POCO F1 İçin Android 10 Güncellemesi Yayınlandı

Uzun zamandır beklenen POCO F1 için Android 10 güncellemesi sonunda yayınlandı! Xiaomi nihayet Android 10 güncellemesi ile birlikte MIUI 11 arayüzünü POCO F1 kullanıcılarına sundu. Yenü güncelleme MIUI v11.0.6.0.QEJMIXM adıyla geliyor ve bunun yanında cihaz için Şubat 2020 Android güvenlik yamasını da beraberinde getiriyor.

POCO F1, 2018 yılında Xiaomi tarafından amiral katili bir akıllı telefon olarak piyasaya sürüldü. Cihaz, Snapdragon 845 yonga setini de içeren güçlü donanımlar ile birlikte geliyor. Akıllı telefon satışa çıktığında kutudan Android 8.1 tabanlı MIUI 9 arayüzü ile birlikte çıkıyordu. Cihaz daha sonra geçen yıl Android 9’a yükseltildi. Ocak 2020’de Xiaomi, bu model için Android 10 tabanlı MIUI11’i sunmak istedi ancak yazılımdaki birkaç hatadan dolayı bu süreç durduruldu.

POCO F1 için Android 10 güncellemesinin boyutu 1.9GB ve 375MB boyutundaki Şubat 2020 güvenlik yaması da bunun yanında geliyor. Değişiklik günlüğünde bize pek bir şey bildirilmemiş ancak şirketin önceki sürümde tespit edilen hataları düzelttiğini umuyoruz.

Android 10 güncellemesi ve MIUI 11 arayüzü birçok değişiklik getiren büyük bir güncellemedir. Görsel yönlerde gelişmeleri sunuyor, biraz daha yumuşak simgeler, sistem genelinde karanlık mod, yeni Mi Lan Pro sistem yazı tipi ve geliştirilmiş her zaman açık ekran işlevselliğini getiriyor.

MIUI 11, tamamen yeni dinamik doğal ses efektleri ve alarmları ile birlikte gelişmiş bir ses deneyimi sunuyor. Xiaomi ayrıca uçaktan demiryoluna ve otobüse kadar çeşitli ulaşım araçları için bilet rezervasyonu yapmanıza yardımcı olacak yeni Mi Go Travel paketini duyurdu. Güncelleme ayrıca gelişmiş bir para birimi dönüştürücü ve aşırı güç tasarrufu sağlayan bir mod getiriyor.

Bu haber hakkındaki düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir