Çamaşırlar Makineden Neden Islak Çıkıyor? Makinede Su Kalmasının Nedenleri ve Çözümleri Nedir?

Yıkama programının sonunda çamaşır makineniz, mevcut güç ve kapasitesine uygun devir hızlarında çamaşırlarınızı sıkmaktadır. Bu sıkma işlemi esnasında makine içerisindeki su çamaşırları tekrar ıslatmaması için pompa motoru aracılığıyla dışarıya atılmaktadır. Bu şekilde çamaşır makinesinde yıkadığınız çamaşırlarınız, elde yıkamaya göre çok daha hızlı bir şekilde kurumakta ve su damlaması sorunları yaşatmamaktadır. Eğer çamaşır makinenizde çamaşır sulu/ıslak çıkıyor ve makine içerisinde su kaldığını görüyorsanız teknik bir sorun olduğu anlamına gelir. Böyle bir durumda mutlaka çamaşır makineniz için gerekli müdahaleleri yerine getirmek üzere profesyonel Kadıköy Arçelik Servisi hizmetlerimize başvuruda bulunmalısınız. Çamaşır makinenizin sıkma yani yıkama programının sona ermesinden sonra içerisinde su kalması sorununa birden fazla arıza neden olabilmektedir.

Çamaşır Makinesinde Yıkama Sonrası Neden Su Kalır?

Çamaşır makinenizde yıkama sonrasında su kalması sorunu bir arızaya işaret edebileceği gibi tamamen doğal bir durumda olabilir. Çünkü kullandığınız çamaşır makinesi modeline göre yıkama programlarında yıkama sonrası sıkma yapmama özelliği bulunabilir. Bunun dışında özel olarak yıkama sonrası sıkma yapmamasını seçmiş olabilirsiniz. Böyle bir durumda özel sıkma yaptırabilir mevcut makine içerisindeki çamaşırlarınızın sıkılmasını sağlayabilirsiniz. Sonraki yıkamalarınızda da sıkma özelliğini kapatmadığınızdan emin olarak kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Eğer makinenizin teknik bir parçasındaki arızasına bağlı böyle bir sorunla karşı karşıya kaldıysanız mutlaka profesyonel Sultanbeyli Arçelik Servisiuzman teknikerlerimiz tarafından gerekli kontrollerin sağlanması gerekmektedir.

Çamaşır Makinesi Pompa Motoru Arızası Nasıl Çözülür?

Çamaşır makinenizin yıkama sonrası sıkma yapmaması ve kazan içerisinde su bırakmasının en önemli nedenlerinin başında pompa motoru arızası gelmektedir. Ancak pompa motoru arızasından önce makinenizin su tahliye filtresi ile su tahliye hortumunda herhangi bir tıkanıklık olup, olmadığını da kontrol etmelisiniz. Bunun için makinenizin ön panelinde bulunan alt kısımdaki kapağı sökerek, saat yönünün tersinde filtre kapağını çevirerek, sökmelisiniz. Eğer takılı kalan bir yabancı cisim mevcutsa, temizleyerek, kazanda yıkama sonrası su kalma sorununu çözebilirsiniz. Aynı işlemi makinenizin altından ve arkasından geçen su tahliye hortumu içinde yapmalısınız. Bunu yapmanıza rağmen çözüm sağlayamadıysanız, makinenizin pompa motoru bozulmuş demektedir. Pompa motoru arızasında mevcut motor sökülerek, yerine yenisinin takılması gerekli olduğundan profesyonel Ümraniye Arçelik Servisi hizmetlerinden teknik destek almanız gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir