerjik reaksiyon gösterdiyseniz bu kremi kullanmadan önce doktorunuza söyleyin.
  • Cinsel partnerinizde pamukçuk belirtileri varsa (penisin ağrı ve kızarıklığı, sünnet derisinin sıkılığı veya penisten gelen beyaz, kokusuz bir akıntı), yeniden enfekte olmanızı önlemek için antifungal bir kremle aynı anda tedavi edilmesi önemlidir.  Tavsiye için doktorunuza veya eczacınıza danışın.
  • Herhangi bir kaşıntı ve akıntı daha iyi olsa ve enfeksiyonun iyileşmiş gibi görünse bile, bu ilacı doktorunuzun belirttiği süre boyunca kullanmak önemlidir. Bu, enfeksiyonun tamamen tedavi edilmesini sağlamak ve böylece geri dönüş olasılığını azaltır.
  • Hamilelik ve emzirme döneminde bu ilacı kullanmanın güvenliği hakkında yeterli bilgi yoktur. Bu ilacı almadan önce potansiyel yararları ve riskleri tartmak için lütfen daima doktorunuza danışın.

Gyno Lomexin Krem Nasıl Sürülür?

Kremi üç gün boyunca günde iki kez (sabah ve akşam) kullanmanız istenecektir. Vajinaya beş gram miktarında krem yerleştirmek için verilen aplikatörü kullanın. Bunu yapmak için aplikatörü tüpe takın. Kremi dolana kadar aplikatöre sıkın. Aplikatörü tüpten çıkarın ve ardından aplikatörün krem dolgulu ucunu sizin için rahat olduğu kadar vajinaya yavaşça yerleştirin. Kremi vajinaya yerleştirmek için pistonu itin. Aplikatörü çıkarın ve bir sonraki dozunuz için hazır olan ılık su ve sabunla yıkayın.

Gyno Lomexin Krem Yan Etkileri

İlacı yerleştirdikten sonra vajinada hafif yanma hissi oluşabilir. Bu durum genellikle çabuk geçer. Ayrıca, uzun süreli kullanım alerjik reaksiyonların gelişmesine neden olabilir.

Herkes bu yan etkileri yaşamaz. Yukarıda listelenmeyen bazı yan etkiler olabilir. Yan etki hakkında endişeleriniz varsa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir