Bengay Krem Nedir? Bengay Krem Nasıl Kullanılır?

Bengay krem tüm evlerdeki ecza dolabında bulunması gereken bir üründür. Peki Bengay krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Bengay Kremi Nedir?

Bu krem cilt üzerinde kullanılan incinmeler, burkulmalar, artrit, morarma veya sırt ağrılarının neden olduğu kas veya eklem ağrısının geçici olarak rahatlatılmasını sağlayan bir üründür. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Bengay Krem Muadili 

Bu kremin muadilleri arasında Algesal pomad, Algesal Suractive pomad, Capsigel pomad, Jelgo jel, Kamfolin pomad, Prepagel jel, Reparil jel ve Rumasin pomad bulunur.

Bengay Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem kas tutulmaları, kas gerginlikleri, omuz tutulması, boyun tutulması, bel tutulması, boyun ağrıları, bel ağrıları, incinmeler, kasılmalar, morarmalar ve burkulmalar için kullanılır. Bu krem doğrudan etkilenen bölgeye emilir ve hızlı çalışmaya başlar. Lokalize tedaviyi yalnızca etkilenen bölgede yoğunlaştırmanıza olanak tanır. Etki hızı, içeriklerin kan dolaşımından geçmesi gerekmez ve doğrudan etkilenen bölgeye emilir ve etkili bir rahatlama sağlar. Etkilenen bölgede kızarıklık varsa veya ağrınızı gidermekle ilgili sorularınız varsa, kullanmadan önce lütfen bir doktorla görüşün.

Bengay Kremi Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 12.84 TL’dir.

Bengay Kremi Ne İşe Yarar?

Ağrı ve kasılmalardan güçlü bir şekilde kurtulmak için bu kremi kullanabilirsiniz. Diğer Bengay ürünlerinden daha fazla ağrı giderici bileşen içeren bu yağlı olmayan topikal krem, küçük artrit, sırt ağrısı, kas ve eklem ağrısından ağrı kesici sağlar. Krem kafur, mentol ve metil salisilat ile formüle edilmiştir. Derin, nüfuz eden ağrı kesici için analjeziği cilde uygulayan topikal ağrıyı masaj yapın. Bu yağlı olmayan krem, uygun uygulama için bir tüp içinde gelir. Bengay, hekim tarafından önerilen bir topikal analjeziktir.

Küçük kas ağrılarını ve eklem ağrısını hafifletmek için yağlı olmayan topikal ağrı kesici kremdir. Topikal analjezik, ultra güçlü rahatlama için üç ağrı giderici bileşen içerir. Krem, artrit ağrılarını gidermek ve diğer küçük ağrıları, burkulmaları ve çürükleri yatıştırmak için derinlemesine nüfuz eder. Topikal krem, diğer Bengay ürünlerinden daha fazla ağrı giderici bileşenler içerir. 

Bengay Krem Faydaları

Bu krem metil salisilat, mentol ve kafur üç aktif bileşen içerir. En güçlü bu krem formülasyonu olarak kabul edilir ve sırt ağrısı, artrit, burkulma, incinme ve morlukları tedavi etmek için kullanılır.

Bengay Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gereken Noktalar

 • Yalnızca harici kullanım içindir.
 • Bu kremi açık yaralarda veya hasarlı ciltte kullanmayın.
 • Bu kremi ısıtma yastığı ile kullanmayın.
 • Bu kremi, artrit benzeri rahatsızlıkları olan on iki yaşın altındaki bir çocukta kullanmayın.
 • Etkilenen bölgede kızarıklık varsa kullanmadan önce bir doktora danışın.
 • Bu ürünü kullanırken gözlerle veya mukoza zarlarıyla temastan kaçının.
 • Bu kremi kullandığınız bölgeyi sıkıca sarmayın.
 • Bu kremi kullanırken durumunuz kötüleşir veya semptomlar yedi günden fazla sürerse bu kremi kullanmayı bırakın.
 • Semptomlar birkaç gün içinde geçerse ve tekrar ortaya çıkarsa bu kremi kullanmayı bırakın.
 • Aşırı cilt tahrişi meydana gelirse bu kremi kullanmayı bırakın.
 • Kazara yutulmasını önlemek için çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Yutulursa, tıbbi yardım alın.
 • Herhangi bir alerjiniz varsa (özellikle aspirin veya diğer salisilatlara karşı) veya ciddi bir tıbbi durumunuz varsa, bir doktora veya eczacıya bu kremi kullanımı hakkında danışın.
 • Bu kremin doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Bu ilacı kullanırken hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza söyleyin.
 • Metil salisilat topikalinin anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Bir bebeği emziriyorsanız, metil salisilat topikalini göğüs bölgenize uygulamayın.
 • Bu ilacı on iki yaşından küçük bir çocukta tıbbi tavsiye almadan kullanmayın.
 • Deriyi kıyafetle kapatabilirsiniz. Bu ilacı gözlerinize almaktan kaçının. Bu olursa suyla durulayın.
 • Ayrıca bu ilacı, vücudunuzun hassas bölgelerine temas eden kontakt lensler, takma dişler ve diğer maddeler üzerinde kullanmaktan kaçının.
 • Banyodan veya tıraştan hemen sonra metil salisilat uygulamaktan kaçının. Bu ilacı yeni tıraş edilmiş cilt bölgelerinde kullanmak ciddi cilt tahrişine neden olabilir.
 • Bu ilacı yedi gün kullandıktan sonra ağrınız düzelmiyorsa veya belirtileriniz kötüleşirse veya iyileşirse doktorunuzu arayın ve birkaç gün içinde tekrar gelin.
 • Bu ilacı, çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı bir yerde, nem ve ısıdan uzakta oda sıcaklığında saklayın.

Bengay Agri Kremi Nasıl Kullanılır?

Etikette belirtildiği gibi veya doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Daha büyük veya daha küçük miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın. Bu kremi uygulamadan önce cildinizin temiz ve kuru olmasını sağlayın.

Metil salisilatı açık yaralara veya güneş yanığı, rüzgarda yanan, kuru, çatlamış veya başka şekilde tahriş olmuş cilde uygulamayın.

Bu kremi kullanırken etkilenen bölgeye ince bir tabaka uygulayın ve tamamen emilene kadar hafifçe ovalayın. Bu kremi günde dört defaya kadar veya ilaç etiketinde belirtildiği şekilde kullanılabilir.

Bu kremi uyguladıktan hemen sonra ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Bu bölgelerdeki ağrıyı tedavi etmek için ilacı ellerinize veya parmaklarınıza uyguladıysanız, ellerinizi yıkamadan önce en az otuz dakika bekleyin.

İlacı uygularken parmaklarınıza bulaşmasını önlemek için ilacı uygulamak için lastik bir eldiven, parmak yatağı, pamuk top veya temiz bir mendil kullanabilirsiniz. Metil salisilat uygulandığı her yerde soğuk veya yanma hissine neden olabilir. Bu his genellikle hafiftir ve zamanla yavaş yavaş azalmalıdır.

Yanma hissi ağrılıysa veya önemli rahatsızlığa neden oluyorsa, tedavi edilen cilt bölgesini sabun ve soğuk suyla yıkayın. Şiddetli yanma, ağrı, şişme veya su toplamanız varsa hemen tıbbi yardım alın. Tedavi edilen cildi yanma hissini artırabilecek bir bandaj veya ısıtma pedi ile örtmeyin. 

Bengay Krem Yan Etkileri

Kurdeşen, nefes almada zorluk, yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi gibi alerjik reaksiyon belirtilerinden herhangi birine sahipseniz acil tıbbi yardım alın.

Bu ilacı uyguladığınız deride şiddetli yanma, ağrı, şişme veya kabarma varsa hemen etkilenen bölgeyi yıkayın ve hemen tıbbi yardım alın.

Daha az ciddi yan etkiler, hafif bir soğuk algınlığı veya yanma hissini içerebilir. Bu, yan etkilerin tam listesi değildir ve diğerleri ortaya çıkabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye almak için doktorunuzu arayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir