Nimes Combo Jel Ne İşe Yarar?

Nimes Combo jel genel olarak kas rahatsızlıklarını, omurga ve iskelet sistemi hastalıklarını iyileştiren bir ilaçtır. Peki Nimes Combo jel nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Nimes Combo Jel Nedir?

Eklem dışı romatizmal bozukluklar ve yumuşak doku yaralanmaları dahil olmak üzere ağrı ve inflamasyon ile karakterize akut ve kronik kas-iskelet sistemi bozukluklarının tedavisinde lokal uygulama için bu jel krem kullanılır. Ayrıca bel ağrısı, boyun ağrısı, sırt ağrısı, tendinit, tenosinovit, burkulma, ezilme ve incinmeleri iyileştiren bir jel kremdir.

Nimes Combo Jel Fiyatı

Bu jel kremin güncel fiyatı 38.53 liradır.

Nimes Combo Jel Muadili

Dolofast topikal jel, Emulid jel, Etna Combo jel, Etna Combo tablet, Frenag topikal jel, Frenag Fort jel, Fuzo topikal jel, Nimeksil jel, Nimelid jel, Nimes topikal jel, Nimes Combo tablet, Romasulid topikal jel ve Sulidin jel bu ürünün muadilleridir.

Nimes Combo Jel İçeriği

Bu jel kremin etken maddeleri tiyokolşikosid ve nimesulid adlı maddelerdir. Yardımcı maddeleri ise metil paraben, propil paraben, dimetil sülfoksit, etil alkol, karbomer 940, polietilen glikol 400, polisorbat 80, trietanolamin, gliserin, disodyum EDTA, mentol ve saf sudur.

Nimes Combo Jel Ne İşe Yarar?

Bu jel krem, analjezik ve antipiretik özelliklere sahip nispeten COX-2 seçici, steroidal olmayan bir anti-enflamatuar ilaçtır. Bu jel krem NSAID’ler olarak adlandırılan bir ilaç sınıfına aittir. Bu jel krem akut ağrının tedavisi, ergenlerde ve on iki yaşın üzerindeki yetişkinlerde osteoartritin semptomatik tedavisi ve primer dismenore tedavisinde kullanılır. Ayrıca bu jel krem bel ağrısı, boyun ağrısı, sırt ağrısı, tendinit, tenosinovit, burkulma, ezilme ve incinmeleri iyileştirir.

Nimes Combo Jel Faydaları

Bu jel krem, ağrılı enflamatuar durumlar, sırt ağrısı, dismenore, postoperatif ağrı, osteoartrit ve kas ağrıları için reçete edilen steroidal olmayan bir anti-enflamatuar ilaçtır. Aynı zamanda bel tutulmaları, sırt ağrıları, omuz ağrıları, boyun tutulmaları, omuz tutulmaları, tendinit, tenosinovit, burkulma, ezilme ve incinme gibi rahatsızlıkları iyileştirmek için uygulanır.

Nimes Combo Jel Kullanımı

Bu jel kremi mutlaka doktorunuzun belirttiği şekilde kullanın. Bu jel kremi kullanmadan önce ellerinizi sabun ve suyla temizleyin. Bu jel kremi, tedavi edilecek bölgeye ince bir film tabaka halinde uygulayın ve hafifçe masaj yaparak cildinize sürün. Bu jel kremi günde üç kez kullanabilirsiniz.

Bu jel krem nevresimlere ve giysilerinize bulaşabilir. Bu yüzden kullanırken dikkat etmeniz çok önemlidir.

Nimes Combo Jel Alerji Yaparmı?

Bu jel krem nadir de olsa alerji yapabilir.

Nimes Combo Jel Yan Etkileri

Lokal tedaviyle ilişkili olabilecek yan etkiler seyrek olarak bildirilmiştir. Klinik çalışmalarda, yan etkilerin çoğunluğu uygulama bölgesinde lokal reaksiyonlardır. Örneğin hafif veya orta derecede lokal tahriş, eritem, döküntü, deskuamasyon ve kaşıntı olabilir. 

Bu jel krem cilde uygulandığında, sistemik yan etkilerin ortaya çıkma olasılığı oral uygulamaya kıyasla daha azdır. Bununla birlikte, bu jel krem uzun süreli ve yüksek dozlarda uygulandığında, sistemik yan etkilerin ortaya çıkması ihmal edilmemelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir