Redmi G Gaming Laptop Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Xiaomi, dizüstü bilgisayar sektörüne Mi Notebook modelleriyle giriş yaptı. Ardından 2018 yılının başlarında Mi Gaming Notebook modelleri ile oyun odaklı ürünler piyasaya sürdü. Şimdi ise Redmi alt markası ile birlikte yeni dizüstü bilgisayar modellerini daha ulaşılabilir bir fiyat ile sunmayı hedefliyor. Şirket bu doğrultuda oyun odaklı Redmi G Gaming Laptop modelini tanıttı.

Redmi markasının ilk oyun odaklı dizüstü bilgisayar modeli, şık tasarımı ve güçlü donanım özellikleri ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkıyor. Yüksek yenileme hızına sahip ekranı, Intel’in yeni nesil işlemcisi ve Nvidia’nın harici ekran kartı ile birlikte gelen Redmi G Gaming modelini bu yazımızda tüm özellikleri ve fiyatı ile sizlere sunacağız.

Redmi G Gaming Laptop Tasarımı

Redmi’nin ilk oyun dizüstü bilgisayar modeli, arka bölümde RedmiBook modellerinin aksine daha agresif bir tasarım anlayışı içeriyor. Cihazın arka bölümü cyberpunk benzeri metal bir zırh gibi görünüyor. Bu noktada şirket daha iyi bir soğutma sunabilmek için özel materyaller tercih etmiş durumda.

Redmi G oyun bilgisayarı, 144Hz yenileme hızına sahip ve 16,1 inç boyutunda bir ekran ile karşımıza çıkıyor. Ancak bu ekran deneyimi sadece üst seviye özelliklere sahip olan iki modelde sunuluyor. Daha düşük özelliklere sahip olan temel modelde ise karşımıza 60Hz yenileme hızına sahip standart ekran çıkıyor. Tüm modellerin ekranı 1920 x 1080p çözünürlüğündedir.

Bu modellerin ekranı 178 derece görüş açışı sunabilir. Bununla birlikte 300 nite kadar parlaklık sunabilen ekran %100 sRGB renk gamını da desteklemektedir. Redmi’nin yeni dizüstü bilgisayarında ince ekran çerçeveleri bulunuyor. Ancak cihazın alt çerçevesinin bu durumdan biraz daha farklı olarak kalın olduğunu söyleyebiliriz.

Redmi G Gaming Laptop Özellikleri

Redmi G modeli, üç farklı varyantta satışa sunuluyor. Temel varyant olarak isimlendirilen model 10. nesil Intel Core i5-10200H işlemci ve NVIDIA GeForce GTX 1650 ekran kartı ile geliyor. Orta özelliklere sahip olan model, 10. nesil Intel Core i5-10300H işlemci ve NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti ekran kartı ile karşımıza çıkıyor. Cihazın en üst seviye özelliklere sahip olan üst varyantı ise 10. nesil Intel Core i7-10750H işlemci ve NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti ekran kartı ile gelmektedir.

Cihazın üç farklı varyantı da aynı bellek kapasitesi ile geliyor. Üç varyantta da 16GB 2933MHz DDR4 RAM ve 512GB SSD depolama bulunuyor. Redmi, yeni oyun odaklı dizüstü bilgisayar modelini “G Box” yazılımı ile birlikte Windows 10 işletim sistemi ön yüklü olarak gönderiyor. Bu yazılım sayesinde CPU ve GPU sıcaklıklarını kolay bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz.

Özellikle “oyun odaklı” olarak vurguladığımız model, bu duruma uygun olarak altı kat soğutma sistemi ile donatılmış durumda. Cihazın içerisinde ısı dağıtımı için çift taraflı hava girişi, çift fan ve dört adet fan çıkışı bulunuyor. Aynı zamanda üç bağımsız bakır boru da cihazın içerisinde kendisine yer buluyor. Redmi G modeli; 2x USB 3.2 Gen 2, 1x USB 2.0, 1x USB Type-C, 1x Mini DP 1.4, 1x HDMI 2.0, 1x 3.5mm kulaklık jakı, 1x Gigabit RE45 bağlantı noktası ve bir güç girişi ile donatılmıştır.

Güç girişi dahil olmak üzere bazı bağlantı noktaları arka bölümde yer alıyor. Cihazda 180W’a kadar şarj desteğine sahip olan 55Wh kapasiteli bir batarya bulunuyor. Cihaz aynı zamanda Wi-Fi 6 (802.11 ax) ve Bluetooth 5.1 dahil olmak üzere çeşitli bağlantı teknolojilerini desteklemektedir. Laptop modelinde yer alan USB Type-C girişi ile birlikte akıllı telefonunuzu 15W hızında şarj edebiliyorsunuz.

Redmi G Gaming Laptop Fiyatı

  • Temel Varyant – 10. nesil Intel Core i5-10200H + NVIDIA GeForce GTX 1650: $763
  • Orta Varyant – 10. nesil Intel Core i5-10300H + NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti: $907
  • Üst Varyant – 10. nesil Intel Core i7-10750H + NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti: $1.007

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir