Meizu 17 Modelinin AnTuTu Test Skoru Ortaya Çıktı!

Meizu‘nun yeni amiral gemisi olacak olan Meizu 17 modelinin bu ayın sonunda tanıtılması bekleniyor. Akıllı telefonla alakalı son zamanlarda birçok spekülasyon ortaya atıldı. Cihazın AnTuTu Benchmark skoru ile birlikte bazı özellikleri de belli olmuş oldu. AnTuTu skoruna dair ekran görüntüsü Çin’in popüler sosyal medya platformu Weibo üzerinden paylaşıldı.

Ekran görüntüsü, AnTuTu performans testinde 580.851 puan elde etmiş M2081 kod adına sahip bir modele işaret ediyor. Daha önceden Meizu 17’nin iki farklı model olarak karşımıza çıkacağı Çin’deki bir kurum tarafından onaylanmıştı. Onaylanan modellerin kod adlarında M2081 geçiyordu. Bu sayede ortaya çıkan bu AnTuTu skorunun Meizu 17 için olduğu sonucuna varabiliriz.

Meizu 17’nin gücünü Qualcomm’un Snapdragon 865 yonga setinden alması bekleniyor. Mart ayındaki AnTuTu amiral gemisi modeller sıralamasında ilk 8 modelin 586 bin puanın üzerinde olduğunu ve en yüksek modelin ise 606 bin skor elde ettiğini biliyoruz. Ancak Meizu’nun yeni modeline ait olduğu düşünülen bu skor bir prototip cihaza ait olabilir bu nedenle şirket ilerideki süreçte daha fazla iyileştirme yapacaktır.

Meizu, yıllardır direndiği çentiksiz ve ince çerçeveli tasarım anlayışını bu modeli ile yıkacak gibi gözüküyor. Akıllı telefonun arka bölümünde yatay olarak konumlandırılmış dörtlü kamera modülü yer alacak. Ön tarafta ise ekranda bulunan deliğe yerleştirilmiş bir özçekim kamerası bulunacak. Akıllı telefonun 6.5 inç boyutunda ve 90Hz yenileme hızına sahip AMOLED ekran ile karşımıza çıkması bekleniyor. Ayrıca cihazda SA, NSA çift modlu 5G desteği de bulunacak.

“Meizu 17 Modelinin AnTuTu Test Skoru Ortaya Çıktı!” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir