Meizu 17 Pro Modelinde 3D Derinlik Sensörü Olacağı Doğrulandı

Çinli teknoloji devi Meizu, yaklaşan akıllı telefon serisi Meizu 17 ile alakalı tanıtım posterlerini yayınlamaya devam ediyor. En son yayınlanan afişte, Meizu 17 Pro modelinde 3D derinlik sensörünün kullanılacağı gösteriliyor. Meizu, 3D renlik sensörünün belirli ayrıntılarını paylaşmamış olsa da Apple’ın kullandığı LiDAR tarayıcıya benzer bir özellik sunabileceği yönünde söylentiler var. Akıllı telefon güzel kamera donanımı ile geliyor bu nedenle gerçekten harika bir portre efekti performansı sunmasını bekleyebiliriz.

Meizu 17 serisi, Meizu’nun mSmart 5G adını verdiği yeni bir teknolojiyi de bünyesinde barındıracak. Bu 5G teknolojisi sayesinde akıllı telefon %60 oranında daha fazla güç tasarrıfı yapabilecek. Şirket, Meizu 17’nin 5G aktif ağ kullanımında 11.7 saat pil ömrü sunabildiğini belirtiyor. Ayrıca Meizu 17, 5G ağını çok daha hızlı bir şekilde tanımlayabilirken çok daha iyi bir şekilde de bağlanabiliyor.

Meizu 17 ve Meizu 17 Pro modelleri, şirketin 5G destekli ilk akıllı telefonları olacak. Daha önceden paylaşılan bilgiler dahilinde bu cihazların gücünü Snapdragon 865 yonga setinden alabileceğini söyleyebiliriz. Bunun yanında telefonlar 6.5 inç boyutunda 90Hz AMOLED ekranlar ile gelecektir. Ayrıca LPDDR5 RAM, UFS 3.0 depolama, 4.500mAh kapasiteli batarya ve ekran içi parmak izi sensörünü de destekleyecekler.

Cihazlarda kullanılacak olan Snapdragon 865 yonga seti, Qualcomm’un bu yıl için sunduğu en üst düzey 5G destekli işlemcidir. 7nm üretim sürecinin yanı sıra Kyro 585 mimarisini de kullanmaktadır. Grafik işleme konusunda ise Adreno 650 grafik birimi ile entegre bir şekilde gelmektedir. Bu grafik yongası, bir önceki nesle göre %25 oranında genel performans artışına sahiptir.

Meizu 17 serisinin tasarımına baktığımızda ise ön tarafta tek kamera deliği göreceğiz. Akıllı telefon, ince çerçeveler ile birlikte yüksek ekran/kasa oranını kullanıcıları sunacak. 8 Mayıs tarihinde tanıtılacak cihazlara dair her şeyi bu tanıtım etkinliğinde hep beraber öğreneceğiz.

“Meizu 17 Pro Modelinde 3D Derinlik Sensörü Olacağı Doğrulandı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir