Google’ın Pixel 4a Modeli Geekbench Testinde Ortaya Çıktı

Google yeni cihazlarını tanıtmadan önce kod adları kullanmayı pek seviyor. Şimdi de Google’ın yeni modeli “Sunfish” kod adı ile Geekbench veritabanında karşımıza çıktı. Google’ın sunfish olarak adlandırdığı akıllı telefonunun Pixel 4a modeli olduğu tahmin ediliyor.

Akıllı telefon Geekbench V4 testine tabi tutuldu ve birkaç özelliği ile birlikte listelendi. Pixel 4A, Android 10 işletim sistemi ile kutudan çıkacak. Ayrıca 6G RAM ile sunulacak. Bu RAM’e ek olarak Qualcomm’un 8 çekirdekli işlemcisi kullanılacak. Kullanılacak olan bu işlemcinin Snapdragon 730 olduğu söyleniyor. Bunun nedeni ise test skorunun bu yonga setine ait olan Redmi K20 gibi modellerle benzer olmasıdır.

Geekbench testinde bu detaylar verilmemiş olsa da cihazın ekranının sol üst köşesinde bir kamera deliğinin olacağını biliyoruz. Aynı zamanda delikli olan bu ekran 5.81 inç boyutunda ve OLED olarak gelecek. Ekran 1080 x 2340 piksel FullHD+ çözünürlük ile karşımıza çıkacak.

Batarya ve şarj konusuna gelelim. Pixel 4a’nın 3.080mAh kapasiteli batarya ile geleceği belirtiliyor. Bu bataryaya ek olarak hızlı şarj konusunda ise 18W desteğinin olacağı söyleniyor.

Akıllı telefonun ön tarafındaki ekran deliğinde 8MP özçekim kamerası yer alırken arka tarafında ise 12MP sensöre ek bir de LED flaş bulunuyor. Yine arka tarafta bir de fiziksel parmak izi okuyucusu karşımıza çıkıyor. Cihazın alt bölümünde ise 3.5mm kulaklık girişine ek olarak USB Type-C bağlantı noktası bulunuyor.

Akıllı telefon büyük olasılıkla 64GB ve 128GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği ile sunulacak. Renk seçeneği olarak ise muhtemelen siyah, beyaz ve mavi renkleri olacak. Cihazın fiyatının $399 olması beklenirken tanıtım tarihinin ise 22 Mayıs olacağı düşünülüyor.

“Google’ın Pixel 4a Modeli Geekbench Testinde Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir