Vivo Y20 Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Vivo, bugün iki yeni akıllı telefon modeli tanıttı. Bu modellerden biri Vivo Y20i, diğeri ise bu yazımızda detaylı olarak bahsedeceğimiz Vivo Y20. Her iki model de aslında birbirinin aynısı. Sadece RAM miktarı ve renk seçenekleri konusunda farklılar. Şirketin yeni Y20 modeli, gücünü Qualcomm Snapdragon 460 yonga setinden alırken, 18W hızlı şarj desteğine sahip 5.000mAh kapasiteli büyük bir batarya ile geliyor.

Vivo Y20 Teknik Özellikleri

Tüm teknik özellikleri ile karşımıza çıkan Vivo Y20 modelini bu yazımızda farklı başlıklar altında detaylıca inceleyeceğiz.

Tasarım Özellikleri

Akıllı telefon, üstte ve yanda ince çerçevelere sahip bir ekran ile geliyor. Alt bölümünde diğerlerine göre daha kalın çerçeveye sahip olan bu ekranda, ön kamera sensörüne de ev sahipliği yapan bir su damlası çentiği bulunuyor. Cihazın arka tarafında ise sol üst bölüme dikey olarak yerleştirilmiş bir kamera modülü yer alıyor. Bu modül içerisinde üçlü kamera kurulumunun yanı sıra bir de LED flaş bulunuyor.

Cihazın arkasında kamera modülü ve logo dışında herhangi bir şey yer almazken yan tarafta fiziksel parmak izi okuyucu bulunuyor. Vivo, yeni akıllı telefon modelini Obsidiyen Siyahı ve Şafak Beyazı olmak üzere iki farklı özel renk seçeneği ile satışa sunuyor. Bununla birlikte 3,5mm kulaklık girişine sahip olan cihazda bağlantı noktası olarak ise microUSB 2.0 girişi bulunuyor.

Ekran Özellikleri

Vivo Y20 modeli 6,51 inç boyutunda ve 720 x 1600 piksel çözünürlüğünde IPS LCD ekran ile geliyor. Bu ekranın en/boy oranı 20:9 olarak belirtilerken inç başına piksel yoğunluğu ise 270ppi değerindedir. Aynı zamanda cihazın ekran/gövde oranı %81,6 seviyesindedir.

Kamera Özellikleri

Akıllı telefonun ekranında su damlası çentiği olduğunu söylemiştik. Vivo, bu çentik içerisinde özçekimler için bir kamera sensörü sunuyor. Bu kamera sensörü 8MP geniş açılı olarak karşımıza çıkıyor. Cihazın ön kamerası ile 1080p 30fps videolar çekebiliyorsunuz.

Vivo Y20’nin arka bölümünde ise dikey olarak konumlandırılmış ve üç adet kamera sensörü içeren bir kamera modülü bulunuyor. Bu üçlü kurulum 13MP geniş açılı ana kamera, 2MP makro kamera ve 2MP derinlik algılayıcı sensör olarak sunuluyor. LED flaşın eşlik ettiği ve HDR desteğine sahip olan ana kamera ile 1080p 30fps videolar kaydedebiliyorsunuz.

Batarya Özellikleri

Akıllı telefonda 5.000mAh kapasiteli oldukça büyük bir batarya bulunuyor. Vivo, bu büyük bataryayı da göz önünde bulundurarak yeni modelinde hızlı şarj desteği de sunuyor. Akıllı telefonda 18W hızlı şarj desteği bulunuyor.

Donanım Özellikleri

Vivo’nun yeni modeli gücünü Qualcomm Snapdragon 460 yonga setinden alıyor. Bu yonga setine 4GB RAM eşlik ederken depolama konusunda ise cihazda 64GB dahili depolama alanı sunuluyor. Akıllı telefonda bulunan microSD kart yuvası sayesinde bu depolama alanını genişletebiliyorsunuz. Ayrıca cihaz kutusundan Android 10 tabanlı Funtouch 10.5 ara yüzü ile birlikte çıkıyor.

İşte Vivo Y20 Özellikleri:

 • Ekran: 6,51 inç, 720 x 1600p, IPS LCD
 • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 460
 • RAM: 4GB
 • Depolama: 64GB
 • Ön Kamera: 8MP
 • Arka Kamera: 13MP ana kamera, 2MP makro kamera, 2MP derinlik algılayıcı sensör
 • Batarya: 5.000mAh, 18W hızlı şarj
 • Boyutlar: 164,4 x 76,3 x 8,4 mm 
 • Ağırlık: 192,3 g
 • İşletim Sistemi: Android 10 tabanlı Funtouch 10.5
 • Renkler: Obsidiyen Siyahı, Şafak Beyazı

İşte Vivo Y20 Fiyatı:

 • 4GB RAM + 64GB dahili depolama: $175

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir