Honor X10 Modeli, Grafen Soğutma Sistemi İle Birlikte Gelecek

Honor tarafından George Zhao, 20 Mayıs tarihinde Honor X10 modelinin piyasaya sürüleceğini doğruladı. Şirketin günlük tanıtım görselleri paylaşacağı belirtildi ancak henüz bu paylaşımlara başlamadılar. Şirket tarafında henüz bu tanıtımlar yayınlanmasa da bundan önce Honor X10 modeli ile birlikte gelecek olan soğutma sistemi gösteren bir 3D CAD görseli ortaya çıkmış durumda.

Çok yakında tanıtılacak olan Honor X10 modeliyle ilgili pek çok özellik zaten şimdiden belli olmuş durumda. Digital Chat Station tarafından Weibo’da paylaşılan görseller, akıllı telefon modelinin grafen soğutma sistemine sahip olacağını ortaya koyuyor. Hatta bu soğutma teknolojisinin Huawei Mate serisindekine benzer bir şekilde kullanılabileceği söyleniyor.

Honor’un X10 modelinin Huawei tarafından piyasaya sürülen en ucuz 5G bağlantı destekli cihaz olması bekleniyor. 5G desteğine sahip cihazlar genel olarak diğerlerine göre daha fazla ısınır ve daha fazla pil tüketir. Bundan dolayı, grafen bazlı bir soğutma sisteminin kullanılması, akıllı telefonun genel termal performasında oldukça etkili sonuçlar verebilir.

Honor X10’un bildiğimiz teknik özelliklerinden de biraz bahsedelim. Akıllı telefonun 6.63 inç boyutunda FullHD+ çözünürlükte bir LCD ekrana sahip olacağını biliyoruz. Ön kamera ise pop-up çözümü sayesinde saklanıyor ve burada 16MP’lik bir özçekim kamerası sunuluyor.

Cihazın arkasında ise üçlü kamera kurulumu bulunuyor. Bu üçlü modül 40MP birincil kamera, 8MP ultra geniş açılı kamera ve 2MP’lik yardımcı kamera ile geliyor.

4.200mAh kapasiteli bataryaya sahip olan cihazda 22.5W hızlı şarj desteği ve USB Type-C bağlantı noktası bulunuyor. Akıllı telefonda Kirin 820 5G yonga setinin bulunacağı söyleniyor. Bu yonga setine ek olarak 8GB RAM ve 256GB dahili depolama alanı yer alacak.

“Honor X10 Modeli, Grafen Soğutma Sistemi İle Birlikte Gelecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir