Samsung’un Galaxy Fold 2 Modeline Ait Bazı Özellikler Sızdırıldı

Samsung‘un bir sonraki katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold 2 modeline ait olduğu iddia edilen bazı özellikler online olarak sızdırıldı. Bu sızıntı, Display Supply Chain Consultants analisti Ross Young tarafından geliyor. Young’un tweetine göre Galaxy Fold 2 açıldığı zaman 2213 x 1689 piksel çözünürlüğe sahip 7.59 inç Dynamic AMOLED ekrana sahip olacak. Ayrıca bu ekranın 120Hz tazeleme oranına sahip olabileceği söyleniyor.

Ön taraftaki ekrana baktığımızda ise 60Hz tazeleme hızına sahip, 2267 x 819 piksel çözünürlüğünde 6.23 inç boyutunda bir ekran göreceğiz. Söylentilerin aksine ön kameranın bir ekran deliğine içerisine yerleştirilmesi bekleniyor. Young, ekran altı kamera teknolojisinin henüz cihazlara entegre edilmek üzere hazır olmadığını belirtiyor.

Galaxy Fold 2’de tıpki Galaxy Z Flip modelinde olduğu gibi ultra ince cam teknolojisi kullanılacak. Samsung’un çizilmelere karşı daha iyi direnç gösteren ve S-Pen desteğine sahip gelişmiş bir plastik katman kullanması bekleniyor. Yanlış duymadınız Samsung, Note serisinde olduğu gibi Fold 2 modelinde S-Pen için destek sunacak.

XDA’dan Max Weinbach’ın kaynaklarına göre Galaxy Fold 2, 4G ve 5G olmak üzere iki farklı varyanta sahip olacak. Yeni katlanabilir modelde Qualcomm’un Snapdragon 865 veya 865+ yonga setinin kullanılacağı düşünülüyor. Ayrıca cihazda depolama alanı konusunda 256GB ve 512GB olarak seçenekler olabilir.

Daha önceki söylentiler cihazda Mars Green ve Astro Blue gibi farklı renk seçeneklerinin de olacağını söylüyordu. Ross Young, Fold 2’nin fiyatına ve tanıtım tarihine dair bilgilerin önümüzdeki hafta açıklanacağını söyledi.

Sızıntılarda yer alan bilgilere göre yeni modelin 25W hızlı şarj destekli, 4.500mAh veya 5.000mAh kapasiteli bir batarya ile gelmesi muhtemeldir. Ayrıca ters kablosuz şarj hızının da 9W’a yükseltileceği söyleniyor. Tüm bu bilgiler sadece iddia ve tahminlerden ibarettir, bu yüzden Samsung tarafından yapılacak resmi bir açıklamayı beklemek en mantıklı seçenek olacaktır.

“Samsung’un Galaxy Fold 2 Modeline Ait Bazı Özellikler Sızdırıldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir