Xiaomi CEO’su Lei Jun, Favori Akıllı Telefon Modellerini Paylaştı

Genellikle Xiaomi ile ilgili haberlerin çoğu şirketin yeni akıllı telefonu ile ilgili ortaya çıkan bazı sızıntılarla veya resmi tanıtım etkinlikleri ile ilgili olur. Ancak bu sefer Xiaomi ile ilgili ilginç bir haberimiz var. Xiaomi CEO’su Lei Jun, yeni bir ürünle alakalı duyuru yapmak yerine üç favori akıllı telefon modelinin listesini paylaştı.

Xiaomi’nin başkanı ve CEO’su olan Lei Jun, Mi MIX 2 modelini ev sevdiği ürün olarak listenin tepesine yerleştirmiş durumda. Lei Jun, bu cihazın özel bir seramik gövdeyle geldiğine dikkat çekiyor. Bunun yanında cihazın seramik tasarıma sahip olan dünyanın ilk amiral gemisi model olduğunu belirtiyor.

Bu cihazın en sevdiği akıllı telefon modeli olmasının nedeni ise cihazın üretim sürecinin zorlu olmasıdır. Mi MIX 2 üretilirken her bir modelde kullanılan seramik parçanın yedi gün boyunca 1400 santigrat derecelik bir süreçten geçtiği belirtiliyor. Ayrıca cihazın tasarım detaylarına dikkat çekiliyor.

Lei Jun’un listesindeki ikinci sırada ise Xiaomi Mi 6 Bright Silver Discovery Edition modeli yer almaktadır. Bu cihazı onun için özel kılan detay ise cihazın arka bölümünde kullanılan cam panelin görüntüsü ve bu panelin bir ayna olarak kullanılabilmesidir. Parlak ve paslanmaz çelik çerçeve de yine akıllı telefona mükemmel bir görünüm ve his katan detaylardandır.

Lei Jun, üçüncü sıraya ise şirketin dünya çapında piyasaya sürdüğü ilk üst seviye amiral gemisi model olan Mi 10 Pro‘yu yerleştirmiş durumda. Şirketin CEO’su, Xiaomi’nin bu modeller maliyeti azaltmak için herhangi bir çaba sarf etmek yerine üst düzey bir akıllı telefon arayanlar için en iyi kaliteyi sağlamaya odaklandıklarını belirtiyor.

“Xiaomi CEO’su Lei Jun, Favori Akıllı Telefon Modellerini Paylaştı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir