Thermo Doline Krem Ne İşe Yarar?

Thermo Doline krem genel olarak kas, eklem ve omurga sistemi ile ilgili rahatsızlıkları gideren bir üründür. Peki Thermo Doline krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Thermo Doline Krem Nedir?

Thermo Doline Krem, eklem ve kas ağrısının tedavisinde kullanılan steroidal olmayan bir antiinflamatuar ilaçtır (NSAID). Thermo Doline Krem, kas-iskelet sisteminde hızlı ve verimli fonksiyon kurtarma için tasarlanmış benzersiz bir komplekstir. Aktif formlarda glukozamin ve kondroitin, MSM, antienflamatuar bitki özleri, SW ve C vitamini antioksidan karışımı içerir.

Tüm bileşenlerin yüksek bir aktivite yüzdesi vardır ve terapötik olana yakın dozajlarda sunulur. Bu avantaj, sonucu mümkün olan en kısa sürede almanızı ve yan etkilerden kaçınmanızı sağlar çünkü vücut tarafından hızlı ve tam olarak emilir.

Thermo Doline Krem Muadili

Thermo Doline Kremin muadilleri arasında Doline Sprey, Doline Krem, Doline Ampül, Efamat Çözelti İçeren Ampül, Efamat Jel, Etofast Çözelti İçeren Ampül, Etover Çözelti İçeren Ampül,  Etover Sprey, Fleximat Jel, Flexo Ampül, Flexo Jel, Flexo Topikal Sprey, Painex Jel, Restafen Jel, Restafen Çözelti İçeren Ampül, Restafen Plus Krem, Restafen Sprey, Rheumon Sprey, Rheumon Jel, Rheumon Depot Ampül, Thermo-Efemat Krem, Thermo Etox Krem, Thermoflex Krem, Thermove Krem ve Thermo-Rheumon Kremdir.

Thermo Doline Krem Fiyatı

Thermo Doline Kremin şimdiki fiyatı 22.42 liradır.

Thermo Doline Krem İçindekiler

Thermo Doline Krem aktif madde olarak etofenamat ve benzil nikotinat adlı maddeleri içerir. Yardımcı maddeler olarak ise benzil alkol, anhidr sitrik asit, gliseril monostearat, i̇zopropil miristat, makrogol stearat 5000, metilhidroksietilselüloz, sodyum sitrat ve saf su gibi maddeler içerir.

Thermo Doline Krem Eşdeğeri

Thermo Doline Kremin eşdeğerleri arasında Doline Sprey, Doline Krem, Doline Ampül, Efamat Çözelti Içeren Ampül, Efamat Jel, Etofast Çözelti İçeren Ampül, Etover Çözelti İçeren Ampül,  Etover Sprey, Fleximat Jel, Flexo Ampül, Flexo Jel, Flexo Topikal Sprey, Painex Jel, Restafen Jel, Restafen Çözelti İçeren Ampül, Restafen Plus Krem, Restafen Sprey, Rheumon Sprey, Rheumon Jel, Rheumon Depot Ampül, Thermo-Efemat Krem, Thermo Etox Krem, Thermoflex Krem, Thermove Krem ve Thermo-Rheumon Kremdir.

Thermo Doline Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu ilaç, artrit, sırt ağrısı, burkulma gibi kasların ve eklemlerin  küçük ağrılarını ve ağrılarını tedavi etmek için kullanılır. Mentol, karşı tahriş edici olarak bilinir. Cildin serin ve ardından sıcak hissetmesine neden olarak çalışır. Derideki bu hisler, sizi kaslarınızda ve eklemlerinizde daha derin ağrıları hissetmekten alıkoyar.

Thermo Doline Krem Ne İşe Yarar?

Thermo Doline Krem, fiziksel ve spor aktivitelerinden önce ve sonra kaslara ve eklemlere uygulanarak rahatlık hissi sağlar. Günde üç ila dört kez boynun arkasına, omuzlara, kollara ve dirseklere, ellere veya ayaklara hafifçe masaj yapın.

Thermo Doline Krem, sinerjik etkiye sahip benzersiz bir bileşen kombinasyonu içerir. Mentol, karakteristik bir yüzey buharlaşmasına ve hafif bir anestezik etkiye sahiptir. Cildin sıcaklığını algılayan reseptörleri etkiler ve soğuma hissi sağlar.

Metil salisilat, ciltte hiperemiye (cilde artan kan akışına) neden olan yoğun bir aromaya sahip tahriş edicidir. Isınma hissine neden oluyor. Günümüzde ağrılı bölgelere masaj yapmak ve ovmak için jellerde en çok kullanılan bileşenlerden biridir. Kafur, kas gevşemesi için kullanılan bir dış uyarım aracıdır. Glukozamin sülfat, eklem hareketliliği için gerekli olan eklem dokusunun önemli bir yapısal bileşenidir.

Acı biberden elde edilen kapsaisin, önemli bir ısıtma etkisine sahiptir. Söğüt özünden elde edilen salisin, kas gevşemesi için kullanılır. Zerdeçal özünden elde edilen kurkumin, sabahları sertliği azaltmada etkili bir etki gösterir, daha uzun yürüyüşler sağlar ve eklem çevresindeki şişliği azaltır. Şeytan pençesi özünden elde edilen harpagosit, kas ve eklemlerin gevşemesine neden olur. Thermo Doline Krem cilde çabuk emilir, cildi ve giysiyi yağlı hale getirmez. Krem formundan dolayı sürülmesi kolaydır.

Thermo Doline Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu ürünü kullanmadan önce mentole alerjiniz varsa veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilecek inaktif bileşenler içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.
  • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi söyleyin.
  • Ameliyat olmadan önce doktorunuza veya diş hekiminize kullandığınız tüm ürünlerden (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler dahil) bahsedin.
  • Hamilelik sırasında bu ilaç sadece açıkça ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
  • Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Thermo Doline Krem Kullanımı

Kendi kendine tedavi için reçetesiz satılan ürünü kullanıyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce ürün paketindeki tüm talimatları okuyun ve uygulayın. Herhangi bir sorunuz varsa eczacınıza danışın. Doktorunuz bu ilacı reçete etmişse, belirtildiği şekilde kullanın.

Bu ilaç sadece cilt üzerinde kullanım içindir. Etkilenen bölgeye günde üç ila dört defadan fazla uygulamayın. Krem, jel veya sıvı kullanıyorsanız nazikçe ve iyice ovalayın. Bu ilacın bazı sıvı formları kullanılmadan önce çalkalanmalıdır. Belirli talimatlar için üreticinin bilgilerini kontrol edin. Başka birinin bölgeye dokunmasına izin vermeden önce ilacın tamamen kurumasını bekleyin.

Ellerinizi tedavi etmek için bu ilacı kullanmıyorsanız, uyguladıktan sonra ellerinizi iyice yıkayın. Bu ilacı gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza sokmaktan kaçının. İlacın bu bölgeler ile yanlışlıkla teması halinde bol su ile yıkayın.

Yaralanmış veya tahriş olmuş cilde (kesilmiş, sıyrılmış, güneşte yanmış, enfekte olmuş veya döküntülü ciltler gibi) uygulamayın. Etkilenen bölgeyi bandajlamayın veya sıkıca sarmayın. Bunu yapmak yan etki riskini artırabilir. Giysileri korumak için alanı gevşek bir şekilde kapatabilirsiniz.

Isı, yan etki riskini artırabilir. Bu ilacı cilt sıcaklığını artıran aktiviteler (banyo, yüzme, ağır egzersiz gibi) öncesinde, sırasında veya sonrasında uygulamayın. İlacı uygulamadan önce cildinizin soğumasını bekleyin. Tedavi edilen alanda bronzlaşma yatağı, sıcak su şişesi veya ısıtma yastığı ya da ısıtma cihazı kullanmayın.

Ürünü daha önce kullanmış olsanız bile etiketteki malzemeleri kontrol edin. Üretici malzemeleri değiştirmiş olabilir. Ayrıca, benzer adlara sahip ürünler, farklı amaçlara yönelik farklı bileşenler içerebilir. Sizin için doğru ürünü aldığınızdan emin olmak için etiketi dikkatlice okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa eczacınıza sorun.

Doktorunuza, durumunuzun yedi günden fazla sürdüğünü veya daha da kötüleştiğini veya geri dönmeye devam ettiğini söyleyin. Ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, hemen tıbbi yardım alın.

Thermo Doline Kremin Yan Etkileri

Thermo Doline Kremin endokrin sistemindeki yan etkileri arasında adet düzensizlikleri, adrenal fonksiyonun baskılanması, Cushing sendromu, hipofiz-adrenal sistemin baskılanması, karbonhidratlara karşı toleransın azalması, steroid diyabet veya gizli diyabet belirtisi, çocuklarda büyüme geriliği, çocuklarda cinsel gelişim gecikmesi vardır.

Thermo Doline Kremin sindirim sistemindeki yan etkileri arasında bulantı, kusma, steroid ülseri ve duodenal ülser, pankreatit, özofajit, gastrointestinal sistemin kanaması ve delinmesi, iştah artışı veya azalması, şişkinlik, hıçkırık vardır. Nadir durumlarda yüksek karaciğer transaminazları ve alkalin fosfataz görülebilir.

Thermo Doline Kremin metabolik sistemdeki yan etkileri arasında protein katabolizmasına bağlı negatif nitrojen dengesi, vücuttan artan kalsiyum atılımı, hipokalsemi, kilo alımı, terlemede artış vardır.

Thermo Doline Kremin kardiyovasküler sistemindeki yan etkileri arasında potasyum kaybı, hipokalemik alkaloz, aritmi, bradikardi (kalp durmasına kadar); steroid miyopati, kalp yetmezliği (semptomların gelişimi veya kötüleşmesi), EKG hipokalemiye özgü değişiklikler, artmış kan basıncı, hiper pıhtılaşma, tromboz. Akut miyokard enfarktüsü olan hastalarda nekrozun yayılması, kalp kasının yırtılmasına yol açabilen skar dokusunun oluşumunu yavaşlatır.

Thermo Doline Kremin kas ve iskelet sistemindeki yan etkileri arasında çocuklarda yavaşlayan büyüme ve ossifikasyon süreçleri (epifiz büyüme bölgelerinin erken kapanması) ve osteoporoz (çok nadiren patolojik kırıklar, humerus başı ve femoral aseptik nekrozu), kas tendon rüptürü, kas güçsüzlüğü, steroid miyopati, kayıp kas kütlesi (atrofi) vardır.

Ayrıca baş ağrısı, kafa içi basınç artışı, deliryum, yönelim bozukluğu, öfori, halüsinasyonlar, manik-depresif psikoz, depresyon, sinirlilik veya anksiyete, uykusuzluk, baş dönmesi, baş dönmesi, psödotümör serebellum ve nöbetler gibi yan etkiler olabilir.

Ayrıca görme ile ilgili arka subkapsüler katarakt, artan göz içi basıncı (optik sinire olası hasarla birlikte), korneanın trofik değişiklikleri, ekzoftalmi, ikincil enfeksiyonlar geliştirme eğilimi (bakteriyel, fungal, viral) yan etkiler olabilir.

Dermatolojik reaksiyonlar arasında peteşi, ekimoz, cildin incelmesi ve kırılganlığı, hiper veya hipopigmentasyon, akne, çatlaklar, piyoderma ve kandidiyazis gelişimine duyarlılık vardır.

İmmünsüpresif etkiye bağlı reaksiyonlar arasında yavaş yenilenme süreci, enfeksiyonlara karşı azalan direnç vardır.

Nadir durumlarda anafilaktik ve alerjik reaksiyonlar, hiper veya hipopigmentasyon, deri ve subkutan doku atrofisi, Charcot artropatisi gibi intrasinovialnogo uygulamalarından sonra alevlenme, steril apseler, baştaki ceplere enjekte edildiğinde körlük vardır.

Bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz hemen Thermo Doline Krem kullanmayı bırakın ve acil olarak doktorunuza başvurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir