Madecassol Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Madecassol Krem Neye Yarar?

. Madecassol bepanthen krem karıştırılarak sürülebiliyor.

Madecassol Krem İçindekiler

Madecassol Krem Fiyatı 2020

9

Madecassol Krem Ne İşe Yarar?

Madecassol krem, cilt dokusunu yeniler ve çeşitli tıbbi uzmanlık alanlarında kökeni açıklığa kavuşan ülserler, yaralar, fistüller, epizyotomiler, yanıklar, travma veya cerrahi, greft alma, radyoepitelit, yara izlerinin küçülmesi ve keloid izleri için profilaktik tedavi olarak iyileşmesini uyarır.

Varis hastalığından, varis ülserlerinden ve aynı zamanda flebit sekellerinden sorumlu olan venöz yetmezlik, venöz duvarların ve dermisin fibroblastlarındaki kolajen biyosentezi üzerinde bir uyarma etkisine sahiptir ve bu nedenle, gelişmiş gıda bağ dokusuna katkıda bulunur.

Fibroblastlardaki etkisiyle skar dokusunun seviyesini düzenleyen bir faktör olarak hareket eder, hücre yenilenmesi bozulduğunda, yetersiz, aşırı veya düzensiz olduğunda kolajen liflerinin üretimini kontrol eder.

Centella Asiatica adlı bir madde madecassol kremin etken maddesidir. Madecassol krem kolajen üretimini destekler. Yaşlanma karşıtı etkileri azaltan madecassol krem ince çizgileri ve kırışıklıkları yok eder.

Güneş hasarı koruması sağlayan madecassol merhem güneş hasarını onarır. Aynı zamanda yara izi bakımı için kullanılan madecassol krem ciltteki esnekliği artırır. Antioksidan etkileri vardır, cildi nemlendirir ve yaraları giderir. 

Madecassol Krem Cilde Faydaları

Hassas cilde sahip olan bizler, modaya uygun içerik maddelerine karşı dikkatli olduğumuzu zaten biliyoruz. Ancak özellikle hassas veya iltihaplı ciltler için iyi olduğu iddia edilen ürün Madecassol kremdir.

Çin, Japonya, Hindistan, Avustralya ve Amerika’da bulunan yapraklı bir bitki olan centella asiatica bitkisinden yapılan madecassol krem pek çok yaraya ve yara izine iyi gelir.

Bitkinin geleneksel tıpta uzun bir geçmişi vardır ve onu içeren ürünler onlarca yıldır uluslararası olarak mevcuttur. 

Centella asiatica içeren madecassol merhem tahriş olmuş cildi sakinleştirmeye ve yatıştırmaya yönelik olduklarını belirten “cica” olarak etiketlenir.

Temelde pek çok cilt bakımı ürünlerinde bulunan centella asiatica bitkisi cildinizi gerçekten sakinleştirmeye yardımcı olabilir mi?

Kötü reaksiyonlara eğilimli ciltte böyle bir şeyi düzenli olarak kullanmak güvenli midir? Bu büyüleyici bitki hakkında gerçekten ne kadar şey bildiğimizi ve hassas cilde sahip olanlar için onu kullanmanın gerçekten iyi bir fikir olup olmadığını araştırdık. 

Centella asiatica’nın etkilerinin çoğu, iltihabı yatıştırmak, kolajen üretimini teşvik etmek, bir antioksidan görevi görmek ve cilt nemini iyileştirmek için potansiyeline iner. 

Madecassol, keloid skarları için güçlü ve etkili bir cilt tedavisidir ayrıca bazı yan etkileri olan çok aktif bir skar iyileştirici olduğu söylenir.

Umbelliferae ailesinin bir üyesi olan centella asiatica’nın bir özüdür. Çok miktarda asiatik asit, madecassic asit ve asiaticoside asit içerir. Kaçınma ve skatrizasyonun önlenmesi için kullanılmaktadır.

Centella asiatica, Asya’dan gelen anti inflamatuar bir bitkidir, güçlü bitki, tıbbi nitelikleri nedeniyle yıllardır bilinmektedir. Yara iyileşmesini ve yara izlerini iyileştirme özelliğine sahiptir. Bu ilacın üretiminden bu yana, oluşturduğu zayıf duyarlılaştırıcılardan dolayı herhangi bir yan etkisi olmamıştır.

Bu yara kremi cenella asiatica’dan yapıldı aynı zamanda yara izlerini tedavi etmek ve önlemek içindir. Aloe veradan bile daha süper aktif hale getiren antibakteriyel ve nemlendirici özelliklere sahiptir.

Ünlü bir bilim adamına göre, bu krem ameliyat veya kozmetik cerrahi sonrası zorunlu bir tedavidir. Bu krem ameliyat izleri ve dikiş izlerini tamamen soldurur.

Madecassol krem, kötü ciltlerin tedavisinde kullanılabilir ve yaralanmaları, ameliyatları, sivilceleri ve kırışıklıkları gidermeye yardımcı olur. Krem ayrıca lavanta ve ıtır özü içerir. Günde sadece iki ila üç kez cilde uygulanabilir. Ayrıca yeni yara izlerine yaklaşık altı ila yedi ay boyunca günde sadece dört ila beş kez uygulanabilir.

Bu krem hakkında sevdiğim iyi bir şey, vazelinden daha hızlı iyileşebilmesidir çünkü temelde yaralanmaları sırasında yara kasılmasına yardımcı olur. Piyasada hidrokotil içeren bir numaralı ticari ürün olarak kabul edilmektedir. Yaklaşık yüzde altmış etilen glikol, sardunya, arıtılmış su ve diğer güçlü elementleri içerir.

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır?

Madecassol Faydaları

Madecassol Kremin Yan Etkileri

Madecassol Çeşitleri Nelerdir?


Bu krem hakkında google arama sonuçlarında merak edilen soruları ve bu soruların yanıtlarını sizler için derledik.

Madecassol krem kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım sebebiyle oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda fasarya.com sorumluluk kabul etmemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir